27 měsíců a častá nemocnost

22.3.17 13:03

27 měsíců a častá nemocnost

Ahoj holky, potřebuji znát vaše zkušenosti a názor. Dcera momentálně 27 měsíců je podle mě neustále nemocná. Dr ani nikdo to neřeší, ale já už začínám mít strach, jestli ji něco není. Vezmu to od narození, jako první měla v půl roce antibiotika na zánět mocaku nějaká bakterie, poté v roce rýma a kašel. 16 měsíců nějaká blici viroza, 18 měsíců rýma, kašel a laryngitida. Tím se to nějak spustilo. Za měsíc o pět rýma ale nic hrozného to byl srpen. Potom listopad opět rýma a laryngitida a teď přelom leden - únor asi 3 týdny zase nejdříve horečky pak rýma, kašel laryngitida vezla nás rychlá už jsem to doma nezvládala. Ten přesně za měsíc je opět nemocná. Začalo horečkami a má průjem zatím ještě nevíme zda viroza, bakterie nebo co. Snad se v tom vyznáte. Je to hodně? Mám jít na nějakou imunologii nebo něco? Chodí na Orl má zvětšené nosní mandle, ale zatím to neřeší. Do školky, jestli nebo něco nechodí. Přijde mi, že onemocní hned, jak se na ni někdo podívá. Sourozence taky nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2330
22.3.17 13:14

Ja mam děti nemocné plus minus stejně a pokud to nejsou nemoci na častější potřebu antibiotik tak to je myslím si v normě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 13:17

A máte stejně staré nebo už skolkove? On je v tom asi velký rozdíl. Neumím si představit jak to bude vypadat až nastoupí. A taky jsem asi pár rymicek vynechala. Občas bez příčiny zvýšené teploty asi zuby? Přijde ní, že neustále něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 13:23

@Natalka123 nepřijde mi to nijak hrozné. Zimu teda máte letos taky pěkně výživnou, ale pokud nepotřebuje pokaždé atb, tak bych to zatím nechala a počkala na jaro. Pokud by se to nezlepšilo, zkusila bych pak požádat o vyšetření na imunologii.
My máme doma o dost horší extrém, tak jsem možná už otupělá. Syn měl letos za zimu už 4× atb a k tomu dalších několik nemocí, kdy atb naštěstí nebyla potřeba. Zítra si půjdeme pro další atb, protože má zánět průdušek a dostal čas do zítra. Je mu 2,5 roku, má staršího sourozence, ale ten už do školky skoro nechodí, aby mu nic nepřinesl. Syn tak marodil i v době, kdy starší do školky nechodil, takže na ni to nemůžu moc svádět.
A moje zkušenost s ORL je podobná - syn má od loňského září už 3× píchlé ucho, kromě toho máme kapky do uší a minimálně 2× za měsíc jimi rozháním bolavé ucho. Mandle má zvětšené a doktor mi natvrdo řekl, že kdyby mu bylo o 1-2 roky víc, tak neváhá a posílá na odstranění, ale u tak malého dítěte si to nevezme na triko. Teď hledám pracoviště, kde nebudou řešit věk.

• Nahlásit
  • Citovat
362
22.3.17 13:34

Koukám, že je to všude stejné. Syn měl laryngitidu asi 10× od 2,5let, teď mu je 5,5 a už má spíše jen rýmy. ATB má teď podruhé- máme všichni angínu i s mladší 2 letou dcerou- ta má nudli skoro porad, už to neřeším. Syn má také zvětšenou nosní mandli- na ORL doporučili denně 3-5× stříkat mořskou vodu nebo Vincentku a přechodné Aerius - poté vyzazne zlepšení- hlavně potom stříkání do nosu. Tak to zkuste. A berte to tak, že teď se promori, a pak už bude zdravá. Jinak žádná izolace, ven za každého počasí, mezi děti… Myslím, že normální dítě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
22.3.17 13:38

TAk já mám syna 28 m. a přijde mi to hodně, ale to asi proto, že náš měl zatím jen jednou rýmu a kašel bez teplot, a to v 11 měs. a teď má druhou lehčí rýmu, spíš že si sem tam pšíkne. Ale mám kamarádku, co má 2 děti a u ní se to pěkně s nima střídá, jednou nemocná holka, skončí, začne marodit kluk a tak pořád dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 13:41

Mne to prijde hodně. Syn ma dva a půl roku a měl jednou kašel od průdušek a jednou zvracel :nevim: mrne ma osm měsíců a zatím nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
22.3.17 13:41

@Natalka123 Když bych to vzala od narození tak prvorozený první rýma v 6.měsících a od té doby každý měsíc rýma nebo rýma+kašel (+teplota někdy) nebo laryngitida. V necelém roce první virový zánět průdušek, měsíc na to šestá nemoc, za dva měsíce pak šílená střevní chřipka a nadále neustále se opakující rýma, kašel, teplota. Po nástupu do školky se to ještě zhoršilo-týden školka-dva týdny doma celý první rok. Teď druhý rok je to už lepší, ale taky žádná výhra. Mladší dítě to chytá od narození od staršího. První rýma ve 3 týdnech, první zánět průdušek ve 2,5 měsících atd. Ale v okolí máme různě nemocné či zdravé kamarády. Zatím si říkám, že dokud jsou to jen viry tak to není nic hrozného. Antibiotika měl zatím pouze starší syn a jen jednou, to měl spálu ze školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
22.3.17 13:51

Na to, že ještě pravděpodobně nechodí do školky a nemá staršího sourozence, který by nemoci ze školky nosil, je to hodně. Trochu mi to připomíná strasti a starosti, které jsme měli se starším synem. Začalo to zhruba v tomto věku, na imunologii/alergologii jsme vyrazili někdy po třetím roce. Výsledek snížená imunita (hlavně snížená imunita sliznic, označení v laboratorních testech tuším IgE) a alegie na pyly. S přechodem do školky to pak bylo peklo. Náš rekord v kuse ve školce max 3 týdny zdraví. Ve škole to už bylo příšerný kvůli zameškávání. Na imunologii zkusili, co se dalo. Nakonec se to zlomilo mezi 9 a 10 rokem a je v pohodě. Myslím, že hodně pomohlo vyndání nosní mandle a vakcína, kterou jsme z ní nechali vyrobit. A taky asi to, že z toho prostě vyrostl. :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 13:59

@Celiz vakcínu? To slyším prvně. No, asi je vážně pořád nemocná. Neznáme moc děti, ale když už tak všechny neustále zdraví :-/ zítra sní jdu k dr na kontrolu s tím průjmem tak se jí asi zeptám na názor a ať nás někam vyšle. Jsem z toho nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 14:06

Tak dcera má taky jen viry. Antibiotika zatím jen jednou na ten mocak. Ale rýmu chytá pořád. Dá se říci, že ten kašel vlastně jako takový taky nikdy neměla, ona začne kaslat tak 3 den rýmy a to jen v noci. Je mi hned jasné, že ji spadli hleny dolů a bude laryngitida. Ale má to stále no :-/ asi ty mandle budou hlavní problém, ale mám z toho tedy strašný strach, aby šla pod narkozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
22.3.17 14:09

K tomu, že se dá takto udělat vakcína na bakterie, které dítě hodně a opakovaně trápí jsme se dopídili až po delší době a po změně dětského lékaře. Našemu synovi se ve výtěrech opakovaně objevovala bakterie Haemophilus a Stafylokok. Ty samé bakterie se pak logicky objevily i v nosní mandli. Z té se pak udělala vakcína a ta se užívala perorálně cca půl roku. Pokud by potíže trvaly dlouhodobě asi by ti o tom nejvíce řekli a poradili na imunologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
22.3.17 14:11

@Natalka123 Je to náročné, to chápu. Nemocné děti to je děs běs- a buďte ráda, že máte zatím jen jedno. A ještě se zeptám- kde bydlíte? smog? Event.doma kouření, plísně- omlouvám se, ale i slušní lidé mívají plísně doma. A ta vakcína, jak píše Celiz- ta se vyrobí speciálně na míru na imunologii, kamarádka s ní má zkušenost u dcery a také se to trochu zlepšilo. Je fakt, že syn byl do 2,5l zdravý, vše přišlo až se školkou, ale tam Vaše dcera zatím nechodí. A jeste ji normálně a prospívá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 14:20

Zdravím, něco jsem našla, poslechla si a snad vám z toho něco může pomoci :)
Má to 14 minutek

https://youtu.be/OrFolKaTKAA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
22.3.17 14:20

A ještě koukám, že do roka byla nemocná 2×, pak začaly ty laryngitidy- také nás ve zlaté RLP, na ty opak. laryngitidy nám právě pomohlo to prostrikavani nosu - na zvětšené mandli se totiž hromadí hlen, a pak se tam rádi chytají i viry. Jo a ještě jsem si vzpomněla- koupili jsme v lékárně Imunoglukan- já moc potravin. doplňkům nevěřím, ale tohle teda také pomohlo. Jsou děti, co nestonaji a děti, co marodí pořád… Nějaké vyšetřování nechám na Vás- pokud ho chcete, tak by Vám ho pediatr měl udělat event. nekam odeslat. Ale my jsme celou zimu v podstatě také rymovi, kaslaci- mne to ale přijde v rámci normy. Ale je to můj názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama