Krční mandle- hnis

710
23.3.20 20:48

Krcni mandle- hnis

Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vás názor popř. zda nema někdo zkušenosti. Asi před půl rokem jsem poprvé zaregistrovala bily cep na mandli. Když sem polkla tak jsem cítila nějakou překážku. Na levé mandli jsem objevila otvor a v něm cosi bílého. Nedalo mi to a sama jsem si to vystourala. V mandli jsem nasla otvor ktery je asi 5 mm velky. Delalo se mi tam neco kazdy den, nejvíce po jídle tak jsem usoudila, že tam mám prostě diru a padá mi tam jídlo. Když problém neustal šla jsem k obvodní. Udělala mi ster a nalez tam nebyl. Prý jsem zdravá. Tak jsem po měsíci jela na orl. Pan doktor se jen podíval a usoudil, že mám reflux. Mandle se tím prý brání. Tak mi nasadil antirefluxni dietu a kloktadlo. Je to několik měsíců a já nejim mouku, sladké, smažené, čokoládu, ovoce.. problém stále neustal a už se to stalo takovou mou osobní hygienou, kdy každý týden sama operuju a z té díry vyndam několik velkých bílých kusů čehosi. Potom vyplachuju soli. Jsem zoufalá a nebaví mě to. :roll:.. po diete sem zhubla 6 kg, coz je fajn ale výsledek je 0.. :,(. Půl roku furt nipat hnis. Jsem jinak zdravý clovek, nemám alergie a na anginy netrpím. Jim hodně zeleniny a bílkovin. Hybu se.. Orl mi jen řekl že to chce čas. Ale myslím, že se prostě plete a refluxem to vůbec není.. na další kontrolu už mě neobjednal a tak jsem na to asi zůstala sama.. 8o..začínám se obávat nejhoršího a už mě straší rakovina atd, blbnu z toho. Ma někdo stejnou zkušenost? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.3.20 21:04

Taky se mi v mandlích čepy dělají, když jsem na tom zdravotně hůř (rýma, nachlazení), tak je musím dostávat ven třeba obden, jinak třeba jednou za týden. Mám to tak roky, nijak se to nezhoršuje, beru to jak to je. Nepomáhá nic, tak se z toho nehroutím, zas tak mě to v životě neomezuje. :nevim:

Prosím o anonym, zdravotní téma…

• Nahlásit
  • Citovat
23.3.20 21:10

To jsou čepy, není to nic hrozného. Je dobře že se snažíš to dostat ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
23.3.20 21:17

Holky přece s tím nebudu žít celý život 8o.. Člověku určitě i smrdí z pusy atd.. :roll:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
23.3.20 21:30

To budou krční kameny…nebo mandlové kameny teď nevim přesně název. Bohužel se s tím nic moc dělat nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
23.3.20 21:39

S tim se nedá dělat nic, v mandli je díra a tak se tam ty znytky usazují je to normální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 22:08

Take se mi to stává, proste když mas ty otvory v mandlich vetsi, tak se tam chytá jídlo. Pravidelně si to odstraňuji, ale stejne se to tam občas chytá.

• Nahlásit
  • Citovat
22966
23.3.20 22:43

A na odstranění mandlí to není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6144
23.3.20 23:02

@Russet klidně je, ale není to nic život ohrožujícího, a mandle mají v těle svůj důvod. ORL mi řekla, že to je jen období a odejde to. A jo :) trpěla jsem na to rok a půl a od ledna jsem dobra. Občas ještě někdy něco vychrchlam, ale mnohonásobně míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6518
23.3.20 23:24

Taky na čepy trpím roky, hlavně při rýmě nebo i při slabounkém nachlazení. Jednu dobu jsem uvažovala, že bych byla i pro odstranění. Jednak mě to rozčiluje, že tam něco cítím, druhak taky kvůli obavě ze zápachu z úst. Jenže čepy jsou známkou boje těla s nějakým infektem, mají svoji funkci. Známý nemá mandle od dětství a prý mu hned každá nemoc sedne na průdušky. Tak potom něco odstraňuj. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22966
23.3.20 23:35
@svatecnice píše:
@Russet klidně je, ale není to nic život ohrožujícího, a mandle mají v těle svůj důvod. ORL mi řekla, že to je jen období a odejde to. A jo :) trpěla jsem na to rok a půl a od ledna jsem dobra. Občas ještě někdy něco vychrchlam, ale mnohonásobně míň.

Já je nemám od 3 let a nejsem nijak přehnaně nemocná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6144
24.3.20 23:02

@Russet to je dobře. Ale je to filtr i pro srdce.

Tyhle kameny jsou obtezujici (tlak, pocit blivna, potenciální zapach, hnusný chrchlani), ale dá se to přežít. Já to mám ted klidný, tak se mi to mluví, no. Výdrž, třeba se to zlepší s jarem. Vitaminy a zdravá životospráva ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 23:53

Vygoogli si kameny na mandlích. já trpěla částo na bolesti a škrábání v krku,.na ORL vždy vše ok. no a jednou jsem mandli náhodou zmáčkla a objevila to samé, co ty teď. i jsem u toho byla znechucená a v šoku. až když to začneš zjišťovat a bavit se o tom, tak přijdeš na to, že to má hrozně moc lidí. Pomáha mi momentálně stříkat streptokill, ale úplně se toho asi nikdy nezbavím. Ale aspoň jakmile cítím tlak, jde to ven a už se mi nerozjede bolest v krku. Prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
22966
25.3.20 08:29
@svatecnice píše:
@Russet to je dobře. Ale je to filtr i pro srdce.Tyhle kameny jsou obtezujici (tlak, pocit blivna, potenciální zapach, hnusný chrchlani), ale dá se to přežít. Já to mám ted klidný, tak se mi to mluví, no. Výdrž, třeba se to zlepší s jarem. Vitaminy a zdravá životospráva ;) :kytka:

Fakt? Ale co ty lidi kolem, co to musí čichat? Třeba partner?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6144
25.3.20 21:48

@Russet se ho zeptej nebo mu řekni, ať ti řekne, kdyby cítil. Ale není to pravidlem. Moje ORL říkala nestourat sama ( mně to teda moc nešlo) a radši přijít. Vystříkla to tlakem roztoku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama