Kojení a dichroman draselný, hexan

292
2.3.16 12:55

kojení a dichroman draselný, hexan

Dobrý den,
není mezi Vámi někdo z chemie? Dnes jsem byla v laboratoři a pracovala jsem mimo jiné s dichromanem draselným a hexanem. Jak je to s kojením? Přechází tyto látky do mléka, a pokud ano za jak dlouho se odbourají? Myslíte, že můžu normálně kojit?
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

589
2.3.16 13:04

@Ester588 Hexan podle mě do mléka určitě přechází neb je nepolární. Z dichromanu bych měla spíš strach jestli někde neulpěl na kůži apod. Pokud jsi pracovala v digestoři se zapnutým odtahem a používala rukavice tak si myslím, že není třeba se nějak extra bát. Já bych se hlavně pořádně vykoupala a vymydlila, pořádně najedla - abych vše „naředila“ a šla se někam proběhnout, abych to vydýchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.3.16 13:14

@Aneta.Berg v digestori jsem nepracovala ale mela jsem celou dobu naustenku. Dichroman snad nikde nemam rukavice jsem mela. Myslite ze tedy muzu kojit? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
2.3.16 13:17

Obojí jsou to taková svinstva, že bych se jim při kojení vyhýbala velkým obloukem :? Dichromanu teda zvlášť. Pro jednou se snad nic nestalo, pokud jste se teda nenadýchala hexanu nebo dichroman neulpěl někde na kůži. Doufám, že s tím nemusíte pracovat opakovaně, delší expozice bych se bála hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
2.3.16 13:32

@Ester588 Jako kojící s dichromanem mimo digestoř, to je docela zásadní chyba. Tak alespoň ta náustenka, že byla. Jinak ptala jsi se, za jak dlouho se ty látky odbourají. Nevím jestli je známo ADME těchto látek, ale často se nepolární látky nijak neodbourávají, prostě se tak jak jsou nebo s mírnými metabolickými změnami, uloží do tuků a tam prostě jsou - a když člověk zhubne tak se mu znovu uvolní do krve a postupně se vylučují a vlastně tělo „otravují“ 2×.
Já bych tedy kojila pokud to bylo ojedinělé. Hlavně si pořádně umyj vlasy. Tak se toho z labu naadsorbuje nejvíc. A neulpí tam jen látky s kterými pracuješ ty, ale i výpary látek, s kterými někdo pracoval před tebou, zvlášť pokud ignorujete digestoře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.3.16 15:41

@Aneta.Berg u nas se bohuzel digestore dost ignoruji :-( myslite tedy ze holce nemuzu ublizit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4851
2.3.16 15:41

No není to teda nic moc. Kojit normálně můžeš, pokud to byla jednorázová expozice. Většinu těch látek tělo odbourá, do mléka přejde jen minimální množství. Bála bych se spíš opakované expozice. Digestoř by měla být nezbytnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.3.16 15:51

@Elenloth s temahle latkama jsem pracovala vyjimecne. Jinak mam behem kojeni 5 laboratori. Pokazde pracujem s necim jinym… Kvuli tomu se mi s kojenim nechrelo prestavat ale zase ji nechci ohhrozit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
2.3.16 15:54

@Ester588 Pokud je holčina zdravá, tak bych to asi tolik neřešila. Ale pro svůj klid bych fakt udělala kroky co jsem ti popsala - pořádně se vymydlit, do syta najíst a jít se někam nadýchat čerstvého vzduchu. Vezmi ti to tak, že někdo neřeší malé pivo nebo víno a při tom jsou alkoholické nápoje taky prokázané karcinogeny 1. třídy stejně jako ten dichroman…Je fajn snažit se, aby bylo vše ok, ale musíme se smířit s tím, že vždycky se to na sto procent nevyvede :). A jinak digestoř přeci v takovém prostředí být musí, tak jí prostě využívej i kdyby na to ostatní kašlali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
2.3.16 15:56

@Ester588 Ty studuješ nebo to je v rámci práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
2.3.16 15:59
@Ester588 píše:
@Aneta.Berg u nas se bohuzel digestore dost ignoruji :-( myslite tedy ze holce nemuzu ublizit?

Uf, co znamená u nás se digestoře ignorují? Jakože nefungují? Nebo že do nich nesmíš jít pracovat a nebo prostě jen že to není in :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4851
2.3.16 16:07

@Ester588 Záleží i na charakteru práce, pokud v tom máš namočený nos 8hod denně, tak je to něco jiného, než když to dvakrát někde přeliješ nebo navážíš v rámci laboratorního cvičení. Myslím, že dítě to neohrozí, ale pokud můžeš dělat v digestoři, tak na tom trvej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.3.16 16:24

@Aneta.Berg Studuju, takže mi zbývá pár cvičení a je to jednou týdně na tři hodiny. Jinak umytá jsem už 2×, najedená taky a venku jsem byla taky :D… a holce je 8 měsíců, takže oběd měla příkrm, svačinu měla jogurt a večer ji dám kaši a sunar a nakojím ji až ráno, tak snad to bude v pořádku :)
@Amys Fungují, ale v každém labáku jsou max dvě a v nich většinou běží výzkum, nebo něco jinýho, takže ani není místo :(.
@Elenloth V labáku trávím 3 hodiny týdně po dobu asi 6 týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
2.3.16 16:24

Taky myslim, ze je velky rozdil udelat treba 1 extrakci se 100ml hexanu nebo delat cely den chromatografii a spotrebovat treba 2 l ( i to jsem zazila v na stole mimo digestor). A taky zalezi, co delaji ostatni kolem tebe. Digestor je zaklad, nicmene uz jsem taky radsi neco udelala na stole, nez abych riskovala v digestori vedle kolegy, ktery treba zrovna pracoval s necim opravdu nebezpecnym nebo byl proste nesikovny a nebezpecny svemu okoli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.3.16 16:27

@mmisel tak dnes jsme byly v labáku tři :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama