Vodicí tyč za kolo

Anonymni
24.7.09 16:00

Vodicí tyč za kolo

Dobrý den,

ráda bych znala Vaše zkušenosti s vodící tyčí za dětské kolo. Zda se Vám to při učení dítěte jezdit a šlapat osvědčilo či nikoliv.

Dcera má 2 roky, šlapat ještě neumí, jen sedí a drží se řidítek.

Pokud Vám někomu leží doma taková tyč ladem, nabídněte :-)

Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24918
24.7.09 20:58

My ji pořizovali letos a to Libča už skoro 2 roky jezdí bez koleček.. Ale chtějí s tátou jezdit na výlety a ty silnice jsou tak nebezbečný. Takhle je pěkně při kraji.

Tyč se osvědčila, spokojenost na obouch stranách.

Zkoušela to i neteř, jezdit neumí a líbilo se jí to.

Ale dvouletou bych na to nepo:,–(ila. Přece jen není tak pevná. Libču jsem ještě loni na delší trasu dávala do sedačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
24.7.09 21:10

Ahoj.
MAVA, mám dotaz. Tyč jsme pořídili asi před měsícem. Zatím jsme ji vyzkoušeli jen jednou. Ale nějak se nám to nezdálo. Dcery kolo nedrželo vůbec pevně, pořád se během jízdy naklánělo ze strany na stranu. To je asi špatně, že? Předpokládám, že by mělo držet rovně a hlavně pevně. Já si myslím, že to manža prostě blbě přidělal. On o tom nechce ani slyšet, prý jsme asi koupili šmejd. No prostě chlap, chybu neuzná :twisted: Díky.
Jo a pro dvouleťáka si myslím, že fakt není. Dceři jsou čtyři a dvouletou jsem vezla na kole já v sedačce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.7.09 21:12

Ne ne, mám na mysli tyč, co se připevní pod sedlo dítěte a rodič ho může tlačit zezadu. Ne takovou, kterou se spojí dospělácké kolo s dětským.

• Nahlásit
  • Citovat
338
24.7.09 21:54

Ahoj!

1. Ta tyč co che zakladatelka se jmenuje „tlačná“, prodávají ji norm. v cykloshopech - my ji kupovali v Brně u Avionu. Stojí zruba 500,0 Kč a je to výborná věc. Já sama kluka v ruce za sedátko neudrželo - pro záda rodičů je to blaho. A až dítě vyroste, jde za ní přitláčet třeba při šlapání do kopce- takže podle mne za 500 - dobrá investice ( ale ¨my ji budeme mít ještě tak 2 roky obsazenou :-))

2. Tažnou tyč mám Trail Gator - a tam se nesmí to kolo dítěte ani hnout. Napoprvé ji taky připevnil manžel moc na volno - je to potřeba na tom malém kole utáhnout fakt na fest ( i za cenu odření laku!), protože jen tak je to bezpečný. Takže to musí manžel předělat.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
25.7.09 09:51

AZakladatelko tak to promiň, špatně jsem to pochopila. :oops: Ale bylo mi to divný, dvouletou na kolo :lol:

RenkaH trošku se to naklání, ale moc ne. Dítě který neumí držet na kole rovnováhu, na tom bez problémů jede.

pro představu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.10 23:23

Prosím mám otázečku…od kolika let je vhodná tato spojovací tyč na kolo(viz obrázek výše)? malé byly v lednu tři,na sedačku už asi bude dost těžká, tak jsem právě začala uvažovat nad touto tyčí, vídám s ní dost rodičů ale přijde mi to pro tříapůlletou nebezpečné…používali by jsme jí prozatím na kratší vyjíždky,určitě ne na dlouhé trasy.No budu to muset co nejdříve vyřešit, za chviličku tu máme jaro.jupí :-D prosím prosim pište zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
21.3.10 20:43

Ahoj,
zrovna řešíme stejnou otázku, jako Raduš. Vojtovi jsou 3,5 roku a chceme mu koupit kolo a chtěli bychom jej také „tahat“ za sebou - jestli teda na to přistoupí 8-) A zrovna řeším, jak velké koupit kolo. 16-ku má velkou, 12-ka mi přijde malinkatá na připevnění na tu tyč. Nemáte zkušenost se 14-kou kolem - jestli se dá bez problémů na tu tažnou tyč připevnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elvele
27.3.10 13:27

vodici tyc za kolo

dobry den,zrovna resime stejny problem pro 4 letou dceru,ktere je 12 akorat,ale vsichni mi rikaji,ze to neni mozne,ze by mela mit 16.ale zkousely sme 14 a je ji taky velka,protoze nedosahne nohama na zem. :-( tak nevim asi koupime tedy tu 14 a tyc za kolo a budeme ji letos tahat :roll: pa pa Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Kerbi
7.4.10 14:57

Tazne tyce

Dobry den, nabizim ke shlednuti www.domado.cz. Delame tyce pro dvojcata i pro jedno ditko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
macud
4.5.13 16:17

Poradi nekdo, jak snadno oddelat kola s voziku? Je na to nejaka finta nebo i vy mate stejny problem?
Dekuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
35401
4.5.13 20:23
@macud píše:
Poradi nekdo, jak snadno oddelat kola s voziku? Je na to nejaka finta nebo i vy mate stejny problem?
Dekuji :-)

z jakeho voziku? u naseho (qeridoo) se musi zmacknout prostredek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
27.4.17 10:11

Ahoj, ráda bych tuto diskuzi oživila, chtěla bych koupit pro dcerku na naučení (tlačnou, vodící - jak libo :-D ) tyč. Rozhoduji se mezi takovou obyč (ve tvaru „Z“) a nebo takovou která má to madlo pro ruku asi jak na těch plastových tříkolkách.
Můžete mi prosím poradit ze zkušenosti, která varianta je vhodnější - jak pro rodiče tak váhově pak pro dítě při jízdě? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22605
27.4.17 10:45

@Barusatko Vím, že se na to neptáš, ale pokud dcerka už jezdí na koloodrážedle, tak na kole pojede třeba za dny sama. Zatím jsem za dvěma dcerama běhala jen dva dny a pak jezdily plnohodnotně samy - rozjet, jet, zastavit.
Já se přiznám, že ani nevím, že něco takového je. Klikla jsem sem v domnění, že jde o tu tažnou od velkého k malému kolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
27.4.17 10:54

@Aries6
ahoj, no já jsem se to dozvěděla taky teprve včera, ale právě že máme velký problém, dcerka jezdí už na kole ale přes rok jen s kolečkama když kolečka sundáme je to jeden pád za druhým (hlavně protože se o sebe dost bojí-je taková opatrná) no takže běháme jak šílení a nejde nám to - proto jsem takto chtěla běhat a nezničit si u toho záda :-) vím že to bude jen na chvilku ale doufám v to že to bude lehčí pro celou rodinu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama