Kojení a hubnutí - anorexie?

Anonymní
13.3.20 21:26

Kojení a hubnutí - anorexie?

Mam asi problém. Jsem z toho v háji. Pred 5 lety jsem mela bulimii/anorexii pak jsem se z toho dostala i kdyz to nebylo na 100%. Muj pribeh je na dlouho ale ted k teto situaci. Kdyz jsem otehotnela, jedla jsem vse, jeste jsem cvicila do 7 mesice. Pak uz to kvuli brichu neslo a byla jsem unavena. Pak klidovy rezim, no, pribrala jsem celkove 10kg. Otehotnela jsem v 57kg a s 67 kg jsem rodila, v porodnici zustalo 7kg, domu jsem prijela s 60kg a ted behem 14 dnu co jsem doma mam 57,5 az 58. Merim 177 cm a ted necvicim kdyz jsem krátce po porodu, kojeni tomu hubnuti pomaha, bohuzel jsem rada, ze hubnu, mam pocit, ze se mi vraci stara nemoc :( nebo aspon tomu pomaham ale strasne nerada, problém je ze kojim, jako ja jim ale docela malo, nesnidam jen vyjimecne, jen obed malou porcicku, svaciny vubec, k veceri malo… Pitnej rezim.. No ten dam tak 500 az 700 ml za den, vstavam kazde 2 hodiny kvuli kojeni, nevim zda tohle vydrzim.. Chci tak strasne zas fungovat ale nejde to :( mam kokikrat takovou zizen ale nenapiju se tolik az kdyz uz fakt mam suchy rty a v puse… Zatim mleko mam ale prosim nakopnete me necim a inspirujte :( anonym - stydim se za to a je to citlive

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

157
13.3.20 21:39

Chtělo by to odbornou pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3260
13.3.20 21:41

No já mám stejnou váhu a výšku jako ty. První tři měsíce po porodu jsem nestíhala nic včetně jídla a pití. Byla jsem stále unavená. To je ale podle mě normální. Zatím si myslím, že ta váha je ještě ok. Pokud bys šla na 50kg to už by bylo nezdravé. Pokud máš pocit, že se ti to vrací vyhledej odborníka. Není ale nic špatného na tom, že je žena ráda, že už nemá těhotenská kila… Stejně jako, že po porodu na sebe trochu zapomínáš. Stačí až se vše ustálí zase naskočit do režimu příjmu normální stravy a tekutin, jinak ty tekutiny si hlídej aspoň. Jsi teď máma, tak se soustřeď na dítě, abys mu byla dobrým příkladem a byla tu pro něj zdravá. Nicméně jak jsem psala po porodu je vše rozházené a každému to ustálení trvá jinak dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
13.3.20 21:48

Říkáš si o brzký kolaps. Dítě je schopné si vzít z tvého mléka vsechny živiny-bere si to ale z tvých zásob-takže budeš sice štíhlá, zato ale bez zubů, vlasů a s děravymi kostmi. Nic moc vyhlídky, místo psaní sem radši kontaktuj odborníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.20 21:57

Kontaktuj odborníka. Já kvůli tomu skončila s kojením a psychika se vrátila na pravé místo. Je mi daleko lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12994
13.3.20 22:09

No jo no - čerstvé mateřství je zátěž a není divu, že se mrcha PPP znovu probrala. A moc dobře tušíš, co chce - tvůj život. Navíc teda tím dost závažně může ohrozit i život tvého dítěte.

Potřebuješ si to přinat a vstoupit do psychoterapie a zase se vracet k sobě - respektive nalézt sebe sama v proměněné roli.

Alespoň pro začátek napiš do Anabell http://www.anabell.cz/…-poradenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 10:05

Podpora

Ahoj,

moc mě mrzí, že máš pocit, že se ti stará nemoc začíná vracet. Podle mě je skvělý, že si to uvědomuješ a jsi schopná sebereflexe. Neber to jako svoje selhání, to, že se tahle nemoc může v náročnějších chvílích vrátit prostě tak je a porod a všechno kolem toho náročné určitě bylo. Teď zkus jen myslet na to, že tě tvoje dítě potřebuje, jsi tu pro něj a k tomu, aby jsi o něj zvládala pečovat potřebuješ dostatečnou stravu, která ti na to dodá energii. Myslím, že na to určitě nemusíš být sama, pokud chceš, podívej se na stránky Centra Anabell, kde nabízíme všemožnou podporu a většina služeb je zdarma. Moc ti držím palce, aby jsi to zvládala!

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama