kolo pro 4 leté dítě

Anonymni
18.9.09 13:35

kolo pro 4 leté dítě

Ahojky, ráda bych se poradila, naše dcerka bude mít v říjnu 4 roky, měří 114 cm. Já bych pro ni ráda koupila kolo, zatím má jen to malé 12 a mě se teda zdá, že už je na něho moc veliká. Zatím jezdí jen s kolečkama. Manžel je ale proti, prý se má prve naučit jezdit bez koleček na tom malém a až pak koupit větší. Nevím, zda velikost 14 nebo 16.
Poradíte nám? Moc děkuji MOnika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2230
18.9.09 13:40

ahojki, já kupovala 4leté ještě 14, ale je menší, měří 100 cm, myslím, že ještě rok jí vydrží a půjdeme do „šestnáctky“. Ve Vašem případě už bych koupila rovnou 16, ale určitě s malou, ať si na to v obchodě zkusí sednout. Jinak s Tvým manželem nesouhlasím, to si myslím, že je nesmysl, čekat až se naučí bez koleček a pak kupovat větší kolo. Dyk podle mně se jí na té dvanáctce, vzhledem k její výšce, musí už „špatně“ jezdit, a učit se správně jezdit na „špatném“ kole mi připadá trápení. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
18.9.09 16:42

Mam 4-leteho synka a ted k narozkam dostal kolo vel. 16. Podle me to jestli jezdi bez kolecek nebo s nima nema vliv na velikost kola, 12tka je mu mala a to ma tak maximalne 105 cm, vic urcite ne.

Jezdi uz bez kolecek, ale jak jsem rekla, je blbost aby se tak velke dite „trapilo“ na malem kole, mel nohy pomalu pod bradou a dost se nadrel. 16 je uplne akorat, ma teda sedlo nejniz jak to jde a krasne dosahne na zem.

14tku bych nekupovala, jsou to takovy hybridni kola a lepsi znacky je ani nevyrabi, jestli se nepletu. Pri velikosti dcery, kterou uvadis, je 16tka jasna. Jinak mame znacku Specialized a je super. Jeste pokud pises, ze ma narozky az v rijnu, je otazka, jestli nakup kola nenechat radeji na jaro, ted uz toho stejne moc nenajezdi.

JANDULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
18.9.09 17:57

Ahoj ,určitě 16 .My máme 112 cm a 5 let a nevím,jak dlouho nám ta 16 vydrží…14 by byla jednak malá a jednak se moc nedělá.Názor tvého muže moc nechápu…malé se na tom kole musí jezdit hodně špatně,těžko se na něm může něco naučit,je to na ní už malé…Jinak my máme Author Vital a spokojenost veliká.
papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
18.9.09 21:35

Tak já přidám naši zkušenost - Tomík měl v červnu 5let, měří 109cm. Bez koleček se naučil jezdit letos na jaře. Kolo má 12. Naučil se to v pohodě, myslím, že hlavně proto, že se nebál - celou nohou si dosáhl na zem. I rozjíždění bylo tím pádem jednodušší. Jeho stejně stará kamarádka je o facku vyšší, k narozkám dostala nové kolo 16 a bez koleček jezdit nechce, nejde jí to, bojí se, že to má vysoko… Takže asi tak.

Je fakt, že větší kolo by mu už sedělo lépe, na další sezonu už dostane 16, ale na to učení se nám prostě osvědčilo menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
10.9.12 13:11

Potřebuju poradit. Chceme malému nadělit pod stromeček kolo (bude na něm jezdit téměř ve 4 letech). Určitě nechceme s balančníma kolečkama, protože se rovnováhu naučil bezvadně držet na koloodrážedle. Myslíte, že můžeme koupit rovnou 16?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.17 21:49

Ahojky, nám čtyřletý jezdí na 20 s přehazovačkou…ale je fakt že už má 4 a půl, když měl čerstvě čtyři jezdil asi měsíc na 16 a pak na 18…ted ještě občas, třeba do terénu vezme 18 ale třeba na závody má radši tu 20…(na 16 začal jezdit ve třech letech a osmi měsících, to byl říjen, pak byla zima a v únoru měl čtyři a od konce března už jezdil na 18 a ted má cca dva měsíce 20)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.17 21:51

Ještě jsem zapomněla zmínit že měří 110cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
11.9.17 21:53

My jsme obou ve 4 letech dali 20tku, ale od 3 jezdili na 16tce. Taže za mě jednoznačně šetsnáctku, na 1 4bych se vybodla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama