Kojím málo (k příkrmům)?

25.8.20 06:34

Kojím málo (k příkrmům)?

Ahoj,
mám sedmiměsíční holčičku u které jsme po 4tém měsíci po diskusi s pediatrem (který je náš blízký příbuzný) pomalu začali s příkrmy. Nyní má zavedenou ovocnou svačinu dopoledne, masozeleninu na oběd a jogurt s ovocem na odpolední svačinu. Vše zapíjí vodou, někdy dětským fenyklovým čajem (když mám pocit, že má větry). Večer, v noci a ráno kojím. Přesně podle doporučení lékaře. Malá je v pohodě, prospívá, nepláče.
Co mě ale zaráží je to, že se mě po obědě venku ptají, proč nekojím. Když sní 200-240 příkrmu a zapije to a hlad evidentně nemá. Je pravda že když si nyní všímám okolí, tak venku na hřištích apod. kojí mnohem větší děti, které skutečně sní svačinu z domova a ještě to zapíjí mlékem, někdy i UM. Já přes den fakt nekojím (s nějakými výjimkami - po očkování, když je hodně neklidná, zoubky… ale víceméně málokdy) a přemýšlím, jestli jsem krkavčí matka co dítěti odepírá kojení? Malá jí dobře a po jídle nepláče, nesápe se mi do výstřihu ani nic podobného… Díky moc za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12663
25.8.20 06:41

Tak ja vzdy zila v tom, ze do roka ma byt hlavnim zdrojem MM/UM, prikrmy jsou…prikrmy :nevim: Ale jsou I nazory, ze od pul roku uz kojit ani nema cenu (aktualne proti doporuceni WHO, no ale vis jak…). Druhy syn mi prikrmy jedl taky dobre, na rozdil od prvniho, nedavala jsem ale caj a vody jen trosku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
25.8.20 06:45

Pokud ti prospívá a je to spokojený děcko, tak bych to vůbec neřešila, kašli na ostatní :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6981
25.8.20 06:46

Pokud toho sní tolik co píšeš, tak prostě už pít MM nechce. Neřešila bych to. Dávala bych tak jak dáváš a rozhodně to neřešila podle toho co kde vidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
25.8.20 06:52

Ja jsem po kazdem jidle dokojila, ale me holky nesnedly tak velkou porci a v 7mes byli ve fazi ochutnavani.
Hlavni slozka by mela byt jeste MM v tomto veku :nevim: nepises jak casto kojis v noci, rano.. Treba to dohani tam a pokud je spokojena, aai bych to nechala tak, po porade s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
25.8.20 07:00

Tak jak vám to vyhovuje. Já bych asi místo vody spíše taky nakojila. Myslím že potřebuje ještě mlíčko v 7m. Ale dítko roste, prospíva očividně spokojené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
25.8.20 07:04

Mě to přijde brzo obirat ve 4 mesicich dítě o MM. Do půl roku je doporučení JEN kojit a prikrmum bych vůbec nedavala vodu ale prso. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10745
25.8.20 07:23

Mám osmimesicni dítě a žiju v domnění, že mléko ještě potřebuje. Čaj dávám jen venku. Doma kojim po příjmech, ráno, večer.
Tak malé dělej večer třeba mléčné kaše. I ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12663
25.8.20 07:23
@skorotehotna píše:
Mě to přijde brzo obirat ve 4 mesicich dítě o MM. Do půl roku je doporučení JEN kojit a prikrmum bych vůbec nedavala vodu ale prso. :think:

Pise, ze diteti je 7 mesicu, prikrmuji od 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 07:50

@g.sandova A kolik toho příkrmu tak sní? Já to tak zezačátku dělala taky. Pár lžiček a dokojit. Ale v momentě, kdy sní celý velký kelímek od aventu (který má 240ml) už mi přijde že by toho ještě s mlékem bylo příliš. V jednu chvíli už mléko po obědě nechtěla, tak jsem ji nenutila a brala to tak, že jedno kojení je prostě nahrazené normálním jídlem.

Edit: A to myslíš kaše místo kojení? To by pomohlo čemu?

Příspěvek upraven 25.08.20 v 07:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 07:52
@skorotehotna píše:
Mě to přijde brzo obirat ve 4 mesicich dítě o MM. Do půl roku je doporučení JEN kojit a prikrmum bych vůbec nedavala vodu ale prso. :think:

Tak já jsem jí ve 4 měsících o nic neobrala… jen jsem jí k MM přidávala na ochutnání různé zeleniny… zachutnalo jí a postupně jsme se dostali do aktuálního stavu… kdy ještě stále má MM, jen ne tak často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
25.8.20 07:55

Když mě v tomto věku snědla dcera celou porci prikrmu tak už kojení taky nechtěla. Když snědla jen trochu tak jsem ji ještě kojení nabízela. Na okolí kašli, nenech si do toho kecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10745
25.8.20 08:00

@ConsuelaBananahamock no určitě méně, než tvoje malá. To je pravda.
Tak zarad ty mléčné kaše, jogurt dostává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 08:02
@g.sandova píše:
@ConsuelaBananahamock no určitě méně, než tvoje malá. To je pravda.
Tak zarad ty mléčné kaše, jogurt dostává.

Promiň, ale nechápu proč mléčné kaše místo kojení? Jen že se ptám, že asi málo kojím a ty mi odpovíš že ano, kojím málo a mám kojit ještě méně…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10745
25.8.20 08:02
@ConsuelaBananahamock píše:
Tak já jsem jí ve 4 měsících o nic neobrala… jen jsem jí k MM přidávala na ochutnání různé zeleniny… zachutnalo jí a postupně jsme se dostali do aktuálního stavu… kdy ještě stále má MM, jen ne tak často.

Ale tohle je v pořádku. Je to tvoje věc, samozřejmě. I každý pediatr má jiný názor.
Tak když dáš jogurt, dvakrát denně MM, tak jd to asi dost.
A tu mléčnou kasi tam už nedostaneš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama