Korfu v polovině června?

528
27.1.16 22:08

Korfu v polovině června?

Byl někdo? Jak bylo? Trošku se obávám, aby nebylo moc studené moře. Přes prázdniny moc nechceme jet, kvůli tomu, že je tam hlava na hlavě a my máme rádi klid a v září jDe syn do první třídy, tak to taky nejde. Děkuji za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7586
27.1.16 22:10

Já jela před 15 lety 7-ho května, byla jsem u moře 10 dní a bylo báječně..Moře mohlo mít kolem 22st a studené se rozhodně nezdálo, teplo bylo moc fajn. Nebála bych se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
27.1.16 22:19

Byla jsem předvíc jak 20ti lety se školou na začátku května v Itálii. Na severu - Lignano. Celý týden jsme chodili normálně v letním oblečení a koupali se. Všichni, nikdo necvakal zuby. I když místní chodili ve svetrech :lol:
Vždycky záleží na aktuálním počasí, ale obecně myslím, že by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.1.16 22:33

@Kacka2
ziju o nejaky kus jizneji a na zacatku kvetna za poslednich par let nebylo na koupani snad nikdy :lol: jako teplo jo, do bazenu pres poledne mozna, ale do more chodi akorat skandinavci…

@santape
v pulce cervna jsem byla v Recku (tak ruzne, jezdili jsme autem) a bylo naprosto silene vedro. ale more chvilema docela studene. brala bych do jistoty neco s bazenem, ten se spis vyhreje.
jinak pocasi, pokud nebudete mit vylozene smulu, by melo byt akorat (ja srpen na jihu nedavam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7503
27.1.16 22:41

@santape My jsme byli na Korfu od 20. června a bylo super. normální léto u moře, krása, koupali jsme se každý den. Jen teda jsem pozorovala dost rozdíl mezi tím, jestli jsi byla na té straně ostrova, který je naproti pevnině, nebo na té, která je otočená směrem do moře. My jsme byli ubytovaní v Ipsosu, takže většinou jsme se koupali na té straně směrem k pevnině, voda tam byla teplejší, menší vlny a kupodivu i čistší. Na té druhé straně ostrova jsou sice trochu hezčí pláže, ale je k nim horší přístup (malé plážičky mezi skalami, musí se tam po schodech), voda tam byla studenější, vtší vlny a víc chaluh, na které já jsem alergická, takže pro mně nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
27.1.16 22:44

Jezdím, Korfu je specifické, nedá se srovnávat s pevninou ani jiný ostrovem, taky se mu říká zelená perla. Takže sem tam jsou přeháňky, ale jako 10minut a mraky jsou pryč a je zase slunce. Ne pravidelně, ale vyskytnout se můžou. Přes den je krásně teplo, moře není nijak extra studené, vyhřáté jako v září není, ale děti se tam od tří let chachtají dlouho a nijak neskučí. Večer bývá chladněji, takže se užije i mikča, někdo má i dlouhé letní kalhty, děti legíny, ale vyloženě zima není, ale prostě na lehký oděv s dlouhým rukávem. Korfu miluju, vřele doporučuu a první polovina června je ideál, je poloprázdno a klid. Miluju jejich jídlo :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.01.16 v 23:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7503
27.1.16 23:07

Teďka jsem se ještě koukala na fotky, máme tam třeba jednu z výšlapu na jejich nejvyšší kopec, jsme vyfocené se sestrou na vršku při západu slunce a máme na sobě minisukně a tílka, takže tam kosa určitě být nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
28.1.16 06:27

Já jsem byla na Korfu před 3 lety v Acharavi a luxus. Byla jsem v termínu 19.6.-29.6. bylo dost teplo a lidí minimum…byla to nejlepší dovolená:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
28.1.16 20:23

Dekuji moc za info, moc pomohlo :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
14.4.16 09:58

Korfu - východní pobřeží
Ahoj, chystáme se na Korfu, chceme jet ještě před prázdninami, manžel už pak nedostane dovolenou, takže chceme na východní pobřeží, kde je prý teplé moře už i v červnu. Jedeme s dvouletým a 4-letým dítětem, takže potřebujeme pláž s pozvolným vstupem do moře a nejlépe písečnou (na bábovičky :D ). A nechceme mít hned vedle pláže nějakou rušnou silnici. Ale jinak nejsme nároční :mrgreen: Za tipy budu moc ráda :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
14.4.16 11:10

Já byla vloni, letěla jsem 25. června a počasí bylo už nádherné, voda trochu chladnější než v září, kdy obvykle do Řecka jezdím. Ale nebyla to žádná hrůza, koupala jsem se normálně. Jen jsem ve vodě nevydržela hodiny jako jindy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
14.4.16 11:15

@Moni85 Oblast Moraitika, byla jsem už asi 5 x a moc hezké. Jinak pro všechny, kdo milují Řecko, doporučuji ostrov Skopelos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
14.4.16 11:28
@babanci píše:
@Moni85 Oblast Moraitika, byla jsem už asi 5 x a moc hezké. Jinak pro všechny, kdo milují Řecko, doporučuji ostrov Skopelos.

Děkuji! A jak pláž? Byla písečná a pozvolný vstup do moře? Co koukám do katalogů, tak fakt většinou píšou oblázky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
14.4.16 11:37

@Moni85 Pláž byla kombinovaná, část oblázky a část písečná. Ubytovaná jsem byla v hotelu Alkionis, byl menší, rodinný, kousek se muselo dojít krásnou cestou na pláž, úžasně vařili a má hezký bazén. Pro rodiny s dětmi ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
18.4.16 13:10

Ahoj, na Korfu jedu letos po 6. Jedeme 30.5. na 12 dní a počasí se nebojim :) O prázdninách jsem tam jednou byla, vedro až moc a hlavně prostě narváno. Jezdíme v červnu nebo v září a naprostá spokojenost :) Počasí stabilní, teplota kolem 28-30 C a moře v červnu kolem 20. Pro mě ideál :) Kdybys chtěla poradit středisko, co kde s je, rušnější, klidnější, klidně se ptej. Mám to tam celé projeté. Vždy půjčujeme motorky na celý pobyt. Je to nejlepší dovolená! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama