Koupě družstevního bytu Teplice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jemitojedno5
Nováček 5 příspěvků 24.02.19 19:52
Koupě družstevního bytu Teplice

Zdravím všechny,

potřeboval bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s koupí družstevního bytu od družstva Mír v Teplicích. Nikdy jsem v družstevním bytu nebydlel a mám v plánu jeho koupi. Zajímalo by mě, zda je to opravdu tak výhodné, jelikož předpokládám, že převod do osobního vlastnictví není možný, bojím se, aby se to nakonec neprodražilo. První pár let bych chtěl byt pronajímat, než bych se přestěhoval a bojím se, aby se to vyplatilo.

A druhá věc, nemáte někdo informace o tom, že by se třeba jednalo o možnosti převodu do osobního vlastnictví? Nikde jinde než v Teplicích jsem se nesetkal s tím, aby družstva dělaly takové obštrukce.

Našel jsem akorát toto: http://www.zpravodajsbdmir.cz/…lastnictvi-/ … ale vůbec nevím jak to dopadlo, na stránkách družstva se o tom nezmiňují.

Mockrát děkuji!

Reakce:
jege
Ukecaná baba ;) 2308 příspěvků 24.02.19 20:03

Co konkrétního potřebuješ vědět? Družstevní byt není Tvůj, Tvůj je jenom podíl v družstvo a s tím je spojen i nájem na určitou jednotku. Převod do osobního vlastnictví byl pár let ze zákona povinný, teď je to čistě na řešení družstva, jestli to umožní nebo ne, stejně tak podnájem cizích lidí:

https://www.penize.cz/…ena-druzstva
https://www.penize.cz/…zete-narazit

Nejlepší variantou je ale zjistit si konkrétní stanovisko daného družstva.

Váš příspěvek
Reklama