Korze při skoióze?

15013
23.3.17 21:53

Korze pri skolioze(?)

Dnes byl sestilete dceri doporucen ortopedem (FN Brno-Bohunice) korzet. Namerena hodnota 17 stupnu.
Musim rict, ze jsem to necekala… Byla jsem v soku. Korzet mame objednany. Samozrejme jsem doma sedla k netu a precetla si zkusenosti (vetsinou) nositelek korzetu. A nevidim vec uz tak jasne jako v ordinaci.

Chcete se prosim nektera podelit se zkusenosti nejlepe z posledni doby? Neumim si moc dobre predstavit, ze dcera s tim spi. Je dost bolestinska, uz vidim, jak ji to boli, skrti… Dnes uz jsem ji vysvetlila proc je to treba. Chape, ale…

Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13782
23.3.17 21:59

Ja mam skoliozu 16stupnu a o zadnem korzetu nikdy nepadlo ani slovo, zjistili ji mi teda trochu dyl nez v 6 letech, ale chodila jsem na rehabilitace, dali mi cviceni na doma a dost to pomohlo. Taky si nedovedu predstavit ten korzet nosit natoz s tim treba nastoupit do skoly kde se ji budou ostatni deti posmivat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15013
23.3.17 22:08

@Kriss Tina Dik! Jeste urcite budeme konzultovat i jinde.

Mne dost otravila i navsteva na protetice. Jejich prvni bylo, kdo nas poslal. Nasledne jsem slysela podavani reportu, kolik lidi od koho prislo. Chapu, je to kseft, ale :roll:

Posmivani bylo jeji prvni zdeseni. Coz jsem ji rozmluvila. Ze detem ve skolce vysvetlime. Ze se prece nikomu neposmivaji za bryle, vozik atd.

Kdyz si predstavim leto, jak se v tom bude potit… Navic ona je strasne malo poddajna. Bude to boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
23.3.17 23:03

A co lázně? Mně to na skoliozu pomohlo a dohlidnout aby dcera doma denne cvicila. To je nejdulezitejsi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 23:51

Ve FN. BRNO-BOHUNICE jsou na skoliozy jedny z nejlepších ortopedu u nás. Vlastně jsou nejlepší. Sama tam jezdím na ortopedii a teď v červnu tam jedu na operaci právě skoliozy.Jak psala @sediza hlavně dohlídni na to aby dcerka pravidelne cvičila a ty lázně nejsou také od věci. Sama jsem se trápila v dětství v korzetu a lázně mi pomohly skoro vždy. Bohužel já jsem si na korzet nezvykla nikdy a kdykoliv jsem měla příležitost, tak jsem ho potají sundavala a schovávala. Ale nikdy se mi za něj nikdo neposmíval. S tím jsem se nesetkala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15013
24.3.17 06:01

Holky, diky, jen v rychlosti, ted rano.

Posmivani je to posledni, co resim. Verim, ze dnes jsou uz deti zvykle na jinakost.

Cviceni je neoddiskutovatelne. Jde mi o smysl korzetu u ne tak velke skoliozy. Ale nechci to podcenit. Proste sbiram info. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 12:33

@Ukulina Jak už tady bylo řečeno, v Brně jsou jedny z nejlepších a asi jen tak pro srandu by korzet nedávali. Já sama ho nosila od 5 let celý den i noc, sundaval se jen na pár hodin denně. Byla to otrava, ale nikdo si toho nikdy nevšiml a už vůbec, že by se mi posmíval. V pubertě se to dost zhoršilo, jak člověk rychle roste a ani korzet nepomáhal, na cvičení jsem pak už kašlala, nebavilo mě a ani si nemyslím, že se to cvičením dá nějak zachránit, když člověk k tomu má předem dané genetické dispozice třeba, tohle je asi spíše zas individuální, jak co na koho zabírá. Operaci jsem se nevyhnula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama