Neštovice přenos na babičku

21.3.17 13:37

Neštovice přenos na babičku

Holky mam dotaz, dcera spala u našich a ráno mi volala mamca ze ma všude pupinky, hned jsme pro ni šli ale mam strach ze se naši nakazili ještě neštovice neměli… nevíte kdy jsou nejvíc infekční? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.3.17 13:39

Neštovice jsou infekční těsně před výsevem a pak dokud se tvoří nové pupínky, takže možné to je, že se nakazili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 13:43

Pokud babička neštovice neměla, samozřejmě je může chytit…inkubační doba je prý až 3 týdny…pro staršího člověka je to o to nebezpečnější… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 13:44
@Peťula1980 píše:
Pokud babička neštovice neměla, samozřejmě je může chytit…inkubační doba je prý až 3 týdny…pro staršího člověka je to o to nebezpečnější… :(

http://www.nestovice.u13.cz/inkubacni-doba/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
21.3.17 13:50

Určitě je mohli chytit, nejvíc infekční jsou pár dní před prvním pupínkem. Bohužel. A přenáší se i vzduchem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
21.3.17 14:03

Je dost možný že je prodělala, tím spíš když je třeba měly její děti atd. Ať si zajde neprodleně na odběr krve na protilátky varicella zoste, pokud by je opravdu neměla, do tuším 4 dnů od kontaktu je možné naočkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12009
21.3.17 14:08

Záleží jakou má babička imunitu. Ale s největší pravděpodobností je chytila. A u starších lidí se můžou projevit i jako pásový opar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 14:11

Má právě chronickou leukémii tak ze nemůže byt ani očkována… je mi hrozně ale moc díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
21.3.17 14:16

Přijde mi dost nepravděpodobné, že by je babička neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
21.3.17 14:23

Jj jsou infekcni jeste pred objevenim prvniho pupinku.
Ja takto hlídala sestrenky deti, nic jim nebylo, do par dnu se decka osypala a ja pak po nich.
A ve 13ti letech fakt snad neni nic lepsiho.
Mne tedy jako pamatka zustala boule za uchem uz naveky. Nejaka uzlina ci co.
U dospelaku to musi byt ještě horsi.
No držím palce, at je babicka v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
21.3.17 14:47
@Kamčí1 píše:
Má právě chronickou leukémii tak ze nemůže byt ani očkována… je mi hrozně ale moc díky za odpovědi

Ok, ale minimálně na odběr krve pro zjištění protilátek jít může, ať aspoň víte, jestli s něčím počítat nebo být v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
21.3.17 14:52
@Nowuka2 píše:
Ok, ale minimálně na odběr krve pro zjištění protilátek jít může, ať aspoň víte, jestli s něčím počítat nebo být v klidu.

Přesně tak, někdo je může prodělat bezpříznakově, třeba má imunitu. Nemusíte se pak zbytečně stresovat. A když ne, třeba doktor provede alespoň nějaké protiopatření, které ji posílí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
21.3.17 15:09
@Nowuka2 píše:

Jo, to určitě, ono je totiž hodně pravděpodobné, že je prodělala, protilátky má a jen si to nepamatuje, řekla bych že dříve byly dost běžné a ani se to nijak výrazně neevidovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
21.3.17 15:14
@j.a.n.i1 píše:
Jo,ono je totiž hodně pravděpodobné, že je prodělala, protilátky má a jen si to nepamatuje, řekla bych že dříve byly dost běžné a ani se to nijak výrazně neevidovalo.

Moje babička taky tvrdí, že je neměla. 4 její děti ano, já a dalších 5 pravnoučat taktéž, já tam navíc bývala furt… :mrgreen: Je fakt, že když se to vyrazilo mýmu děcku tak jsem se taky lekla, aby to babča nechytla, no opět nic :lol: Takže si myslím, že to prodělala, stejně jako její sourozenci… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
21.3.17 15:58

Pokud je fakt nemela, tak je dost mozna chyti, ale patrne je mela, kor pokud tys je mela, to by nejspis chytla uz od tebe pred lety.ja chci casem nechat nabrat krev 7 letymu, jeho 2 mali bratri meli pred rokem, postupne, a on nic moc, mozna 1 dubku na ruce, na pazi. Tak jsem zvedava, jestli ma protilatky ci ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama