Konec kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 10.09.09 08:35
Konec kojení???

Ahojky!
Včera jsem zjistila, že mi z prsa kape už jen nažloutlé mlíko a to ještě divné chuti (hořko-kyselé).A jsou to už jen opravdu kapičky, mlíčko už mi vůbec nestříká.A velikost prsu se rapidně zmenšila, vůbec se mi nenalijí.Znamená to konec s kojením?Tadeášek už papá i příkrmy, tekže hlady asi neplakal.Mám začít dávat sunar?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 10.09.09 08:45

To že Ti mlíko nestříká v žádném případě neznamená, že tam není. Časem se produkce mléka ustálí a prsa už se ani nijak výrazněji nenalívají.

Klidně koj dál, přechod na UM rozhodně není nutný. Až mlíčko nebude, tak to poznáš, protože malý už se Ti nebude chtít přisávat nebo se naopak bude vztekat, že mu to neteče 8)

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 10.09.09 10:58

taky myslím, že pokud malý neprotestuje, tak je všechno ok, mlíčko se tvoří v průběhu kojení a pokud už malý papá a nepije tolik jako dřív, tak se už prsa tolik nenalívají a s chutí, to by se teprv malý ozval, kdyby mu nevyhovovala

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.09 12:16

Ahoj, já to poznala tak, že malý místo 5 min sál skoro 20 min. a za půl hodky řval hlady…M.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 10.09.09 14:13

ahoj hanulko,

vy už jedete v příkrmech, že? tak to je pak normální, že je mlíčka míň a prsa se tak nenalívají. mě se u starší cácory taky po zavedení asi 2-3 příkrmů prsa zmenšila :D pokud je malý spokojený tak není problém a na sunar se zatím můžeš vykašlat.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 10.09.09 23:05

Taky může mít v 6. měsíci růstový spurt a může být méně mléka, dokud si prsa nezvyknou na větší poptávku.

laducha
Generální žvanilka 21773 příspěvků 10.09.09 23:11

Ahoj, mám třetí dítě a na stará kolena konečně kojím. U kluků jsem to vzdala moc brzo, tápala jsem, pak porodila moje sestra a ta kojila 4 roky. Říkala, že to je v hlavě, ne v prsou. Tak se tím snažím řídit a moc si to užívám. Přeju, ať se daří :wink:

zrzana2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.13 18:31

Ahoj…mam ctyrmesicni holcicku a nedavno jsme zacali s kasi a se zeleninkou. Spis se uci jist ze lzicky, kojila jsem normalne stejne jako jindy. Vcera jsem si vsimla, ze mam uplne mekka prsa. Nebrala jsem to nejak tragicky, ale dneska uz mala mela opravdu hlad. Prikladam porad, spim s malou v posteli. Zitra koupim nejaky kojocaj( az na uplny zacatek nebyl potreba). Vzdycky jsem si rikala…no co tak kdyz to nepujde, tak kojit nebudu!
a ted jsem uplne hotova, ze by to skoncilo. Proste to miluju, jak je ke me pricucla, jak u toho obcas spokojene usne. Ach jo :( :,( :( :,(

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 19.01.13 18:56

A proč si začala přikrmovat? Přibývá? Jak poznáš, že má hlad, to že jsou prsa měkká neznamená, že není mlíko :nevim: To se tvoří až při sání..

zrzana2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.13 19:03

Celou noc vysela na koze a dneska vecer uz byla po kojeni cca 30minut fakt nestastna a to celou dobu tahala, tak dostala nutrilon a vymlaskla 60ml. Prikrmuju po dohode s dr, ale zelenina ji nejede a kase sni asi 50 a pak hned jeste kojim a prijde mi ze vic nez jindy. Nerikam ze mliko neni, ale prsa jsem necitila ani tri hodky po kojeni(normalne kojim castejc, ale byli jsme venku). Driv jsem vzdycky citila aspon nejaky napeti.

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 19.01.13 19:08

Tak přikládej, buď s ní v posteli a prsa na zvýšenou poptávku snad brzo zareagujou ;)

zrzana2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.13 19:12

Ja doufam :). jeste se toho nechci vzdat a mala viditelne taky ne, kdyz porad taha. ale rozhodilo me to pekne.

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 19.01.13 19:15

Já kojím už patnáct měsíců, malý teď lezou stoličky, takže se jen kojí a cítím, jak jsem oteklá.. Od včerejška musím jedno chladit, protože mě hrozně bolí a nerada bych skončila zase na antibiotikách.. Tím chci říct, že kde je poptávka je velmi brzo i nabídka :mrgreen: A vím, že se to lehce říká, ale hůř dělá, ale hlavně klid, to dělá hodně :kytka:

zrzana2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.13 19:21

Barborce stolicky letou taky(je to divny, ale jedna uz je prorizla). musim se nejak sklidnit. Doufam, ze to klapne. Dalsi mimi uz neplanujem, tak bych si to rada jeste uzila.

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 19.01.13 19:23

Fakt 8o tak to se nedivím, že není ve své kůži.. Ty jo, to koukám, takhle brzo a hned stoličky..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >