Kontokorent

574
28.3.07 20:40

kontokorent

Ahoj holky,

chci se zeptat.

Loni mi zemřela tchýně která měla u České spořitelny účet s kontokorentem do mínus 30 000,– Dluh nesplatila, zemřela náhle. Po smrti byl účet „zmražen“, nechodili výpisy, prostě nic. Nyní se byl tchán ptát ve Spořitelně na půjčku, potřebuje 50 000,– a řekli mu, že mu je nepůjčí, za prvý kvůli věku, a za druhý kvůli dluhu po manželce. Ale o to mi nejde, tady jde o to, že na tom zmraženém účtu za rok naskákali úroky o 6578,–

Mě zajímá jak je to možné, když ten účet je zmražený a nechodili ani výpisy?

Poradíte nebo máte někdo stejnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17207
29.3.07 09:15

Mně přijde to mražení účtů po úmrtí jako do nebe volající nespravedlnost. Teď zemřel soused (80 let) a paní zůstala naprosto bez peněz, protože všechno bylo pochopitelně na společném účtu. A když je to v minusu, ještě k tomu chtějí úroky!

Bouří se ve mně žluč, že to tak je, ale bohužel asi je :o((( Možná by mohl spořitelnu žádat o prominutí těch dluhů, třeba uspěje, samozřejmě že žijí-li společně, mají společný účet a jsou v minusu, spadne dluh na něj, to mi logické přijde, ale ty úroky ne.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.3.07 10:47

U kontokorentu (jako u všech úvěrů) se opravdu platí úroky i pokud majitel účtu zemřel.
Pokud se banka dozví o úmrtí (notář, kdokoliv kdo předloží úmrtní
list) dojde k zablokování účtu. Tzn. přestanou chodit výpisy -
není komu, majitel je mrtvý. Účet jde do dědictví a dědic se stává majitelem - tedy musí úhradit
i závazky (úroky).

Pokud se sjednává účet s disponentem, tak můžete majitel stanovit,
aby po úmrtí zanikla nebo nezanikla jeho práva.
Potom nedochází k těm situacím, že manžel, manželka zůstanou bez
prostředků.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.14 18:15

Peosim všechny potřebuji poradit. Může mi kontokorent u České spořitelny uškodit pri rozvodovem řízení kdy se posuzují i finanční situace atd? A za jak dlouho se kontokorent splaci? Částkami měsícne nebo jsem někde dočetla ze po roce max? Prosím poraďte

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.14 18:18

Ještě jeden dotaz myslíte že mi ho dají když jsem na rodicaku?

• Nahlásit
  • Citovat
1210
23.5.14 18:23

Při rozvodu nebo při svěření dětí do péče? Já si teda nepamatuji, že by se kontokorent řešil ani u jednoho (když se rozváděl přítel). A jestli ti v ČS dají, to nevím, já ale měla účet u KB jako studentka bez příjmu a nabídli mi ho hned. Žádné částky měsíčně tam nejsou, jen jednou za určitou dobu musíš být v „plusu“, počítej ale s úroky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.14 18:27

Svereni mame dohodnuté, ale samozřejme nechci aby mi to uškodilo ani u jednoho

• Nahlásit
  • Citovat
3997
23.5.14 19:43

Minulý týden jsem si zakládala u ČS běžný účet. Jsem na rodičáku. Nabídli mi okamžitě kontokorent 5000,– Pracovnice banky říkala, že na rodičáku na žádnou půjčku nemám nárok, ale na tento kontokorent ano. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama