Krční mandle u dětí průběh

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
287
2.12.21 19:56

Krční mandle u dětí průběh

Ahoj, zajímá mě odstranění mandlí. Jsme objednaný na ORL na které jdeme 13.12. Ale abych byla trošku v klidu tak se zeptám na zkušenosti.
Syn 3roky teď bývá často nemocný, zahleneny atd. Neustále dýchá pusou jako by měl ucpaný nos ale rýmu nemá.
Ze spaní chrape a v jeho věku mi přijde že hrozně špatně mluví. Má pořád to jeho huhnani a já nevím jestli to k tomu prostě taky patří?? A jak se děti s odstraněním vyrovnávají? Jak dlouho trvá hojení? A pokud by to šlo že by se jen zmensily? Moc děkuji :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
973
2.12.21 20:19

@Sarka334 ahoj byla jsem se synem v jeho skoro 3 letech, měl to tzv.3v1 trhali mu nosní, zkracovaly krční (neskutečné chrapal, dýchal pusou atd.) A ještě mu dávali do uší trubičky, každopádně nejhorší byly první dva dny po operaci, to jsme dostali i kapacky na zavodnění, ale pak paráda. Dali nám hned antibiotika prý se dávají, aby nedostal zánět a šestý den jsme šli domů. Asi do měsíce jsem ho pořád pozorovala, jestli spí 8o takové ticho na to jsem nebyla zvyklá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29584
2.12.21 20:25

@Sarka334 fakt jdete na odstranění krčních mandlí? nepleteš si to a nemyslíš nosní mandle?
odstranění krčních mandlí je dost velká a náročná operace, odstranění nosních mandlí je „banální“ zákrok v krátké narkóze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
2.12.21 20:28

@stinga proč by nešli? Mi byly taky, ale oni je těm malým jenom zkracují, mi je měli skoro spojené k sobě, proto mi malý šíleně chrapal až lapal po dechu kolikrát. Pro nás to byla neskutečná úleva po té operaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
2.12.21 20:31

@tajnaorient No nám ještě přesně nikdo neřekl co to způsobuje, ale tak nějak co poslouchám sem si jistá že nám tohle řeknou. A jak je to s jídlem? To nemůže ani jist potom že? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
2.12.21 20:34

@Sarka334 no já naštěstí kojila ještě což mohl jinak jídlo myslím do 4 hodin po operaci piškoty mohl. A neboj ty děti to zvládají kolikrát lépe než mi :roll: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29584
2.12.21 20:35
@tajnaorient píše:
@stinga proč by nešli? Mi byly taky, ale oni je těm malým jenom zkracují, mi je měli skoro spojené k sobě, proto mi malý šíleně chrapal až lapal po dechu kolikrát. Pro nás to byla neskutečná úleva po té operaci ;)

tak jasně můžou, ale je to méně časté, většinou téměř všechny děti jdou na odstranění nosních mandlí, také jsem byla jako dítě dokonce 2×, a dcera má jít koncem ledna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
2.12.21 20:35

@tajnaorient snad to nebude tak hrozný:( hrozně se toho bojím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
2.12.21 20:37

@stinga jo to asi je méně časté já byla taky 2 x jako malá na nosní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
2.12.21 20:38

@Sarka334 neboj bude to v pohodě a hlavně uvidíš jak se tomu malému uleví už jenom to spaní bylo parádní ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
2.12.21 21:14

@tajnaorient ještě mě zajímá, byla u vás taky spánkova apnoe díky těm mandlim? Přijde mi že kolikrát trvá pár vteřin než se nadechne ve spaní. :zed: jsem z toho na nervy už fakt. Nemůže mi přestat dýchat? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
2.12.21 22:28
@Sarka334 píše:
@tajnaorient ještě mě zajímá, byla u vás taky spánkova apnoe díky těm mandlim? Přijde mi že kolikrát trvá pár vteřin než se nadechne ve spaní. :zed: jsem z toho na nervy už fakt. Nemůže mi přestat dýchat? :zed:

U nás byla a bylo to opravdu šílené. Buď dělal v noci obrovský hluk, nebo úplně přestal dýchat na pár vteřin. O nervy :( Doktoři se se mnou moc nebavili, že se to prý časem srovná, že problém v mandlích určitě nebude. Měl je fakt obrovské, že se dotýkaly a skoro mezi nimi nebyl žádný prostor. Až jsme se jednou naštěstí dostali ke starší doktorce na ORL, která se zhrozila a doporučila operaci. Při ní synovi vzali mandle komplet, prý tak obrovské u dítěte ještě neviděli. Primář mi doslova řekl, že vůbec nechápe, jak mohl syn dýchat.
Rekonvalescence pak byla úplně v pohodě. Dával to velmi dobre (v 5 letech) a nejvíc si užíval zmrzliny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
3.12.21 05:41

@Sarka334 ano přesně tak jsme to měli!!! A proto jsem vůbec neváhala s operací. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
3.12.21 09:04

@tajnaorient a nemůže mi přestat dýchat úplně? Mám z toho teď strach :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
3.12.21 09:36

@Sarka334 taky jsem měla strach, ale nestalo se tak nikdy. Proto běžte opravdu co nejdříve :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat