Kolik stojí soudní líčení?

23
25.11.19 14:08

Kolik stojí soudní líčení?

Zdravím chtěla jsem se jen zeptat na kolik by přibližně vyšlo soudní líčení? Týká se to ohledně kočárku, který jsem koupila od paní ale madam už nereaguje na zprávy, jelikož mi kočárek měl dnes přijít..Paní měla ještě do soboty 23.11.aktivní příspěvek na sbazaru a peníze měla na účtě už ve středu. V neděli když jsem se dívala tak příspěvek už nebyl aktivní. Samozřejmě že to budu řešit na policii a podám trestní oznámení ale pokud je to částka menší jak 5000 tak s tím nic dělat samozřejmě nebudou, ještě mě napadla varianta zajít do banky a žádat reklamaci platby ale jak to banka pak řeší, když ten dotyčný by to prostě nechtěl poslat? Strhne si to banka sama? Ještě mě napadlo právě ten soud, že bych se mohla obrátit i tam, ale zase aby z pár tisícové položky nebyla desetitisícová. Děkuji za přečtení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57450
25.11.19 14:10

@kikina0033 zadej číslo účtu do google…třeba něco najdeš a třeba vas je víc
Na zprávy a emaily nereaguje??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6453
25.11.19 14:12

Banka s tím už nic neudělá, jestli to má už paní na účtě. Soud se ti určitě nevyplatí, leda by si našla x stejných lidí, který taky povedla a dali jste hromadně trest. oznameni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.11.19 14:25

@Petra Z právě že nereaguje, v párek jsem jí psala, celý víkend a dnes jsem jí psala znovu ráno a taky nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.11.19 14:27

@JancaS84 ona právě ten příspěvek zadávala ještě ten, nevim kolik lidí se jí už přihlásilo ale tak banka by s tím něco aspoň měla dělat ne? Poslat upozornění nebo něco ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19392
25.11.19 14:31
@kikina0033 píše:
Zdravím chtěla jsem se jen zeptat na kolik by přibližně vyšlo soudní líčení? Týká se to ohledně kočárku, který jsem koupila od paní ale madam už nereaguje na zprávy, jelikož mi kočárek měl dnes přijít..Paní měla ještě do soboty 23.11.aktivní příspěvek na sbazaru a peníze měla na účtě už ve středu. V neděli když jsem se dívala tak příspěvek už nebyl aktivní. Samozřejmě že to budu řešit na policii a podám trestní oznámení ale pokud je to částka menší jak 5000 tak s tím nic dělat samozřejmě nebudou, ještě mě napadla varianta zajít do banky a žádat reklamaci platby ale jak to banka pak řeší, když ten dotyčný by to prostě nechtěl poslat? Strhne si to banka sama? Ještě mě napadlo právě ten soud, že bych se mohla obrátit i tam, ale zase aby z pár tisícové položky nebyla desetitisícová. Děkuji za přečtení

tak to samozřejmě není pravda, to by to takovým šmejdům na netu procházelo. Ty škody se u různých poškozených mohou sčítat, takže záleží, jestli se podaří prokázat, že to paní někdy dřív už udělala...…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3364
25.11.19 14:36

Neexistuje právě pro takové případy platební rozkaz? Tam by šlo o poplatky jen v řádu několika stovek.

Trestní oznámení je fajn, ale pokud jde primárně o vrácení peněz, tak ne moc efektivní.

Ale nejsem odborník, snad někdo znalejší poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
25.11.19 14:38

Já bych na policii klidně zašla, sice je velká pravděpodobnost, že to smetou ze stolu, ale třeba když na ni udělají bu bu bu, lekne se a peníze vrátí, hlavně jestli máš schovanou nějakou konverzaci s ní ohledně plateb, atd a pak samozřejmě výpis z banky, soud se ti bohužel nevyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
25.11.19 14:55

@kikina0033
Mno, já jsem si takhle kupovala před 7mi lety kočárek z internetového obchodu. Paní tvrdila, jak kočárek je poslaný, nikdy nedošel. Po asi 3 měsících prý, že kočárek se jí vrátil, že adresát byl nečitelný a kočár rozbitý. Tak jsem jí řekla, že určitě to posílala pojištěné, ať reklamuje. Ona ticho po pěšině, nikdy se již neozvala a její webové stránky zmizely.
Podala jsem na ní tedy trestní oznámení, po pár měsících mi napsal nějaký exekutor odkudsi, že na dotyčnou je vedeno asi 20 různých exekucí a že není odkud vzít, že má prý jen důchod. O dva měsíce později jsem zjistila, že dotyčná si otevřela nový internetový obchod, s jiným názvem, jiným tlf. číslem, jinou email adresou, ale stále totéž jméno, poslala jsem odkaz dotyčnému exekutorovi, on zajásal, že třebas se věci pohnou.. No, je to fakt už 7 let a já stále svých 15t ještě neviděla a nikdo mě již nikdy nekontaktoval.
Ten původní obchod se jmenoval tuším „Kočárky Deniska“

• Citovat
  • Nahlásit
23
25.11.19 15:10

@leisa tyjo 20exekucí to snad ne 8o To paní musí splácet ještě do dnes beztak..Ještě mě tak napadlo jestli třeba by se nedalo přímo na ní poslat exekuci abych to nějak z ní vymohla..Ono sice jde jen o 2000kč ale zrovna pro mě, která má sotva jak vyjít z brigády a z rodičáku je to docela dost peněz, zvlášť když to děcko musí v něčem jezdit, doma co mám kočár, ten musí na opravu a pak jde k sestře, takže třeba tou exekucí by se to mohlo na ní taky nějak vyřešit, jenže jediný co mám, tak je jen email a číslo účtu, ani se mi v bankovnictví právě neukazuje, jak se jmenuje, jen je tam to její číslo účtu a nic víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.11.19 15:13

@Majinka7 všechno mám u sebe i konverzaci, aj číslo účtu kam jsem jí tu platbu zaslala, snad se paní zalekne toho a kdyby ne, stačí znovu napsat a třeba udělat už bububu se soudem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57450
25.11.19 15:13

@kikina0033 no a projela si to číslo googlem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
25.11.19 15:16

@kikina0033
Nemůžeš na někoho jen tak nechat dát exekuci.
Spíš bych to brala jako poučení pro příště - buď osobní odběr a peníze z ruky do ruky nebo hodně prověřovat, komu peníze posílám. Osobně platím předem jen hodně osvědčeným a známým eshopum. Nikomu cizímu bych peníze jen tak neposlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.11.19 15:17

@Petra Z projela ale nic jsem nenašla, zobrazila se mi jen jakási kalkulačka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
25.11.19 15:18

Podej žalobu na soud, podle Sazebníku soudních poplatků zaplatíš 1000 Kč za podání. Pokud je vše v pořádku, tak náklady soudního řízení půjdou k tíži žalované - měla bys jí ale poslat předžalobní výzvu.
Pokud na ni nemáš kontakt, tak bych řekla, že si v háji a příště si 2× rozmysli, než něco takového uděláš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat