Kolektiv až ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 11:57
Kolektiv až ve školce

Ahoj maminky, otázka jasná, mělo některé z vašich dítek kolektiv až ve školce? Byl problém? Nebo prostě do 3 let převážně s vámi a ve školce bylo vše v pohodě… Jde o to že tím že jsem v podstatě sama v cizím městě tak nemám tu žádnou kamarádku s dítětem. Malé jsou 2 roky, občas nějaké dítko potkáme, občas si spolu hrají, někdy zas vedle sebe, to je asi normální… Blbý je že malá nemluví ale vzhledově vypadá starší ( niko by ji míň než 3 netipnul) což je taky kámen úrazu protože některé starší děti (nevím jak to říct) se jí „bojí“, protože ji nerozumí (blbej popis ale jistě víte co tím chci říct)… Budu ráda za vaše příspěvky

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6096 příspěvků 19.11.18 12:03

Já, kamarádky se stejně starým Dětma nemám, mám 2 co mají děti o 2 roky mladší ale s těma si malej nevyhraje, max je vozil v kočárku. Teď v září nastoupil do skolky a úplně v pohodě se začlenil…

Aspera
Generální žvanilka 21155 příspěvků 1 inzerát 19.11.18 12:07

Se synem jsem taky extra do kolektivu nechodila. Občas jsme někoho potkali na hřišti nebo procházce, ale nic pravidelného. Ve 3,5 šel do školky a v pohodě.

malone.v
Kecalka 243 příspěvků 19.11.18 12:12

Byla jsem na tom stejně, sama v cizím městě. Ale malá i já jsme celkem samotářky, takže jsme byly jen spolu. Ve školce má jednu dobrou kamarádku, ale raději si hraje někde sama a je tak spokojená. Nevidím v tom problém, pokud tvé dítě bude společenské, tak tam zapadne v pohodě. Malá je ale po mně, takže jsem s tím tak trochu počítala, že bude nejspokojenější někde sama. Ale když dělají nějaké aktivity dohromady, tak nemá problém se přidat a na kroužcích také komunikuje s ostatními. Nebála bych se, že malá nezapadne.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17549 příspěvků 18 inzerátů 19.11.18 12:21

Neměli jsme kamarády s dětmi v rozumné vzdálenosti na pravidelné kontakty. Děti jsme brali alespoň na batolecí kroužky, do sokola, do herničky, na hřiště, od dvou let jeden den v miniškolce.
O dovolených podporovali kontakt s dětmi „spoluubytovaných“.
Děti měli tedy kontakt s dětmi sousedů, ale ty jsou o 4 a více let starší (takže nějaké hraní v předškolkové době neprobíhalo).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 12:26

Děkuji holky, to mi vhání optimismus do žil :palec:

LE.nova
Kecalka 252 příspěvků 1 inzerát 19.11.18 12:45

Se synem jsem do kolektivu moc nechodila, syn byl velký mamánek, Do skolky nastupoval ve 2 letech a 8 měsících, polehoučku, týden chodil jen do 10, pak měsíc po obědě. První dva týdny trošku fňukal, ale nic hrozného. Mezi dětmi byl v pohodě, našel si kamarády.

azaleila
Kecalka 188 příspěvků 71 inzerátů 19.11.18 12:51

Já mám jedináčka… sama jsem učitelské dítě, navíc nejmladší ze všech „dětí“ v rodině… takže osobně jsem o společnost mladších i starších nouzi neměla… dcera přicházela do kontaktu s jinými dětmi jen občas… teď je jí 2,5 roku a já jsem s ní právě z obavy, že bude od kolektivu odtržená začala 2× týdně chodit do místního dětského klubu… v pohodě si tam vyhraje.

llida
Kecalka 334 příspěvků 19.11.18 13:46

nebude lepsi jednou za cas ten kolektiv ,,vyzkouset,, nez se trast zda to prcek ve 3 letech zvladne? dojet do mesta do hernicky, mistni sokol, obecni akce typu rozsveceni stromku atd. tam vsude je kolektiv a dalsi deti a muzete vklidu zkouset a otrkavat se…

mission84
Kecalka 446 příspěvků 19.11.18 14:27

Taky sem z toho měla strach.Bydlíme na kraji vesnice,kde nikoho neznám.Kamarádi daleko a ne vždy se mi chce sedat do auta a jet za nimi.Batoleci aktivity sem nikdy nevyhledavala.Ve vesnici hřiště není,takže se není kde seznamit.S ditkem trávíme dny buď na zahradě,kde manžel vybudoval hřiště,na kole,v lese zkrátka mimo kolektiv a jen sami.Dokonce i švagrová mi říkala,ze to co dělám je špatně ( je ten typ co vymeta vsechny krouzky a hernicky ),ze si vychovam asociala.No teď v září nastoupil.zatím do soukrome školky na 1× týdne na dopoledne a problém S tim vůbec neměl právě naopak.Baví ho to tam a s detmi si pěkně hraje.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 19.11.18 20:10

A co s ni na ten cca roknez pujde do skolky zacit chodit do nejakeho detskeho koutku? S programem? Dneska toto je skoro v kazdem vetsim meste :-)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15552 příspěvků 19.11.18 20:16

Ja jsem na tom podobne, ale snazim se s ditetem tedy kolektiv vyhledavat. Jsem nazoru, ze dite od dospeleho prebira vzorce, jak resit mezilidske konflikty. A ty jsou v detskem kolektivu caste a z dospeleho sveta neprenosne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >