kolegyně

Anonymni
23.1.09 19:17

kolegyně

AHOJ
PŘEDESÍLÁM, ŽE JE TO PRKOTINA.
Ale:
Jsem úča. Mám v práci dvě kolegyně, které jsem donedávna měla dost ráda, myslela jsem si, jak spolu vycházíme, a teď čumim.
(Naštěstí tam mám ještě dvě vyloženě kamarádky, s kterými nemůžu mít kabinet - máme jiné předměty = automaticky jiné pomůcky atd.) - a ty uvidím kdykoli ráda i po práci.
ALE.
Tamty dvě mi začaly jakoby dávat najevo, že si neustále na něco stěžuju, a že pořád nadávám.
Přitom ony dvě nekecám každou přestávku co se přihasí do kabinetu, tak spolu řeší jednu třídu (kde já díky bohu neučim), která je sice fakt strašná - ale prostě přestávku co přestávku, den co den tam posloucham, jak ta třída je šílená, a jak zlobí, a jak se neučí. Pořád dokola.
To je jako O.K.
Ale BĚDA jak já si chci na něco postěžovat.
Tuhle jsem fakt hustě nadávala, ale měla jsem důvod (opravdu JO, zaprvý se už měsíc hádáme s plynárnou, která si z našeho účtu strhávala neoprávněně peníze (TO JE SNAD DŮVOD…), a plus jsem si minulej tejden pustila žilou, protože se musel udělat takový projekt, na kterém se měly podílet 3 kolegyně, a nakonec se na to vykašlaly a musela jsem to udělat sama… plus další věci) - A OPOVÁŽILA JSEM SE NA TO NADÁVAT MINULÝ PÁTEK, A TENTO PÁTEK ZNOVU.

Prostě: ty dvě mi připadají jako typ, před kterým vy nesmíte nadávat, protože JIM pokazíte NÁLADIČKU.
Takže by byly nejradši kdyby se na ně každý usmíval jak debil, ať ho trápí co ho trápí.
Ale zato ony dvě když maj blbej den, tak buď ani nemluví, nebo nadávaj.
Jedna z nich je navíc vůdčí typ, a já bohužel nejsem vyloženě vůdčí typ, ale NEJSEM SUBMISIVNÍ.

No - a tak tam prostě vzniká taková třenice…
Ale jako já si nenecham nadávat, že jsem položila svůj sešit na něčí hromádku, jenom proto že jedna z nich se momentálně nevejde do šatů, drží dietu a je z toho vzteklá.

ACH JO.
No. Budu muset prostě zatínat zuby jako doposud - no co bystě dělaly - mlčely byste pořád (mně se to zdá jako nejlepší cesta - bohužel se někdy neudržím) - nebo byste jim něco naznačily??

Já si připadam snad nesnášenlivá, nebo ony dvě mi to dávají najevo - a potom já o tom doma přemýšlím jak blbec, a v:,–(im se že jedna z nich se teď máčí ve vaně s pleťovou maskou a druhá někde jančí se svým novým přítelem.
GRRRR.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.1.09 19:20

Jo…
ještě bych něco ráda poznamenala…
jistou „změnu“ jsem zpozorovala v chování kolegyň, poté co jsem zorganizovala pár akcí, které byly pro dobro školy, a mělo to úspěch říďa mě pochválil (peněžitě).
Nevim jestli to může mít souvislost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.1.09 19:24

… možná jsme všechny tři předrážděný, ony z tý šílený třídy a já z toho návalu, co teďka pořád řeším i mimo práci (ještě jsou jiný věci ohledně bydlení).
Ale já na ně neštěkám, jen jsem si jako myslela, že když tam věčně skuhraj ony dvě, tak že já můžu taky. no, jsem nakrklá.

• Nahlásit
  • Citovat
18639
23.1.09 20:11

tak to je hustý… Jen nevím co chceš poradit. CO si dát rande na neutrální půdě a normálně potlachat o životě. Líp se poznáte a když už spolu musíte denně být tak ať to aspoň stojí za to, ne? Z osobním ohodnocením to samo souviset může, lidi jsou holt děsně na peníze 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
23.1.09 20:16

Ne nadarmo se říká: Dva jsou rada, tři jsou zrada.

Vztahy na pracovišti jsou vždy děsně ošemetná záležitost. Když člověk nemá štěstí na kolegy, se kterými by si rozumněl, je to občas na palici. Zažila jsem v práci kolegyni, která se po mně vozila, bez jakéhokoli důvodu.

Nicméně pokud ti obě dvě dávají jasně najevo, že s tebou si pokecat o nějakých problémech nechtějí, tak se na ně alespoň na čas vykvákni. Nemá smysl jít do nějakého sporu, protože by to udělalo jen dusno a pokud spolu máte sdílet kabinet, tak to zkrátka nestojí za to. Pokecej s těmi, se kterými si rozumíš.

Pokud opravdu stojíš o to, aby jste spolu mohli kecat, asi bych nějaký čas jen přizvukovala, přikyvovala a po troškách přidávala i to svoje.

a podle toho, co píšeš. Občas jsou lidé, kteří jsou pořád v opozici. Ať řekneš, co řekneš, oni začnou, Ale já… a řeknou pravý opak.

Držím palce, ať jsou vztahy fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
23.1.09 20:21

Jo a co se týká toho štěkání, protivnosti. Pokud to opravdu začalo až po tom ohodnocení… Jasně, že to může být příčina.
Já jsem teď v práci měla kolegy z velké části fajn, ale to, že jsem hned druhý měsíc dostala notně přidáno, ještě ve zkušebce, tak to jsem jim řekla, až když jsem šla na neschopenku a věděla, že se tam už nikdy nevrátím. A jen jsem naznačila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.09 20:26

lacenko - no my se právě známe dlouho!
Loni nic, pohodička, a letos začly občas jakoby vyjíždět.
Já se cítím na jednu stranu provinile a na druhou naštvaně.

čičinko -máš pravdu. Vykváknu se na ně. Budu si holt myslet svoje a mlčet.
Ovšem to ony zase: „Ty jsi dneska nějaká zamlklá??? Ty máš nějakou blbou náladu?“ - prostě si snad vytkly za cíl mě sledovat, jak čumim nebo co.
Prostě možná by ráno mohly dát na dveře ceduli:
„Dneska se usmívej, máme dobrou náladu.“
„Dneska si na nic nestěžuj, máme blbou náladu.“

• Nahlásit
  • Citovat
5527
23.1.09 22:06

Jsem učitelka na mateřské a moc dobře si vzpomínám, jak jsme bývali všichni podráždění kolem pololetí a kolem konce roku. Není to tím? No, asi ne :roll: Já bych se s nimi bavila jen o tom nejnutnějším a hlavně bych si to na Tvém místě tolik nebrala k srdci. Soustřeď se na něco jiného. Vím, že se to dobře radí, ale zkus to. Hlavně nad tím moc nepřemýšlej, nebo se zblázníš a budou na tebe volat Chocholouška, nebo skončíš na Lexaurinu, o kterém se tu vedla dlooooouhá diskuse před asi 2 dny ;)
Takže držím palce! A co kolegyně, ale děti ať neprudí! to už by bylo úúúplně na palici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.1.09 08:02

lulje s dětma naštěstí problémy nejsou.
Ona vlastně donedávna byla pohoda i celkově, akorát poslední dobou tyhle dvě jakoby nesnášej, když si někdo jiný na něco stěžuje.
Nevím, možná už jsou na palici z tý „oný“ třídy, ale jako nevim no… zase ÚPLNĚ každou přestávku.....
No nic -budu se držet vašich rad a prostě se jich VYSTŘÍHÁM :lol: o přestávce zůstanu spíš ve třídě nebo na záchodě, haha :-)
dokud jim ta jejich supertřída neodmaturuje a neuvolněj se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.1.09 08:20

hihi, lulje :-) teď jsem se koukala co je vlastně Lexaurin. Jo tak to nic pro mě - na mě bohužel žádné tyto medikamenty nezabírají.
Kamarádka mi ho tenkrát dala, když jsem jela na nějakou zkoušku. NIC.
Já si to vždycky musím vyřešit v sobě.
Ale prostě teď jsem přemýšlela, když jsme tam spolu dva roky hezky vycházely, tak proč teď najednou ony dvě ďobou.

Budu držet klapnu a zalezu si kam potřebuju, a jinak se budu teda snažit bejt milá a usměvavá, a problémy holt svěřím někomu jinýmu.
Ale na druhou stranu nebudu už dál taky poslouchat ty jejich nářky nad třídou, z které je bolí hlavička atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama