Logopedie a hláska L

289
9.3.17 19:50

Logopedie a hláska L

Ahoj, chodíme na logopedii už cca od 3 let, ze začátku jsem viděla pokrok (chodily jsme ke klinické logopedce), ta nás po čase „předala“ své kolegyni (já si až nyní všimla, že ta není klinická logopedka)a zasekly jsme se hlásce L. Mohu se zeptat, jak dlouho trvalo vašim dětem, než se naučili správně vyslovovat a používat L?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
9.3.17 19:55

Starší 14,měsíců, mladší 8měsíců, teď jsme ve fázi, kdy ho už v 90% používá v mluvě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14262
9.3.17 20:09
@Cassy25 píše:
Ahoj, chodíme na logopedii už cca od 3 let, ze začátku jsem viděla pokrok (chodily jsme ke klinické logopedce), ta nás po čase „předala“ své kolegyni (já si až nyní všimla, že ta není klinická logopedka)a zasekly jsme se hlásce L. Mohu se zeptat, jak dlouho trvalo vašim dětem, než se naučili správně vyslovovat a používat L?

Ve 4,5 letech začala chodit na logopedii kvůli L, za 2 měsíce ho uměla bez problémů. Jinak mluvila krásne, spousta lidí ani nechtěla věřit že chodí k logopedce, ale mě to vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 20:27

@Cassy25 my od zari trenujeme V a F, slova co trenuje umi, slova, ktera jsou nahodna tak ma stale s h. Myslim, ze nekomu to jde hned, nekomu to trva a naskoci potom vic hlasek najednou, teda doufam, jinak se to bude ucit do 20 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13156
9.3.17 20:46

Dcera se sekla na L skoro rok a půl. syn je v logopedii trošku pomalejší, počítám, že u něj to bude ještě dýl :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47499
9.3.17 20:46

Nejstarsi dochazela na logopedii par mes. Mladsi zacala pred Vanoci. My tam mame dochazet kvuli sykavkam a tvrde L (ale tvrde L je u nas soucast nareci), nedostali jsme se k te prvni, ta byla fajn, tahle jina cviceni co ji dala, holka breci, vzteka se, dala ji cviceni s pirkem pred zrcadlem, to jen uvidi, ze mam v ruce uz rvala, na to logopedka rekla, ze bude cvicit podle jejiho postupu a neexistuje jiny, ze musi cvicit i kdyz ji to nebavi a nesedi, kdyz jsem se ji ptala jestli nemuze najit jinou variantu. Tak jsem vytahla slabikar loni nasi prvnacky a procvicujeme vyslovnost, jak vidim ve tride (delam asistenta) a holka nerve, procvicuje, sama nosi slabikar, ze budeme trenovat slabiky a vytleskavat slova a hele to funguje, jde to i hrave a bez slz, cvicit podle ni, jak rekla, ze nevadi at si pobreci, tak jsme furt, kde jsme byli, navic by se akorat sekla. Takze tam k ni jdu naposledy, ze koncime a ze si pockam az bude mit cas na konzultaci ta prvni logopedka az bude mit cas. Ta nam tehdy na stejny problem dala seznam slov a mluvit mluvit, zvedat jazyk, na jazyk kousek lazensky oplatek nebo gumove medvidky a na jazyku vozit, jak ve vytahu, proste to slo hrave a tahle je tvrda, drsna.
Jinak uc. u ktere pracuji rika lizatka, ze to je dobra logopedicka pomucka. No a vrcholem vseho bylo, ze mi nadala, ze decka jezdi k prarodicum na vikend, ze ma trenovat doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 21:06

L, S, Z, poměrně rychle, kolem 6 měsíců. Teď je už od září zasekla na hlásce R. L se učila v 4,5 letech, SaZ v 5 a teď v 6 se učí to R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9181
9.3.17 21:08
@Cassy25 píše:
Ahoj, chodíme na logopedii už cca od 3 let, ze začátku jsem viděla pokrok (chodily jsme ke klinické logopedce), ta nás po čase „předala“ své kolegyni (já si až nyní všimla, že ta není klinická logopedka)a zasekly jsme se hlásce L. Mohu se zeptat, jak dlouho trvalo vašim dětem, než se naučili správně vyslovovat a používat L?

Syn začal chodit na logo ve 4,5 letech a rok mu to fakt trvalo. Ale zpětně nejsem přesvědčena o kvalitě logopedky. Po 10 měsících jsme vyměnili a to je úplně jiná liga. Přišla na to kde byl problém, dala posilovaci cviky na jazyk a zkrácenou uzdicku a najednou to šlo jak po másle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama