Reklama

Kolik ušetříte každý měsíc v čistém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:41
Kolik ušetříte každý měsíc v čistém?

Ahoj,
Zajímalo by mě, kolik měsíčně dokážete ušetřit. Prostě, kolik peněz si odložíte.

Je vůbec v dnešní době, koupit pozemek (cca 1,5 milionu + 4 miliony dům), bez hypotéky?

Jak jste na tom vy?

Ptám se na to, protože si myslím, že mzda, není vůbec reálná, jakou ukazují na internetu nebo v TV.

Děkuji,

Ivana

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:44

Mzda je realna. Muj cisty plat pred RD asi 56 tis. a muz vice. Ted jen RD u me. Neusetrime prakticky skoro nic, vse dame do hypo a utratime.

Proc bys to chtela kupovat bez hypo? Hypo se vyplati, nez bydlet v najmu a lit penize do ciziho. Je to forma sporeni, kdyz clovek investuje do vlastniho.

Uživatel je onlineTeSudička
Kecalka 235 příspěvků 05.10.18 21:45

Delam na zkraceny- necelych 17 a mam jeste 3tis. rodicak. Bokem mesicne zvladnu dat kolem 5 tis. Manzel je na tom podobne a pokud se jedna o koupi nemovitosti, tak ani prd

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:48

Měsíčně ušetřím cca 20 000,–. Náš měsíční rodinný příjem je 50 000, - . Máme ale vlastní bydlení a žádnou hypotéku, jedno dítě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:52

Před manželstvím a dětmi jsem šetřila tak 20tis. měsíčně. Část jsem napřímo investovala do akcií a dost jsem na tom vydělala, takže na skromné bydlení jsem tenkrát bez dluhů měla. V manželství a po dětech už na takové investice nemám koule, protože už nejde o moje, ale o „naše“ úspory, a s dětmi už jsem holt konzerva. Teď na mém rodičáku jako rodina šetříme jen tak 5-10tis.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:58

Příjem máme dohromady 35 tis. Já jsem na rd na 4 roky. Tedy dostávám pár tisíc. Bydlíme v nájmu, 2 děti a každý měsíc ušetříme 5,5 tis. A ne, nemyslím si, že je reálné si pořídit bydlení bez hypo :lol: My zrovna teď kupujeme pozemek z vlastních úspor a na stavbu si budeme půjčovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 22:04

Pred detmi to bylo vic. Ted usetrim 20, manzel 15-40tisic, jak ktery mesic. Dum jsme kupovali za hotove, nikdy jsme nic nedluzili. Hodne makame a svym firmam vydelavame dost penez, tak jsme si o dost rekli. Ted cekame treti dite a rozhodli jsme se zvolnit, finance nas netrapi, ale malo volneho casu ano.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 22:10

5-10 tis. A k tomu splácim hypo, cca o 5 tis víc oproti původně sjednané splátce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48348 příspěvků 05.10.18 22:15

Co vlastně znamená ušetříte? Když uššetřím měsíčně 20 tis , ale na konci roku to vrazím za dovolenou, je to ušetření?
Když to ušetření po pěti letech vrazím do rekonstrukce nemovistosti, ušetřila jsem za těch pět let nic nebo 500tis? Když někdo ušetří 10tis, ale přitom má u banky -2 mil na hypotéce? Je to vlastně šetření? Páč kdyby splácel o 10 tis víc, neušetřil by technicky vzato nic?

Mrakotinka2018
Kecalka 148 příspěvků 05.10.18 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj,
Zajímalo by mě, kolik měsíčně dokážete ušetřit. Prostě, kolik peněz si odložíte.

Je vůbec v dnešní době, koupit pozemek (cca 1,5 milionu + 4 miliony dům), bez hypotéky?

Jak jste na tom vy?

Ptám se na to, protože si myslím, že mzda, není vůbec reálná, jakou ukazují na internetu nebo v TV.

Děkuji,

Ivana

ja mesicne usetrim minus 5000. Kazdy mesic si musim vypujcit, jinak nezaplatim najem a jidlo. Pujcuji mne znami a rodice, ale uz je to nekolik let vypujcek, budu si muset vzit uver u banky nebo u providentu. Nezvladam to splacet. Vubec se nedivim tem lidem kteri vyhlasuji bankrot.
Ja na hypoteku nemam ani pomysleni, kde bych na ni vzala penize??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 22:17

Teď si dávám stranou každý měsíc 10tis. Máme dvě malé děti. Jsem na MD. Ale až budu na RD rapidně se mě to sníží. Počítám že zvládnu tak 2 max 3 tis. Najít si práci na doma po večerech fakt nehodlám už teď padám únavou večer na ústa. Manžel je až do večera v práci. Žijeme si ale celkem dobře tak mě to netrápí :mrgreen:

Ukulina
Extra třída :D 14470 příspěvků 05.10.18 22:19
@Lama Lama píše:
Co vlastně znamená ušetříte? Když uššetřím měsíčně 20 tis , ale na konci roku to vrazím za dovolenou, je to ušetření?
Když to ušetření po pěti letech vrazím do rekonstrukce nemovistosti, ušetřila jsem za těch pět let nic nebo 500tis? Když někdo ušetří 10tis, ale přitom má u banky -2 mil na hypotéce? Je to vlastně šetření? Páč kdyby splácel o 10 tis víc, neušetřil by technicky vzato nic?

Bingo! Taky by mě to zajímalo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 22:20
@Lama Lama píše:
Když to ušetření po pěti letech vrazím do rekonstrukce nemovistosti, ušetřila jsem za těch pět let nic nebo 500tis? Když někdo ušetří 10tis, ale přitom má u banky -2 mil na hypotéce? Je to vlastně šetření? Páč kdyby splácel o 10 tis víc, neušetřil by technicky vzato nic?

Jojo, dobry point.

Pro me je setreni to, co nedam za dovolenou ani jednorazove vydaje, ale to, co mi zbyde na splaceni hypo, pripadne jako rezerva na duchod/nezames­tnanost atp. Tj. to, cim zvysuji svuj dlouhodoby majetek. Splatku hypo povazuji take za setreni, protoze jinak bych cpala penize do najmu, takhle je defacto sporim.

Timto opravuji, usetrime mesicne ne nula, ale 16 tis., ktere splacime na hypo.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 21134 příspěvků 05.10.18 22:22

@Nimie co myslíš ty? :lol: Je myslím, že ano.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48348 příspěvků 05.10.18 22:22
@Anonymní píše:
Jojo, dobry point.

Pro me je setreni to, co nedam za dovolenou ani jednorazove vydaje, ale to, co mi zbyde na splaceni hypo, pripadne jako rezerva na duchod/nezames­tnanost atp. Tj. to, cim zvysuji svuj dlouhodoby majetek. Splatku hypo povazuji take za setreni, protoze jinak bych cpala penize do najmu, takhle je defacto sporim.

Timto opravuji, usetrime mesicne ne nula, ale 16 tis., ktere splacime na hypo.

hypo nebo na jistině?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >