Kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  04.06.02 18:09
kojení

Mam mesicniho syna Adamka a jiz od 20 dne ho musim dokrmovat pro nedostatek mleka. Nevite nekdo, co by mohlo pomoci, abych ho mela vice? Dekuji Andrea

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Zdenek
Stálice 74 příspěvků 05.06.02 08:59
kojení

Vznik mléka je podmíněn četností kojení a přikládání k prsu - důležité je tedy kojit často, během kojení kojit z obou prsou a i během jednoho kojení vícekrát miminko přikládat.

Anonymni  11.06.02 15:30
kojení

pomůže se nenervovat a neposlouchat ty "chytrý řeči lidí okolo a když to nepůjde tak být v klidu a dokrmovat kolik lidí vyrostlo na Sunaru a jsou taky normální 8O) držim palce Zuzka

Michala
Povídálka 24 příspěvků 27.07.02 13:06
kojení

Maminky nezoufejte z kojení. Vaše miminko potřebuje více než vaše mlíčko spokojenou a šťastnou maminku, která se s ním bude hodně mazlit a hladit ho. Dnes vyráběná mléka jsou vysoce kvalitní a můj synáček na nich vyrostl. Nemocný ještě nebyl. To, co radí pan Zdeněk je sice dobré, ale to děťátko vypije jen netučné přední mléko, které ho nezasytí. Toto je rada tak do porodnice. Na začátek. Kojit z jednoho prsu a poté asi za 2hod z druhého je pro starší miminka mnohem lepší. Taky jsem na častém střídání prsů při kojení po 2 měsících zkrachovala. Dítě křičelo hlady a ubývalo na váze. Nutrilon to vyřešil. Kubíček se konečně napapal a celkově uklidnil. Nebojte se nekojení, i když všichni kolem vás bodou proti. Když to nejde, tak to prostě nejde.

Anonymni  20.11.02 20:42
kojení

Ahojky ,

tady jsem našla v knížce s bylinkami nějaké čaje na podporu laktace :

fenykl obecný 1 díl

bedrník anýz 1 díl

kmín kořenný 1 díl

• pije se 3 šálky denně

fenykl obecný 1 díl

bedrník anýz 1 díl

meduňka lékařská 1 díl

• pijí se 3 až 4 šálky denně
:wink:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.11.02 10:45
kojení

Ahojky, nevím jestli t moje zkušenost nějak pomůže, ale třeba jo. Měla jsem zánět prsu. Poté co jsem přežila horečky a odstříkavání mi Lenička plakala hlady. Kojila jsem po hodině ve dne i v noci a to z obou prsů. Myslela jsem, že se zblázním, ale vyplatilo se to. Mlíčka máme dost (někdy až moc). Ale musím dát maminkám za pravdu, že důležitá je ta spokojená maminka. Ajka

Anonymni  28.11.02 20:58
kojení

Ahoj, kojeni jsem snad zvladla v pohode, akorat jsem nevedela, ze bych mela odstrikavat mlicko, kdyz jsem ho mela hodne. Proto jsem asi mela dva zanety a musela brat antibiotika. I presto jsem kojila jako obvykle, tedy i z nemocneho prsu a pri vysokych teplotach. Moji holcicce to nevadilo a po nekolika dnech zanet ustoupil. Potom jsem radeji zacala odstrikavat a ted ve ctvrtem mesici je vsechno v poradku, mnozstvi mleka se ustalilo a doufam, ze bude jeste stacit na par mesicu. Ale hlavu si s tim nelamu, kdyz nebude, tak je na trhu dost mlicek, kterymi budu moct krmit. :P

folyovka
Povídálka 12 příspěvků 11.12.02 21:30
kojení

Ahojky všechny kojící mamči já taky kojím už čtyři měsíce,ale byly dny kdy jsem s tím chtěla seknout.Třeba třetí týden.Věděla jsem že je to období růstu a že Tom bude jíst víc,ale že budu kojit co půl hodiny ve dne v noci to jsem si nepředstavova­la.Doktorka konstatovala,že mám hladové mléko a doporučila na:,–(it.sunar.Docela jsem si oddechla když jsem si představila,že budu mít chvíli zase klid,ale Tom sunar rezolutně odmítal.Musela jsem kojit dál.To trvalo asi týden a pak se to opakovalo v 6 týdnech a 3 měsících to už ale nebylo tak strašné.Teď jsem ráda,že si Tomášek nevzal sunar.Můžu kojit dávat mu to nejlepší a je to pohodlné nemusím nic kupovat ani chystat.Přeju Vám maminky co máte podobný problém silné nervy a vydržte to stojí to za to.Jana :?

Barou
Povídálka 26 příspěvků 12.03.03 23:50
kojení

Asi jak pise vetsina"nenervovat se".Kojim plne uz sesty mesic a jsem za to stastna a taky si „ted“ rikam ze snad nikdy neprestanu,pro ten nadherny pocit(kdyz hladi prso a je stastny).

Taky jsem mela parkrat proble,ze jen pil a pil a prsy byly prazdne.Jenze mi do toho nikdo nekecal(moje mamka je daleko) a pritel me uklidnoval,ze je to jen docasne.Tak jsem kojila i ze zvadlych prsou a za dva dny byly zase pekne plnoucke.Kazda matka ma narok na dostatek plnohodnotneho mleka.Podivejte se na ty v Africe,koji a pritom nemaji co do ust.Je to jen o psychice.Ver si ze mas hodne mleka a ono to pujde.Huraaaa do toho…

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 14.11.03 22:22
kojení

zkopírováno z došlé pošty:

Uvitala bych malou radu. Mam doma tritydenni holcicku a az do vcerejska jsem kojila. Bohuzel mam problemy s rozkousanymi bradavkami, ktere zpusobovaly, ze kazde kojeni pro mne bylo utrpenim a vetsinou jsem je probrecela. Na lince kojeni mi poradili chvili vynechat (odstrikavat), aby se bradavky stihly alespon trochu zahojit a zmenit polohu pri kojeni. Radu jsem dodrzela a opravdu se situace po pul dni zlepsila. Uz jsem jasala, ale po ctyrech dnech se situace opakovala a bradavky mam jeste mnohem bolestivejsi nez predtim. Tentokrat uz jsem nenasla silu tu bolest prekonat a malou jsem odstavila, mleko odstrikavam, mazu bradavky a prikrmuji umelou vyzivou. Bohuzel se tentokrat prsa nechteji hojit a jsou znacne precitlivela. Cely den jsem potom probrecela, protoze jsem si predstavovala, ze budu kojit alespon 0,5-1 rok. Manzel mne uklidnuje, ze to neni konec sveta a ze je dulezite, abych byla hlavne v pohode, aby mohla byt v pohode i mala. Ale urcite chapete moje pocity. Proto se chci zeptat, jestli ma nektera z vas maminek podobnou zkusenost a jak zabranit opakovanemu popraskani bradavek? Polohu pri kojeni uz jsme meli spravnou, bradavky jsem mazala Bepanthenem a mala pila kazde 3 hodiny - nic tedy nenasvedcovalo tomu, ze by se bolest opet vratila. Predem diky za radu.

helena

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.14 09:31

Ahoj, omlouvám se, že to píšu sem, ale nechci zakládat nové téma. Mám dvě děti, 2 r a 5 m, kojim obe, nikdy mi nic nebylo, ale teď poslední měsíc dva.. když malého v noci kojim prepadaji me úzkosti, představy a myšlenky na zlé veci, co by se mohly stat… Je to jako po noční mure, jak se probudíte celi stažení a roztreseni.. to mám z těch myšlenek. Musím v noci hrát karty na mobilu u kojeni nebo cokoliv, jen nesmím jen přemýšlet. Je to hnus pocit. Měly jste to někdy některá? Celkem me to děsí.

lasicce
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 21.02.14 10:11

@MarieOVMUC já to neměla, ale máma mi vyprávěla, že její známá to taky měla. prý ji přepadaly hororové představy. doktorka - psycholožka ji pak doporučila přestat kojit a přešlo to.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.14 10:38

Nj, ještě tomu pár mesicu dám, nechci kupovat um :-) a holt se budu snažit myslet na veselé sluníčka.

lasicce
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 21.02.14 10:46

@MarieOVMUC vzbuď v noci manžela a sněte nahlas o společné dovolené ;) ve dvou to jde vždycky líp

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 21.02.14 11:59

@lasicce manžel spi v pokoji s tou dvouletou :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Emily Ratajkowski: Všichni myslí, že nejím, přitom se neustále cpu

Modelka Emily Ratajkowski (26) má dokonalé tělo bez jediného faldíku. V... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama