Kostky na hrani pro rocni mimi

2073
18.7.07 21:01

Kostky na hrani pro rocni mimi

Ahoj holky,
Tomik ted strasne rad neco stavi - ci se spise o to pokousi a tak jsem si rikala, ze bych mu koupila nejake kostky z umele hmoty. No a tak jsem dneska naivne dosla do nekolika hrackarstvi, kde sice meli nekolik druhu kostek, ale na vsech bylo napsano, ze jsou od trech let veku. Tak jsem se divila proc je nemohou mit mensi deti a jeslti nemaji nejake vhodne pro deti cca od roku a bylo mi receno, ze vyrobci nechteji davat penize na testy a tak kostky netestuji a tudiz mohou byt az pro deti od 3 let a navci se takto jisti co kdyby…
No a ze zadne kostky pro takto male deti nemaji. Byla jsem z tho omoc zklamana, nebot jsem se jiz tesila jak si vecer s Tomikem s kostkami pohrajeme, ale zase na druhou stranu jsem nechtela riskovat, aby v tech kostkach treba byly ftalaty nebo neco jineho, nebot takto malemu diteti tezko vysvetlim, ze se kostky nekousou a neolizuji a proto jsem se chtela zeptat jestli nevimte, kde by se na Internetu dali koupit uplne obycejne plastove kostky na hrani pro rocni dite.
Dekuji
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
18.7.07 21:19

A drevene by se ti nelibily??? Holky maji super drevene kostky. Sklada i ta rocni dcera a vsechny ostatni hadrove a plastove jsou zapomenuty, chteji jen tyto. Netusim ale kdo to vyrabi. Jsou tam i ruzne tvary, ale takove velikosti, ze jsem si jista, ze mi to mladsi dcera nespolkne.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
18.7.07 21:47

O drevenych jsem take uvazovala, ale ty co jsem videla byly opet jen od 3 let. No a pak mam po sobe kdyz jsem byla mala, ale tam se zase bojim, aby to nebylo nejak skodlive, nebot byly necim nalakovany a co si pamatuji, tak se ten lak misty jiz loupal.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
18.7.07 22:14

My teď koupili jako dárek dřevěné kostky - v Tescu. Byla to přímo značka Tesco - taková ta barevná, ne ta bílá. Bylo na nich určení od 18 měsíců - a byly tam jak barevné, tak přírodní. Moc se nám líbily, tak zvítězily na původně uvažovanou vláčkodráhou…

Myslím, že když vybereš ty nejmenší, tak je klidně můžeš od roku dát :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.07 23:41

Verveve,
nevím, jestli sis toho všimla, ale dost často je nápis „nevhodné do 3 let věku“ i na dětském chrastítku, které je jistě určené pro malé miminko. Dřív jsem se také děsila, když jsem jako bezdětná kupovala hračky neteři. Výrobci se tím skutečně jistí, takže bych nehleděla na tyto nápisy, ale řídila se svým vlastním rozumem - přeci jako matka určitě poznáš, s čím už si tvé dítě dokáže hrát a co je nebezpečné a mohl by to spolknout atd.

Ftaláty - to je jiná kapitola, ale bohužel jsou i v hračkách, kterou jsou drahé a značkové a máme je i v mnoha věcech, které denně používáme.

Můj syn měl plastové kostky také již v roce, má je rád a nápis „nevhodné do 3 let“ na nich byl také. Jenže řídit se tímto nápisem, nekoupila bych v hračkářství téměř nic, je nám teprve 2,5 roku. :-)

Bára

• Nahlásit
  • Citovat
1293
19.7.07 00:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
19.7.07 10:19

No, já jsem to „nevhodné do 3let“ našla i na poutku k dudlíku :lol: :lol: :lol:

Jinak, my máme kostky od roku - je to značka EICHHORN , výrobce Simba Toys a je na nich přímo uvedeno 1+ . Jsou dřevěné, ale nejsou to klasické kostky krychle, třeba jak bývají s tou pohádkou (nevím přesně, jakou máš představu), je to směs barevných krychliček, kvádříků, válců, semtam nějaký oblouk nebo trojúhelník - pro nás ideální na stavění hradů a věží :wink:
Koupili jsme to tenkrát v Tescu, bohužel už je to přes dva roky a cenu si nepamatuju :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
19.7.07 10:22

Naše Sára má taky plastový kostky, kupovala jsem je na www.todo.cz asi za 100 korun a jsou supr, jukni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
19.7.07 10:27

pardon 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.07 10:44

My máme taky úplně obyčejné plastové kostky české výroby, stály asi 100,– Kč. Ob kluci je okolo roku dost užili. Dřevěné z mojí zkušenosti moc nedoporučuju, kluci se s tím párkrát při hře docela bacili a bylo spousta řevu. Taky když se ty kostky všude válí, dítě na ně snadno upadne. Nám se teda v roce osvědčily víc ty plastové.

• Nahlásit
  • Citovat
5811
19.7.07 13:10

Máme tyhle:

http://zbozi.seznam.cz/?…

jsou měkké, bez ftalátů, dobře se z nich staví, mívají různě velká balení, kupovali jsme na MMB, ale viděla jsem je onehdy v TEscu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
19.7.07 13:24

Ahoj,
můžu doporučit kostičky( stavebnici )Clemmy. Jsou to měkoučké, gumové tvary, voňavé a cucání vůbec nevadí. Naše Anetka se s nima vyřádila od 10 měsíců zhruba do roka a půl. Ty obyčejné kostky Anetce koupila babička, ale u nás neměly úspěch, mrskla s nima o zem a nezájem. Holt, naše dcerunka je asi náročnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.7.07 13:33
Andruska píše:
Ahoj,
můžu doporučit kostičky( stavebnici )Clemmy. Jsou to měkoučké, gumové tvary, voňavé a cucání vůbec nevadí. Naše Anetka se s nima vyřádila od 10 měsíců zhruba do roka a půl. Ty obyčejné kostky Anetce koupila babička, ale u nás neměly úspěch, mrskla s nima o zem a nezájem. Holt, naše dcerunka je asi náročnější.

V tom odkazu jsou taky Clemmy; u nás jedou dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
19.7.07 14:31

Ahoj holky,
dekuji moc za vsechny tipy a rady.
Me se prave libily ty kostky od Chemoplastu Brno, ale bylo na nic napsano, ze jsou do tri let nevhodne :-( No a ted jsem se divala na ty odkazy a tam jsou uplne ty sama kostky co jsme videla v obchode a je u nich napsano, ze jsou od roku.
Tak jsem se mrkla primo na stranky vyrobce a ten uvadi, ze ty kostky jsoau od dvou let a jeste vyrabi jedny - tam je vice tvaru a ty jsou od roku. Tak tomu fakt nerozumim. Tak jsem tomu vyrobci napsala, jak tomu mam rozumet, ze na jejich vyrobcich jsou ruzne udaje, tak uvidime co mi odepise.
No a ty kosty stejne koupim fakt se mi libi a mylsim, ze Tomik je plne vyuzije.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
3.8.10 18:58

kostky

to ja zase shanim české ale zatim mam čínské a od 2 let ...................

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama