Podpora partnera při problémech s kojením

Anonymní
28.2.16 15:27

Podpora partnera při problémech s kojením

Ahoj,
píšu anonymně a doufám, že to pochopíte.

Chci se zeptat na Vaše zkušenosti a jak jste prožívaly Vy situaci, kterou Vám popíšu, pokud jste ji prožily.

Jsem u konce šestinedělí a peripetie, které jsem prožila při snaze plně kojit by vydaly na román. Každopádně momentálně plně kojím a dcera prospívá dobře. Dostaly jsme se nejspíš do období růstového spurtu a malá mi odmítá prsa i když v nich mléko je. V noci na dnešek už asi řvala hladem a teď se stalo to proč píšu. Pohádali jsme se s manželem, že proč jí nedám dokrm, že je jasný, že má hlad. Jak měla hlad tak vypila obě prsa do dna (se šíleným cirkusem neustálého odpojování se a řevem) a chtěla pít ještě. Chtěla jsem počkat aspoň hodinu po kojení, aby tam bylo trochu víc mléka a malá se ním upokojila. Vysvětlovala jsem mu princip poptávky a nabídky, a jak to v období růstových spurtů chodí. Řekl mi, že nevím co chci, že nejdůležitější je, aby malá neměla hlad…
Nakonec jsem to ustála, za hodinu malou dokojila a ta konečně usnula…

Celé mi to přišlo líto, byl na mě dokonce i slovně agresivní, nevím proč, vyspaný on je, k malé vstávám já…
Jinak mi byl celou dobu oporou, jezdil a sháněl různý byliny, pomůcky, odsávačky, sondy, atd…

Prostě to nechápu, že by už toho měl dost? Přiznám se, že jsem za celou tu dobu párkrát podlehla hysterii z toho, že jsem špatná matka, že nedokážu nakrmit své dítě, dost jsem brečela…

Měla jste to některá taky tak? Chtěla bych vědět, jestli vaši chlapi reagovali podobně, nebo jestli já mám doma výjimečný případ…

Prosím nesuďte, jen se podělte o své zkušenosti.

Moc děkuji
Zakladateka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3278
28.2.16 15:33

I pro chlapa je těžké, když dítě brečí, prostě mu ujely nervy, neřeš to. Chlapi to mají těžší v tom, že i kdyby se rozkrájeli, tak ti prostě nemůžou v určitých věcech pomoct, což musí být dost těžké. Ber to jako zájem a starost z jeho strany, mě by přišlo horší, kdyby v této situaci vklidu spal vedle :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
28.2.16 15:36

No uprimne - pokud ti byl 6 tydnu oporou a jezdil a kupoval bylinky, odsavacku, sondy atd. a do toho mel doma brecici dite, ale hlavne brecici manzelku, tak bych mu nevycitala, ze se ted jednou „polozil“.
uprimne ja tuhle hysterii s kojenim nechapu taky, natoz chlap - pro nej je proste cilem kojeni nakrmit dite, a pokud to kojenim nejde, tak se toho cile dosahne jinak. a jemu asi prijde naprosto na hlavu, ze toho cile odmitas dasahnout nejjednodussi cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
28.2.16 15:36

Chlapi nevydrzi dlouho byt trpelivi. :? Laktacnu poradnu bych hned vyhledala, aby Vam poradili a mimi bylo spokojene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
28.2.16 15:37
@Anonymní píše:
Ahoj,
píšu anonymně a doufám, že to pochopíte.

Chci se zeptat na Vaše zkušenosti a jak jste prožívaly Vy situaci, kterou Vám popíšu, pokud jste ji prožily.

Jsem u konce šestinedělí a peripetie, které jsem prožila při snaze plně kojit by vydaly na román. Každopádně momentálně plně kojím a dcera prospívá dobře. Dostaly jsme se nejspíš do období růstového spurtu a malá mi odmítá prsa i když v nich mléko je. V noci na dnešek už asi řvala hladem a teď se stalo to proč píšu. Pohádali jsme se s manželem, že proč jí nedám dokrm, že je jasný, že má hlad. Jak měla hlad tak vypila obě prsa do dna (se šíleným cirkusem neustálého odpojování se a řevem) a chtěla pít ještě. Chtěla jsem počkat aspoň hodinu po kojení, aby tam bylo trochu víc mléka a malá se ním upokojila. Vysvětlovala jsem mu princip poptávky a nabídky, a jak to v období růstových spurtů chodí. Řekl mi, že nevím co chci, že nejdůležitější je, aby malá neměla hlad…
Nakonec jsem to ustála, za hodinu malou dokojila a ta konečně usnula…

Celé mi to přišlo líto, byl na mě dokonce i slovně agresivní, nevím proč, vyspaný on je, k malé vstávám já…
Jinak mi byl celou dobu oporou, jezdil a sháněl různý byliny, pomůcky, odsávačky, sondy, atd…

Prostě to nechápu, že by už toho měl dost? Přiznám se, že jsem za celou tu dobu párkrát podlehla hysterii z toho, že jsem špatná matka, že nedokážu nakrmit své dítě, dost jsem brečela…

Měla jste to některá taky tak? Chtěla bych vědět, jestli vaši chlapi reagovali podobně, nebo jestli já mám doma výjimečný případ…

Prosím nesuďte, jen se podělte o své zkušenosti.

Moc děkuji
Zakladateka

Můj muž je kliďas, málo co ho rozháže, ale jednou za čas mu taky prostě rupnou nervy. Má na to právo. Stejně jako každý z nás. Prostě tomu tvýmu přetekl pomyslný pohár a bylo. Já bych z toho tragédii nedělala, když tě jinak podporuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.16 15:38

S kojením jsem měla jen drobné problémy, nicméně dcera byla opravdu vydařený pavián, takže záchvaty hysterie nad řvoucím miminem a podobné jsme si užívali taky. Ne všichni chlapi tohle ustojí, můj to taky prostě nezvládl, je to i o povaze muže.
Manžel na mě nebyl nikdy agresivní, ale taky přibližně po těch dvou měsících na něm bylo vidět, že už toho má plné zuby a nechce s námi být. Vyvrcholilo to po půl roce, kdy se sbalil a odjel na dva týdny na dovolenou s tím, že si od nás potřebuje odpočinout. Prostě každý se s takovou situací vyrovnává po svém a bohužel ne vždycky i ke spokojenosti ostatních.
Navíc takhle brzo po porodu je trochu problém cokoliv řešit nějakou diskuzí, protože s námi ještě mávají hormony, nevím jak ty, ale já nebyla tak ty tři měsíce jakékoliv rozumné debaty schopná, což si ovšem uvědomuju až zpětně. Tenkrát by mi moc pomohlo, kdyby s manželem promluvil někdo jiný a vysvětlil mu situaci. Pokud by se to u vás mělo opakovat nebo zhoršovat, zkusila bych tuhle možnost.
Jinak teda zkoušela jsi návštěvu laktační poradkyně? Některé i zajedou za klientem domů. Kojení fandím, ale kdybych se měla dlouhodobě takhle trápit, asi bych to taky nedala. U nás se problémy s přisáváním srovnaly už v šestinedělí, pak už to vždycky byly jen takové vzdorovité epizodky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6525
28.2.16 15:42

Řekla bych, že jsme to měli dost podobně. Kojení nešlo, bolelo to jak čert, já u toho brečela bolestí a malej věčně hladovej a přisátej. Taky jsem zkoušela bylinky, odsávačky prostě kdeco. I ty pocity selhání byly…
Chlap prvně podporoval, ale asi když viděl, jak jsem z toho hotová i já, tak zastával, ať dám UM.
Dávali jsme ho asi týden, když měl malej měsíc. Pak zas kojení a pak zas kolem 3M dokrm. Po 4M už měl malej spíš zájem sledovat, co se kde děje, než kojit se. Tak jsem měsíc odstříkávala a pak jsem s kojením skončila úplně. Malej najel na příkrmy a UM.
Musím říct, že s UM jsem se uklidnila. Nepronásledovaly mě ty pocity selhání, kdy kojení jde a nejde. A malej byl spokojenej.
Takže zažila jsem to u chlapa taky. Nebyl nijak agresivní, ale časem už je to asi přestane bavit, zvlášť když to fakt nejde a oni mají sledovat, jak žena hysterčí a dítě křičí hladem. :nevim: Navíc - dřív se místo kojení dala flaška hned. Já byla kojená asi 14 dní, manžel 3 týdny. Takže ta podpora ze širší rodiny taky nebyla. To ty chlapi ještě podpoří, aby prosazovali UM. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
28.2.16 16:14

Slovne agresivni muj chlap yl nikdy, ale v dobe sestinedeli a bojovani za kojeni si nacetl o laktacni psychoze a poocku me hlidal, aby mi nejeblo v kebuli. :roll: :mrgreen: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2303
28.2.16 16:20

Chlapi to tak mají, dítě brečí, má hlad, tak nechápe, proč ho prostě nenakrmíš (nemá potřebu dávat MM jako matky, není to v jeho přirozenosti). A i když je vyspaný, neznamená, že nemá z toho všeho nervy, takže prostě ujel. Nejen matky mají nárok na trochu hysterčení :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
28.2.16 16:31

Ja myslim, ze mu jen ujely nervy, pokud ditko uz nejakou dobu plakalo, tak pro chlapa je to hodne stresova situace…Vem si, ze v prirode se o mladata stara prevazne matka, kdezto otec je pro mlade casto hrozbou a ti chlapi to maji v genech take.Je skvele, ze jsi to ustala, mala se nakonec dopila a usla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
28.2.16 16:33
@Ali-Ali píše:
No uprimne - pokud ti byl 6 tydnu oporou a jezdil a kupoval bylinky, odsavacku, sondy atd. a do toho mel doma brecici dite, ale hlavne brecici manzelku, tak bych mu nevycitala, ze se ted jednou „polozil“.
uprimne ja tuhle hysterii s kojenim nechapu taky, natoz chlap - pro nej je proste cilem kojeni nakrmit dite, a pokud to kojenim nejde, tak se toho cile dosahne jinak. a jemu asi prijde naprosto na hlavu, ze toho cile odmitas dasahnout nejjednodussi cestou.

8o Nejjednodussi cestou, jak nakrmit dite, je ho nakojit…mimo to ma kojeni celou radu dalsich funkci 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
28.2.16 16:37

Me manzel neuveritelne pomahal se rozkojit. Jezdil pujcovat odsavacku, shanel kloboucky, masticky atd.On teda je zastancem kojeni a radsi at kojim kojim nonstop dokud jsou sily. Bylo to taky dost narocne ovsem ted jsou male 3m cely den probreci a je to mnohem horsi. Ja mam hysteraky kazdy den a u nej by se mi to zdalo divne? Taky musi upustit paru aby me tu oporu mohl poskytovat dal. Par sprostych slovicek padlo ale v porovnani s tim co vyvadim ja je zlatej. Ale nevim jak dlouho to jeste vydrzime. a jak pise@brko taky si myslim ze pozoruje jak jsem na tom. Obcas uz fakt nemuzu…a to ze si zanadava mi i paradoxne pomuze se trochu pochlapit. Protoze vidim ze ma slabou chvilku on tak ja ji mit nemuzu :-D

• Citovat
  • Upravit
brko
28.2.16 16:47
@kazda.m píše:
Me manzel neuveritelne pomahal se rozkojit. Jezdil pujcovat odsavacku, shanel kloboucky, masticky atd.On teda je zastancem kojeni a radsi at kojim kojim nonstop dokud jsou sily. Bylo to taky dost narocne ovsem ted jsou male 3m cely den probreci a je to mnohem horsi. Ja mam hysteraky kazdy den a u nej by se mi to zdalo divne? Taky musi upustit paru aby me tu oporu mohl poskytovat dal. Par sprostych slovicek padlo ale v porovnani s tim co vyvadim ja je zlatej. Ale nevim jak dlouho to jeste vydrzime. a jak pise@brko taky si myslim ze pozoruje jak jsem na tom. Obcas uz fakt nemuzu…a to ze si zanadava mi i paradoxne pomuze se trochu pochlapit. Protoze vidim ze ma slabou chvilku on tak ja ji mit nemuzu :-D

Jojo to i ten muj skandoval:„koj, koj, koj!“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
13075
28.2.16 17:02

Pokud jste se štěknuli až na konci šestinedělí, tak to u vás tak špatné nebude, obzvlášť pokud denně řešíte problémy s kojením :palec: Každý má právo ujet a hlavní je, že se jinak stará a funguje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
28.2.16 17:13
@Althya píše:
8o Nejjednodussi cestou, jak nakrmit dite, je ho nakojit…mimo to ma kojeni celou radu dalsich funkci 8)

A pořád a pořád dokola. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama