Reklama

Krach prodejce nábytku - insolvence

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.05.18 13:09
Krach prodejce nábytku-insolvence

Objednala jsem stůl od firmy family-nábytek. cz a zaplatila.
Stůl nedodali ve lhůtě, poslala jsem odstoupení od smlouvy. Peníze nedorazily, zato dorazilo toto viz příloha.
Předpokládám, že v tomto momentě mohu udělat penězům na vždy papa? Nebo jak to funguje?

Reklama

Reakce:

Prof. Farnsworth
Závislačka 3930 příspěvků 05.05.18 13:22
@jenny.fields píše:
Objednala jsem stůl od firmy family-nábytek. cz a zaplatila.
Stůl nedodali ve lhůtě, poslala jsem odstoupení od smlouvy. Peníze nedorazily, zato dorazilo toto viz příloha.
Předpokládám, že v tomto momentě mohu udělat penězům na vždy papa? Nebo jak to funguje?

Zahrnuli tě mezi věřitele. V rámci likvidace firmy by měli (likvidátor) vrátit peníze, pokud nějaké zbydou. Tj. pravděpodobně soudem určený likvidátor zajistí zbytek majetku firmy, rozprodá jej a z utržených peněz bude vyplácet věřitele (v pořadí stanoveném zákonem). Tuším první jsou na řadě zaměstnanci, stát (daně) a pak ostatní věřitelé?

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.05.18 13:24
@Prof. Farnsworth píše:
Zahrnuli tě mezi věřitele. V rámci likvidace firmy by měli (likvidátor) vrátit peníze, pokud nějaké zbydou. Tj. pravděpodobně soudem určený likvidátor zajistí zbytek majetku firmy, rozprodá jej a z utržených peněz bude vyplácet věřitele (v pořadí stanoveném zákonem). Tuším první jsou na řadě zaměstnanci, stát (daně) a pak ostatní věřitelé?

Takže pokud by se dělo něco, co by mne zahrnovalo, někdo mne kontaktuje? Nebo se mám já někde hlásit, až ho uvidím v tom insolvenčním rejstříku? Zatím tam není.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 05.05.18 13:37

Spíše asi hlídat insolvenční rejstřík. Třeba tady? : https://isir.justice.cz/…mon/index.do

Prof. Farnsworth
Závislačka 3930 příspěvků 05.05.18 13:38
@jenny.fields píše:
Takže pokud by se dělo něco, co by mne zahrnovalo, někdo mne kontaktuje? Nebo se mám já někde hlásit, až ho uvidím v tom insolvenčním rejstříku? Zatím tam není.

V tomhle si netroufám radit - jak to obecně funguje vím, ale nepracuji v téhle oblasti, tak ti nechci poradit špatně nebo neúplně. Počkejme, určitě se někdo objeví, kdo pracuje v téhle oblasti a poradí.

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 05.05.18 14:17

@jenny.fields pekne keca. Zatim jeste ani nebyl podan insolvencni navrh. To najdes na www.justice.cz do vyhledavace zadas ico: 44680236. Teprve pak rozhodne soud o tom, zda je v upadku. Pokud bude podavat dluznik navrh, bude muset zaplatit poplatek 50.000.

Pokud poda ins. Navrh, soud ho vyzve k uhrade zalohy na sluzby ins. spravce (tech 50.000), pak soud vyzve veritele k podani prihlasek. Pote bude narizeno jednani o upadku, pokud bude prohlasen, tak jmenuje soud ins. spravce. tento prozkouma pravost pohledavek a spravnost prihlasek, nasledne probehne schuze veritelu, ustanovi se veritelsky vybor. Ins. spravce provede soupis majetkove podstaty, rozproda co pujde (predpokladam, ze bude urceno, ze se bude upadek resit konkurzem), z vytezku uspokoji veritele. Nejprve pohledavky za podstatou, zajistene a co zustane rozdeli na uspokojeni ostatnich pohledavek. Je to jenom velice strucny popis ins. rizeni. ty jednotlive kroky maji ruzne varianty. Ale pro nastin to staci. Kdyz tak klidne napus sz.

PS: prihlasku pohledavky najdes na www.justice.cz predpokladam, ze ve tvem pripade pujde o nezajistenou, penezni, nepodminenou pohledavku.

Edit: lhuty, isir (rejstrik) si hlidas sama

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.05.18 17:40

@ejhle Děkuji.
Na heuréce píší další „postižení“, s tím, že chtějí podat trestní oznámení. Má to nějaký význam?

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 05.05.18 20:12

@jenny.fields hele, ma a nema. Ja koukala na jejich stranky a nevsimla jsem si, ze by tam bylo upozorneni. Obecne, pokud prijimam objednavky, vezmu penize a vim, ze nesplnim a penize nevratim, tak na trestnicku by to bylo. Ale, pokud penize nejsou, nebudou, majetek bude asi nepatrny (predpokladam, ze sklady plne zbozi nebudou, takze jenom kancelarske vybaveni a i to jenom mozna), tak co si na kom vezmete. Jako jo, pokud by to klaplo, tak nejake moralni zadostiucineni :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama