Kontrola u doktora- moč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:01
Kontrola u doktora- moč

Ahoj, mám jít s dcerou na kontrolu k doktoru. Dr říkal, že až půjdeme k němu na kontrolu, tak máme vzít sebou moč. Jelikož půjdeme až odpoledne, musí ta moč být,,čerstvá,,? Nebo může být z rána ( 4-5h stará)?
A ještě jeden dotaz. Jak dětem odebírate moč? Máte nějakou vychytávkou? Když byla malá, tak jsem jí dala na nočník. Teď už ji je 5, nočník doma nemáme a nevím, jestli se do té malé lahvičky strefime :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Echt Kelišová 9118 příspěvků 11.09.19 22:11

Já pro tenhle případ jeden nočník doma schovávám, ale vychytávka je čurat do zkumavky přes trychtýř - pokud ovšem máš doma
ranní moč při odpolední ordinaci - to si teda také počkám na odpovědi - to nikdy nevím, jak se to správně dělá :nevim:

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 11.09.19 22:19

Bere se vzdycky a jedine ta ranni. I kdyz se k testování pak pouzije za nekolik hodin. A jestli to nemusi byt sterilni, tak normalne do nejake sklenice a prelit. Jestli sterilni, tak ve sprse at cura vestoje primo do zkumavky. Trochu snad dovnitr trefite.

Malaika1234
Kecalka 105 příspěvků 11.09.19 22:19

K tomu jak odebrat moč - pokud nemáš nočník, tak stačí tam strčit nějakou skleničku větší nebo džbán, do toho se strefí lépe a pak jen přeliješ, u nás to tak mamka dělávala, že prostě pod nás strčila skleničku, když jsme byli starší, tak už jsem si ji tam drželi sami :lol: jinak s tou močí nevím, párkrát se nám stalo, že jsme na to zapomněli a doktorka nás normálně poslala na záchod u sebe v ordinaci a to jí stačilo, takže asi může být i z odpoledne :nevim: ale ranní je lepší…nevadí, že bude starší pár hodin, jen bych ji dobře uzavřela

Hatšepsovet
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 11.09.19 22:52
@Anonymní píše:
Ahoj, mám jít s dcerou na kontrolu k doktoru. Dr říkal, že až půjdeme k němu na kontrolu, tak máme vzít sebou moč. Jelikož půjdeme až odpoledne, musí ta moč být,,čerstvá,,? Nebo může být z rána ( 4-5h stará)?
A ještě jeden dotaz. Jak dětem odebírate moč? Máte nějakou vychytávkou? Když byla malá, tak jsem jí dala na nočník. Teď už ji je 5, nočník doma nemáme a nevím, jestli se do té malé lahvičky strefime :mrgreen:

Moč doneste vždy čerstvou, po několika hodinách už nemusí být hodnotitelná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 07:11
@Pajka89 píše:
Bere se vzdycky a jedine ta ranni. I kdyz se k testování pak pouzije za nekolik hodin. A jestli to nemusi byt sterilni, tak normalne do nejake sklenice a prelit. Jestli sterilni, tak ve sprse at cura vestoje primo do zkumavky. Trochu snad dovnitr trefite.
@Hatšepsovet píše:
Moč doneste vždy čerstvou, po několika hodinách už nemusí být hodnotitelná.

Takže ranní nebo čerstvou? 8o obojí mně spojit nejde, když tam jdu odpoledne.

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 12.09.19 07:33
@Anonymní píše:

Lecim se s ledvinama na odbornem pracovisti a mam nosit vzdycky ranni. Neptej se tady, ale precti si o tom radsi nejaky duverihodny clanek na netu. Treba
http://www.medila.cz/…riprava/moc/

g.sandova
Kelišová 6260 příspěvků 12.09.19 07:38

Tak mně lékař říkal, že nemusí být ranní, první. Tak nevím.

Hatšepsovet
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 12.09.19 09:24

@Pajka89 Já se pohybuji v oboru medicíny a opravdu když se nechá moč několik hodit stát, tak pak nemusí být hodnotitelná. K lékaři nosím vždy čerstvou, odebranou před návštěvou. Ideální je samozřejmě moč ranní s návštěvou lékaře ráno.

Hatšepsovet
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 12.09.19 09:30
@Anonymní píše:

Odeberte až před tím než půjdete k lékaři. Já odebírala u miminka do odběrového sáčku ráno, ale až pak zjistila, že doktor ordinuje až po obědě a to už mi byla ranní moč na nic, nešla vyhodnotit a bohužel se mi čerstvá už nepodařila odebrat.

jary1
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 12.09.19 10:15

V čem nosíte moc k lékaři? Říkáte si u lékaře o zkumavky? Já mám většinou nějaké malé lahvičky od vitamínů.
Když jsem byla před časem u doktora, tak tam někdo přinesl moč ve sklenici od okurek( takové té větší) :lol:

Lendeš
Kelišová 6827 příspěvků 12.09.19 11:05

@jary1 Kupuju zkumavky na moč normálně v lékárně, stojí to pár korun.

kendra
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 12.09.19 11:29

Mě doktor vždycky připomíná, že moč má být ranní a když jdu na kontrolu až odpoledne, tak ji musím do té doby uchovat v ledničce :nevim:

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 12.09.19 12:20

@jary1 Lahvičky od vitaminu rozhodně neee ;) V každé lekarne se daji koupit zkumavky na moc a stoji to par drobnych.

jary1
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 12.09.19 12:22
@Pajka89 píše:
@jary1 Lahvičky od vitaminu rozhodně neee ;) V každé lekarne se daji koupit zkumavky na moc a stoji to par drobnych.

A proč ne? Nikdy mi na to doktor nic neřekl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama