Kojení s Imuranem a Prednisonem

2
22.6.20 10:32

Kojení s Imuranem a Prednisonem

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má zkušenosti s užíváním Prednisonu a (zejména) Imuranu a kojením. Užívám tuto kombinaci na vzácnou autoimunitní oční chorobu a dozvěděla jsem se, že kojení není doporučeno, protože některé látky přecházejí do mléka. Imunolog mi sdělil, že riziko je malé, přesto to nemůže doporučit. Jsem z toho dost nešťastná. Zároveň budu muset kvůli riziku progrese onemocnění při porodu podstoupit císařský řez. Vysadit léky pravděpodobně nepůjde, hrozí progrese a ztráta zraku, ale samozřejmě to budu dál zjišťovat. Momentálně jsem 23tt. Tak se chci zeptat, jestli někdo něco podobného řešil, jak, případně jestli neví o lékaři, se kterým by bylo možné toto konkrétně konzultovat. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54983
22.6.20 10:38

@Luthienne už je to víc než 12 let co jsem tohle řešila a do porodu jsem nevěděla, jestli budu moci kojit nebo ne. Na konec jsem to měla dovolené a dceru jsem kojila až do 26 měsíců. Brala jsem z těchto léků jenom imuran a k tomu pentasu, která přechází do mlíka určitě. Vím, že se to řešilo minimálně měsíc u různých doktorů. Konečné rozhodnutí bylo myslím od neonatologů v porodnici po narození miminka. Ale je to už dlouho a nevím jak by se k tomu lékaři stavěli dnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
22.6.20 10:43

@tezi Moc děkuju za odpověď. Můžu se ještě zeptat na dávku Imuranu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54983
22.6.20 10:59

@Luthienne 50mg imuranu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu