kojení a léky proti bolesti

23
21.12.04 15:23

kojení a léky proti bolesti

Poraďte mi prosím! Dneska v noci me začal dost intenzivně bolet zub moudrosti, bolí mě už celá půlka obličeje a hlava jako střep. Ale nevím, jestli si můžu vzít něco proti bolesti, když kojím… Je třeba paralen bezpečný? Říkala jsem si, že když se může brát v těhotenství, že by mohl být vhodný i při kojení, ale nejsem si jistá. Bojím se, abych mimískovi „neotrávila“ mlíčko… Tak se obracím na vás, určitě máte některá zkušenost s léky při kojení.

Předem díky.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
21.12.04 16:01

Ahoj Jani,

trpím na migrény, takže vím, o čem mluvíš. Paralen je 100%ně bezpečný, stejně tak Ibalgin. A vůbec si s tím nedělej hlavu, s miminkem musíš především fungovat a ne se trápit bolestí.

Ať to brzo přejde.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
1718
21.12.04 16:10

Ahoj Jani,

zrovinka předevčírem jsem jeden Paralen vzala, stejně jako Missorka kvůli migréně. Taky jsem otálela, ale nedalo se jinak.
V letáku je napsáno, že ho mohou i kojící mamky. Naštěstí mi pomohl a nebylo potřeba silnějších léků.

zdravíčko přeje
Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
21.12.04 18:49

Ibalgin dle mych Dr. rozhodne bezpecny neni, takze brat, jen kdyz bys „umirala“ bolesti! Asipirin je pry bezpecnejsi, ale zase asi nezabere na zuby :(. Ten Paralen by mel byt OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.12.04 19:10

Ahoj Jani,
ibalgin ANI NAHODOU!!! Spousta negativnich latek z nej prechazi do mlicka a pro mimi to neni zrovna to prave :( Paralen by mel byt v pohode, ale nemel by se brat casteji nez 3× denne.
A se zubem moudrosti bych spis doporucovala zubare! S tim neni legrace - me zubar hrozil zanetem, kdyz si ho nenecham vytrhnout (malemu byly 2 mesice a ja se bala, ze si nebudu moct vzit prave nic proti bolesti), nakonec jsem se nechala ukecat, zoubek si vytrhnout a dobre jsem udelala :wink:
Mej se a at to brzo prestane bolet :)
Eliska a Jakub (skoro 9m)

• Nahlásit
  • Citovat
Missorka
21.12.04 19:49

Jasně, že je nejlepší paralen.

Ale zkuste ho vzít na migrénu. Nic moc. A zkuste se s migrénou, u které zvracíte a skoro nevidíte starat o kojence. Ibalgin mi v tomhle případě přijde rozhodně jako menší zlo, v porovnání s matkou mimo provoz. :-)

Hezký večer všem.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.12.04 19:54

Ahoj,
takze budu citovat z knizky Kojeni- nejcastejsi problemy a jejich reseni, je tam kapitola o lecich a jejich kompatibilite s kojenim.

Analgetika: kys. acetylsalicylova (acylpyrin)- mozno podavat obcas, dlouhodobe ne. Sledovat krvacivost, hemolytickou anemii…

Ibuprofen (Ibalgin), paracetamol (Paralen)-kompatibilni s kojenim.

J ejich tu vic, tyhle jsou nejznamejsi.
kacii

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.12.04 19:58

Ahoj Jani,
tak s osmičkama bojuju, co se malá narodila (dnes 9m). Samý zánět (asi jako ty) a pořád se mi to vrací. Paralen si vzít můžeš, ale nic jiného. Na letáčku je, že ho mohou i kojící maminky (navíc paracetamolum je jediné, co můžeš dát i malému mimísovi - Panadol apod. jej taky obsahoují). Mezera mezi tabletami alespoň 4 hodiny, já se snažila vždycky vydržet co nejdýl. Moc mi to ale nezabíralo.
Pokud vyrazíš k zubaři a jedná se o zánět dásně kolem osmičky, tak s tím nic neudělá, může to pouze vyplachovat (když jsou chycené i uzliny, nasazují se antibiotika, ale ne moc silná kvůli kojení, takže účinek nic moc a velmi pomalý). Já chodila dvakrát denně 14 dnů, než to zabralo. Jestli to je zánět zubu, tak ti to otevřou a budeš mít pokoj.
Jinak co se týče trhání, tak na radu dvou zubařů jsem se rozhodla počkat až po skončení kojení - často se přidávají záněty… a to se prý pak musí najet na silnější antibiotika, se kterými se kojit nedá.
Moc na Tebe myslím a přeju, ať už to co nejdřív přejde. Vydrž.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
123
21.12.04 22:19

Jo, jo… Těhotenství a doba po něm nahrává moudrákům.Sama jsem si tím prošla při prvním těhotenství. Potvůrky začaly růst právě v průběhu těhotenství. Při druhém těhotenství ( ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná, ale něco jsem tušila) mi otekla celá pusa a ani jsem ji nemohla otevřít. No a zubařka řekla jednoznačně - ven. Hrůza. Po porodu mne samozřejmě občas zlobívá dolní moudrák. Prášky nepotřebuji, ale pokud bych po něčem sáhla, tak jedině po Paralenu max. 3× denně. Ale souhlasím i s ostatními děvčaty, že lepší fungující maminka, než se trápit. Ono to mimi snad jednou přežije. Vždyť v porodnici nám taky sestřičky ulevovaly Algifenem v kapkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
21.12.04 23:17

Ahoj Jani
myslím, že v první řadě musíš být v pořádku ty.Já jsem prodělala zánět středního ucha nakonec bez antibiotik jen s mastičkou, ale kdyby se to mělo opakovat jdu hned do nějakých léků, byla jsem akorát protivná a mimík taky :( . Zkus toho zubaře třeba ti rychle uleví. :wink:
Hanka a Honzík 4,5měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
22.12.04 10:59

kojení aléky

Ahoj Jani!
Som zubárka a myslím,že miesto domáceho trápenia by si mala k zubárovi,napriek strachu.Sťažené prerezávanie zuba múdrosti Ti môže veľmi skomplikovať ďalší život a ak aj teraz nestíhaš,potom to môže byť horšie.Ja zvyknem kojace ženy liečiť najprv konzervatívne,v štádiu akútneho zápalu ,ako je to asi u Teba,zúbok netrhám,ale na:,–(ím antibiotiká zlúčiteľné s kojením,Amoxicilin 500,ale aj Amoksiklav,sama som ho brala v pôrodnici ppo cis.reze.V lokálnom umrtvení,toho sa neboj,zub podľa potreby ošetrím a dám lieky,asi týždeň ku mne pacientka chodí a keď podľa RTG uznám za vhodné,vytrhnem,ak je okolie kľudné,len vtedy,lebo v akútnej fáze sa u kojacich žien spôsobí len veľla komplikácií,nechcem privodiť stratu mlieka z trápenia sa mamičky.Dieťa potrebuje hlavne starostlivosť a nie utrápenú matku.A k tým lieko,Acylpyrin nie ,obsahuje kys.acetylsalic.,tá je pre deti do 10.rokov nevhodná,Ibalgin je tiaprofenát a pri dobrom krvnom obraze a nie pri nadmernom užití/viac ako3 denne/ je zlúčiteľný s kojením,ale až po odstránení príčiny bolesti zuba.Len ládovanie sa liekmi,to nie! Neboj sa a drž sa!
Držím palčeky :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.12.04 11:30

Moc vam vsem dekuju rady, zatim prezivam s paralenem a da se to zvladnout. Zubare zatim odkladam, nevim, jak bych cestovala 40km tam a zpatky s 18ti dennim miminkem, nejak me tam nema kdo dopravit. Takze cekam, ze se treba zub umoudri a prestane bolet sam…
Diky vsem…
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
135
22.12.04 11:42

kojení a

Janinko!
Tak si aspoˇn po každom jedle vyplachuj cca 2 minúty ústa dobre slaným roztokom vody/tak slaným ako morská voda/,soľ pôsobí sťahujúco na zápal a zvonku ľadový obklad,alebo sa dllllho prechádzaj na mraze.Znie to choro,ale pokiaľ to nie je taká tragédia,malo by to pomôcť.S paralenom ,ale opatrne,je toxický na pečeń.Na výplachy nie alkohol,leptá sliznice a ani ústne vody,soľ je telu vlastná.Zdraví Oxana :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
22.12.04 15:55

Ahoj holky,

asi vás moc nepotěším, ale já měla týden po porodu strašně vysoký horečky a můj bratr a jeho přítelkyně (oba PharmDr. = farmaceuti) mě důsledně varovali před paralenem, kvůli kojení…do mlíka se dostane a jak už to tu bylo je toxický na játra!!! Naopak doporučovali ibalgin(ale nepřehánět to).. Kvůli horečkám jsem nakonec skončila v nemocnici a tam mě cpali paralenem jak o život (no ono o něj možná šlo :-)…tak 2-3 paraleny za noc)…Dětský lékař, který se v té době staral o moje mimi, protože jsem samozřejmě nebyla schopná mi rozhodně kvůli paralenu kojení nedoporučoval…tak si vyber… :-(
Fakt nevím, kde je pravda,ale asi když to člověk nepřežene, tak může obojí…

Zdraví kikki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.3.12 18:24

Ahoj holky, ja jsem letitej tezkej migrenik a tak jsem se na to take informovala. Primarka neurologie v Thomayerovce mi rekla, ze Paralen a Ibalgin v pohode. Relpax - tam nesmim 8 hodin kojit, v letaku pisou 24 h. Jenze vzhledem k tomu, ze Paralen ani Ibalgin nepomahaji , beru Relpax a malymu davam zmrazeny odstrikany mliko. Jo, v lekarne v Podoli mi doporucili jeste Voltaren Actigo. Ten mi ale taky nezabira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama