Křeček, myška a jiné k dítěti

1114
28.6.13 12:06

křeček,myška a jiné?

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat těch, kteří mají zkušenosti s chovem křečků, myšek a podobně. Od malička jsem měla psi a kočky, ale něco takového nikdy. Teď bydlíme s přítelem a čekáme miminko. Chtěli bychom si pořídit jenom něco malinkého, co se nemusí každý den venčit, vydrží to chvilku samo a není to moc nákladné. Napadli mě právě křeček nebo myška…kolik to asi za měsíc stojí?( když se pomine prvotní investice)jak často se musí čistit klec? poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
chatwenna
28.6.13 12:09

Ja chovala kreciky dzungarske… Ten je maly, staci mu mala klicka za petikilo, stovku stoji napajecka, padesat korun miska na krmeni, dve stovky domecek.
Balik podestylky - to je ruzne - zalezi, co davas - jsou super vymakane za dve stovky, nebo obyc piliny za dvacku… Krecik padesat korun :-D

Ale pak uz zalezi, co mu doprejes navic - ruzne prolezacky, pamlsky, jablicko, piskoty… Ale bez zakladni vybavy, myslis, ze se do stovky za mesic vlezes :)

Uklizet - ja uklizela casto, protoze hlodavci moc nevoni :mrgreen: Treba kazde tri-ctyri dny :-D

• Citovat
  • Nahlásit
1114
28.6.13 12:13

@chatwenna a s tou klecí je to jak? já si nechci kupovat klec za 2000. na to nemám. ale nechci toho křečka týrat zase :nevim:… takže když nemám na velkou klec, tak mám pořídit džungaráka? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
28.6.13 12:14

Moc to nestoji, ale ja mela tri krecky a krome prvniho katastrofa :lol:
prvni byl mazel, nosil se na rameni atd. druhy byl totalni agresivni posuk, co kousnul pokazde kdyz mel prilezitost a nepomohlo nic. mela jsem nonstop okousane prsty (dost to bolelo) a obcas letel obloukem pres celou misnost, kdyz se zakousnul a jsem se lekla a skubla rukou.
treti zas byl asi paranoidni, prozil cely zivot v domecku, vybihal akorat uravt kus jidla a zas zmizel. vidala jsem ho tak na 2 min denne…
jo, kamoska poridila diteti osmaka a s tim byla celkem sranda. ale delal zas desny kraval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
28.6.13 12:15

My mame andulku, je super kamoska, mame ji vecne nekdo na rameni, muzu mit i otevreny okna, neuleti, ale chce to se jim venovat od mladatka, aby se nebaly..my mame Pepiho a deti jsou spokojeny, cistim obden (davam noviny, takze jne stocim do rule a hodim do kose a dam cisty noviny) krmeni mam pul kila na mesic, nekdy i dyl, podle toho, jak dostava jiny namky - jablka, mlici, hruska..,obcas dokoupit sepiovou kost na brouseni zobaku..za krmeni davam 49 kc a za sepiovku asi 29..takze zadne velke mesicni naklady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
28.6.13 12:18

@Adduše Ja ted kupovala klec pro kralika babicce, velikost na doporuceni prodavajici ve zwerimexu a stala devet set :)

Pochybuju, ze by pro krecika stala 2000 Kč :) Nejaka vymakana, asi jo, ale pokud ti staci obycejna :)

http://aukro.cz/show_item.php?…

• Citovat
  • Nahlásit
2557
28.6.13 12:25

My řešili podobný problem, když jsme se poprvé stěhovali do bytu. Pořídili jsme si potkanici. Když jsme byli doma, tak jsme ji normálně pouštěli, dá se naučit na hodně věcí, je super společník a kolikrát jsme ji brali i ven, chlap si ji hodil do kapuce a šlo se třeba i do kina :lol: :lol: :lol: Nikdy se nestalo, že by se nám vykadila mimo klec, max si lehce učurkla, ale to ani nepoznáš. Hlavně bacha je to hroznej vetešník, v kleci se třeba objevila fleška, ovladač ale i mobil. A když jsme si třeba udělali popcorn tak tak dlouho chodila dokut ho neodtaha všechen do klece. Náklady jsou minimální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
28.6.13 12:30

My měli dva osmáky a v kleci bývali jen na spaní, krmení a potřebu, jinak měli volnej výběh. Sranda byla, že dokázali vyskočit i na postel a jednou se jeden procházel po okením parapetu v 6 patře 8o, našesti zevnitř a ven ho nenapadlo se projít. Byla s nima sranda a dokázali přiběhnout i na zavolání. Pak jsem měla nějakej čas potkany, první byla v pohodě nechala se nosit na rameni a když byla z klece venku nikdy nikam neutekla, nezalezla. Dvě následujíci to byly potvory kousavý :cert:. Křečky jsem mívala taky, naposledy medvědího, ale tohle zvířátko bych už nechtělo, furt potvora zdrhala a v noci dělal neskutečnej bordel :zed:. S myškama zkušenosti nemám, s chovem, jenom jako : potrava pro pavouky :oops:. Tak za mě asi ty osmáky, když už malý zvířátko :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
28.6.13 12:34

My máme křečka zlatého. Klec jsme kupovali novou za myslím 800-900 teď přesně nevím, jinak je to nenáročné zvířátko. Večer si ho pouštím po pohovce nebo ho mám ve výběhu. Co se týče krmení kupuju Darwins happy mix, 69 korun za půl kila, no a pak samozřejmě hlodací tyčinky a podobně. Ještě jsme mu koupili běhací kolotoč ten stál 400 ale je dřevěný takže v noci neruší jako plastové. Pak ještě podestýlku, kupuju za 109 korun je toho 11 litrů, ale čistím kompletně celou klec jednou za dva až tři týdn, jinak pravidelně vybírám z domečku zbylou potravu a záchod :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15977
28.6.13 12:47

Já miluju potkany. Už ho nemám, ale když jsem měla, vypustila jsem ho do prostoru, on si smejdil, na písknutí hned přiběhl a vlez mi na rameno. :* Jsou fakt chytří a čistotní. Měla jsem i křečka a vůbec se to nedá porovnávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7072
28.6.13 12:48

Ahoj,
je to dva roky co jsem si koupila zakrslého králíka.
Když jsme ještě bydleli v bytě kupovala jsem mu v OBI piliny je to velký balík a stojí asi 80Kč. Pro králíka jsem ten balík měla na cca 3 týdny, ale má velkou klec a dávala jsem mu toho docela dost. Také v obi kupujeme takovou velkou pixlu jídla za 120kč to měl na měsíc až dva. Zjistila jsem, že se na netu daj sehnat piliny za odvoz ;). Teď už jsme v domku se zahradou. Tak suším seno ( má to jako podestýlku) a už jen kupuju žrádlo a králíky mám rovnou tři ;). Měla jsem i křečky a malé potkany :) a náklady na tak malé zvířatko jsou malé :). Nechci ti křečka rozmlouvat, ale pokud chceš nějakého mazlíčka, tak bych doporučila i toho králíčka. Je sice nákladnější na pořízení a klec, ale za to obrovskej miláček a hrozně chytrej :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22591
28.6.13 12:54

@Adduše morce ;-) je to kompromis mezi kreckem a kralikem ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 12:55

Ahoj my mame dva osmaky, jsou to super zviratka. Myslim ze o hodne lepsi nez krecek, ktery porad spi.Ti jsou prez den vzhuru a porad neco vymysleji. A naklady skoro zadne, jen klec a pak podestylka, a z lesa nejaky klacky na prolezani a hlodani. A zradlo pres zimu seno a granule pro cincili a pres leto zelenou travu, jinak jim obcas dam nejake slupky ze zeleniny- okurky, kedlubny, jablko…cely vlasky orech a maji hned zabavu nez se prohryzaji dovnitr a pak si pochutnaji. A moc jim chutnala jahoda, nebo milujou kukuricne lupinky. Takze je to velmi nenarocne zvire. A hlavne nekousou.

• Citovat
  • Nahlásit
3525
28.6.13 13:02

Tak my máme piskomily, stačí čistit 1× za 1-2 měsíce, nesmrdi, moc nepijou, nepoti se, jsou nenáročni, nejraději žijí ve skupinkách ale když koupíš 2 holky aby se nerozrustali tak si taky vystačí… Dají se velice snadno ochocit.. jsou prostě lepší než jiní hlodavci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jemys
28.6.13 13:12

Ahoj, připojuji se k @Yfka31 a doporučuji osmáky degu. S křečkama je nuda, přes den stále spí, ale osmáci jsou i přes čilý a vyvádějí, takže se s nima dítě vyblbne, jdou skvěle ochočit a při správné péči i dlouho žijí. Na stravu nenáročné, k večeři jsme jim nosili mňamky z vycházek (pampelišky, šípky) děti to bavilo to myším trhat a osmáci byli taky spokojený

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat