Korzet pro dítě?

malyprinc12
10.3.17 13:44

Korzet pro dítě??

Maminky, jak byste řešili situaci, kdy Vaše dítě dostane ve 4 letech korzet a nechce ho nosit? Vysvětlit mu nevysvětlíte, vadí mu to, motivovat tím, že bude mít křivá záda v dospělosti - nepochopí…navíc sama jsem bývalou nositelkou korzetu, mam z toho doteď trauma a léčím se? Narovinu bych já za sebe měla „jen“ křivá záda než mít křivá záda a být „blázen“…Syn ho bohužel před 14 dny obdržel…

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

22085
10.3.17 13:53
@malyprinc12 píše:
Maminky, jak byste řešili situaci, kdy Vaše dítě dostane ve 4 letech korzet a nechce ho nosit? Vysvětlit mu nevysvětlíte, vadí mu to, motivovat tím, že bude mít křivá záda v dospělosti - nepochopí…navíc sama jsem bývalou nositelkou korzetu, mam z toho doteď trauma a léčím se? Narovinu bych já za sebe měla „jen“ křivá záda než mít křivá záda a být „blázen“…Syn ho bohužel před 14 dny obdržel…

Nejde na ten korzet něco namalovat nebo našít? Pokud ty máš ještě teď trauma z korzetu, nemohl by se do přemlouvání zapojit manžel? Možná mu nevědomky tu svou nechuť předáváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
10.3.17 13:55

Ahoj, tak já ani moje dítě sice s korzetem zkušenosti nemáme, ale podle mě je rozhodně lepší nosit v dětství korzet než mít v dospělosti „jen“ křivá záda. Jsem majitelkou luxusní skoliózy a co bych dala za korzet v dětství. Jsem celá křivá, záda mě často bolí, špatně se mi chodí, sedí, stojí…Cvičím, čas od času si nechám napsat rhb, ale teď už se to nezlepší. Určitě bude nějakej způsob, jak to dítěti vysvětlit. A když ne, tak bohužel přikázat, vždyť jde o zdraví, v tom s dítětem nediskutuju. Přeju hodně e štěstí, hlavně to nepodceňujte, opravdu nejde jen o křivá záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22085
10.3.17 13:56

Nebo mu říct, že si nesprávným držením těla bez korzetu mačká bříško a jeho obsah, nakreslit mu jednoduchý obrázek, jak třeba žaludek brečí a nechce papat…Kolegyně měla dceru skoro v pubertě, když ho dostala a bylo to pro holku taky těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
10.3.17 13:58
@chaela píše:
Ahoj, tak já ani moje dítě sice s korzetem zkušenosti nemáme, ale podle mě je rozhodně lepší nosit v dětství korzet než mít v dospělosti „jen“ křivá záda. Jsem majitelkou luxusní skoliózy a co bych dala za korzet v dětství. Jsem celá křivá, záda mě často bolí, špatně se mi chodí, sedí, stojí…Cvičím, čas od času si nechám napsat rhb, ale teď už se to nezlepší. Určitě bude nějakej způsob, jak to dítěti vysvětlit. A když ne, tak bohužel přikázat, vždyť jde o zdraví, v tom s dítětem nediskutuju. Přeju hodně e štěstí, hlavně to nepodceňujte, opravdu nejde jen o křivá záda.

Já jsem i přes nošení korzetu také „majitelkou luxusní skoliozy“, jsem v invalidním důchodu, záda mi bolí každý den jako pes, každý rok chodím na reabilitace, kde mi již mnohokrát bylo potvrzeno, že korzet u mě byla velká chyba…že se mělo především cvičit…takhle zakrněly svaly a vpodstatě se nikdy nevytvořily…takže situace „pod psa“…ač byla AKTIVNĚ A ŘEŠENA PO CELÉ DĚTSTVÍ…a dle lékaře mám záda horší než jako malá…takže teď „babo raď“

• Citovat
  • Upravit
22085
10.3.17 14:02

A doktor mu nic hezky nevysvětlil? A opravdu nenařídil i nějaké cvičení, jen korzet pro syna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
10.3.17 14:03
@Russet píše:
Nebo mu říct, že si nesprávným držením těla bez korzetu mačká bříško a jeho obsah, nakreslit mu jednoduchý obrázek, jak třeba žaludek brečí a nechce papat…Kolegyně měla dceru skoro v pubertě, když ho dostala a bylo to pro holku taky těžké.

Naprosto rozumím…já ho nosila 7 let…a doteď se z toho psychicky léčím, navíc mi moc nepřidává, že bylo regulérně u mě prokázáno, že mi nepomohl, spíš uškodil…a navíc jsem údajně cvičila špatné cviky…tak jak mam věřit, že to někomu pomůže teď..

• Citovat
  • Upravit
406
10.3.17 14:04

Ahoj, co najít nějakou maminku v okolí, která má taky dítě, které nosí korzet. Syn by viděl, že není jediný s korzetem. V pubertě jsem taky nosila korzet a nejlíp jsem se cítila tzv. mezi svými, tj. s lidmi co jsou na tom podobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257

@malyprinc12 aha,no tak to aby si jeden vybral. Já jsem celý dětství cvičila, ale korzet nedostala. Ted v dospělosti mi rhb řekla, že jsem ho dostat měla. Takže jako u všeho, co člověk, to názor. Na invalidní důchod to u mě snad není, nicméně všímají si toho i cizí lidé a teď po 2 porodech se mi to ještě zhoršilo a fakt není o co stát. Každopádně u těch dětí se to řešit dá, takže nezbývá než se snažit to dítěti co nejvíce zpříjemnit. Ocení to až vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
@Russet píše:
A doktor mu nic hezky nevysvětlil? A opravdu nenařídil i nějaké cvičení, jen korzet pro syna?

Na rehabilitace chodíme od narození, cvičíme Vojtovku, synergickou reflexní terapii, plaveme, protahujeme, rovnáme se, TEJPUJEME…děláme VŠE…

• Citovat
  • Upravit
malyprinc12
10.3.17 14:06
@JancaAn píše:
Ahoj, co najít nějakou maminku v okolí, která má taky dítě, které nosí korzet. Syn by viděl, že není jediný s korzetem. V pubertě jsem taky nosila korzet a nejlíp jsem se cítila tzv. mezi svými, tj. s lidmi co jsou na tom podobně..

Zkusím, o nikom nevím, bydlíme na vesnici..

• Citovat
  • Upravit
22085
10.3.17 14:09
@malyprinc12 píše:
Na rehabilitace chodíme od narození, cvičíme Vojtovku, synergickou reflexní terapii, plaveme, protahujeme, rovnáme se, TEJPUJEME…děláme VŠE…

Tak vidíš, důvěřuj tedy lékaři, když mu chce dát korzet. Je mezi vámi minimálně 20 let rozdíl, lékaři mají zas o pár poznatků navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
10.3.17 14:12
@Russet píše:
Tak vidíš, důvěřuj tedy lékaři, když mu chce dát korzet. Je mezi vámi minimálně 20 let rozdíl, lékaři mají zas o pár poznatků navíc.

Ale my jsme si ty rehabilitace zařídily samy bez jeho doporučení!!! on jen přišel, zrentgenoval a napsal..jedna věta na papíře…

• Citovat
  • Upravit
malyprinc12
10.3.17 14:18

…moc Vám všem děkuji za rady, ale když vezmu, že je citlívý po mě, co všechno jsem kvůli srovnání zad podstoupila já, moje bývalá rodina a výsledek je ten, že jsem schopná dělat na částečný úvazek, jsem v ID a lékař, který mě „léčil“ doteď přede mnou schovává zrak nebo přejde na druhý chodník…budu to ještě hodně konzultovat, nechám si říci názor od více lékařů a fyzioterapeutů (pozn. chodíme ke 3 a všichni jsou jednoznačně PROTI, jedna nám dokonce řekla, že veškeré výsledky cvičení půjdou do háje)…ale děkuji za názory

• Citovat
  • Upravit
22085
10.3.17 14:21
@malyprinc12 píše:
Ale my jsme si ty rehabilitace zařídily samy bez jeho doporučení!!! on jen přišel, zrentgenoval a napsal..jedna věta na papíře…

Dobře, děláte maximum. Tak jedině konzultaci u jiného lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama