Jak na psa při dítěti?

48
27.6.13 17:50

Jak na psa při dítěti?

Ahojky, měla bych otázku a prosím pouze rozumné odpovědi, rady a názory.
Máme 18 měsíčního syna a skoro 3 letou fenku kříženku pitbulla a staforda. Je to ale „pes blbec“ a než by někoho kousla nebo jinak někoho napadla tak by se sama nechala pokousat nebo by někam zdrhla, je to srab :D Proto mě ale překvapilo, že již po druhé během dvou dnů vystartovala na kousnutí po synovi. nikdy se nic takového nestalo, nikdy nikomu neublížila, je to moje „první dítě“ a neustála bych případný odchod fenky. Prosím poraďte co s ní dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6955
27.6.13 17:57

Tak za prve bys je nemela od sebe separovat ( nepoustet fenku k diteti atd), nemel by ji sahat do jidla, nemel by ji nejak ublizovat, pouze hladit, nesedat na ni, nestoupat na ocas atd… Mela bys ji davat dostatecne najevo, ze je porad tvuj mazlik a milacek a chlvat se k ni jako pred ditetem. Nezakazovat to co driv mohla ( hodne lidi treba zakaze psovi chodit do pokojiku ktery ted je ditete ale ten pes tam driv normalne mohl, nebo do postele ci na pohovku. Pokud tam driv mohla, tak muze i kdyz mas dite)
Odmenovat za vsechno co se ji podari a ujistovat ji ze je vsechno v poradku kdyz ji prcek hladi a chvalit aodmenit :)
Hlavne nepoustet dite se psem z dohledu:)
Mam 18 mesicni a dva 45 kg psy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
27.6.13 17:57

A měl k tomu nějakej očividnej důvod? Tahal ho za ocas, lezl mu do pelechu, k miskám… Nebo prostě „jen tak“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
27.6.13 17:59

Nemam rada kdyz nekdo dava pejska pryc kdyz si s nim nevi rady :? Kazdy je za sveho sa zodpovedny at je jaky koliv. Pokud spatne vychovame dite, tak ho taky nedame pryc :nevim: kdyz si pejska bereme, tak vime ze to neni na rok ale na deset a ze dite do te doby asi prijde, pokud na neho mame vek.
Ja bych svoje psy nedala ani za nic :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
27.6.13 18:00

@Seizdra nemusi mit duvod, vzdycky to tak neni. Nektere dominantni cuby startujou po stenatech aby si udelaly poradek. Nechcou je pokousat, jen umravnit. Hodne fenek to tak ma i s detma, berou to jako stenata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25258
27.6.13 18:01

Souhlasím s tím co píše Janichka. Neměnit psovi rituály a zjistit proč najednou startuje. Mám doma 16 měsíčního syna a občas koukám co si od něj fena nechá líbit a hlavně co on je schopný jí provést (stoličku, polštářek atd.) Každopádně jak vyjíždí tak bych zakázala malému přístup k psímu žrádlu, malého pořád hlídat, aby pejska netloukl, netahal, nestoupal na něj. Viděla bych to na to, že malej doráží na fenku víc a víc a ona se začíná bát, tak se ozývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579

Vypozorovala jsi, co tomu předcházelo? Jak po dítěti vyjela? Vyloženě agresivně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998

A v jake to bylo situaci? Doma? U zradla, na jejim pelechu? Koukni na tu situaci psim pohledem (syn bezel rychle, prastil ji, spadnul na ni, kricel, jecel, bral ji hracku, pamlsek?)..Mame doma pitbullku a za celych 7 let si nic nedovolila, ale ja teda striktne ucim deti, jak se psem zachazet, kdy ho nechat, jak na nej sahat..i nase 17-ti mesicni dcerka vi, jak na pejska smi, ale my mame zase naprostyho flegmatika..Ona nejradeji je u deti v pokoji u dveri a chrape, obcas smi k synovi do postele, ale to jen proto, ze ho miluje ze vsech nejvic..Dcerka si z ni obcas udela polstar a kdyz toho ma fena plny zuby, zvedne se a jde na pelech, kam deti proste nesmi, ma i tvuj pes svuj kout, kam syn nesmi? Pes nikdy nezautoci bez duvodu, to jen my lidi obcas ten duvod neumime najit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
27.6.13 18:02
@Adriann V píše:
Ahojky, měla bych otázku a prosím pouze rozumné odpovědi, rady a názory.
Máme 18 měsíčního syna a skoro 3 letou fenku kříženku pitbulla a staforda. Je to ale „pes blbec“ a než by někoho kousla nebo jinak někoho napadla tak by se sama nechala pokousat nebo by někam zdrhla, je to srab :D Proto mě ale překvapilo, že již po druhé během dvou dnů vystartovala na kousnutí po synovi. nikdy se nic takového nestalo, nikdy nikomu neublížila, je to moje „první dítě“ a neustála bych případný odchod fenky. Prosím poraďte co s ní dělat?

http://www.svetpejsku.cz/…st-predevsim

http://data.idnes.cz/…UZITIPSU.PDF

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
27.6.13 18:03
@Janichka píše:
@Seizdra nemusi mit duvod, vzdycky to tak neni. Nektere dominantni cuby startujou po stenatech aby si udelaly poradek. Nechcou je pokousat, jen umravnit. Hodne fenek to tak ma i s detma, berou to jako stenata.

Přesně to dělal můj staford/No, když jsem zvýšila, byť mírně, na malého hlas, šel to „usměrňovat“. Nevyjel, ale uklidňoval štěně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782

Tohle má jediné řešení. Obětovat nějaké peníze a najít si odborníka, který ti pomůže naživo. To přes net nepořešíš. Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aty
7700

Je možné, že dřív malej tolik neječel, to jí může vadit, má citlivý sluch. Já bych se nezdráhala naučit jí na košík, doma si myslím stačí nějaký takový ten popruhový. ty budeš v klidu, jí to nijak omezovat nebude a syn bude v bezpečí. Nám děti všechny tři běhěm dvou dnů poňafal náš pes, protože už ho sra..lo to jejich věčný řvaní a jekot ((-: jinak u našeho prvního psího miláčka setra, jsme košík nosily léta, žral odpadky a bohužel i výkaly… nijak ho košík nepoznamenal, ani jednoho psa a byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
27.6.13 18:04

Bojový plemeno je k dítěti vždycky na pytel. Rupnout v kouli může každý mu psovi, ale je větší a menší pravděpodobnost. Musíš být důsledná, dítě nenechat si se psem dělat co chce, protože ani jeden z nich to nechápe.

• Citovat
  • Nahlásit
21857
27.6.13 18:06
@Ester13 píše:
Přesně to dělal můj staford/No, když jsem zvýšila, byť mírně, na malého hlas, šel to „usměrňovat“. Nevyjel, ale uklidňoval štěně.

@Janichka Aha, tak o tomhle jsem teda nečetla nebo neslyšela… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
27.6.13 18:06

@Janichka Nektere dominantni cuby startujou po stenatech aby si udelaly poradek. Nechcou je pokousat, jen umravnit. Hodne fenek to tak ma i s detma, berou to jako stenata.

ted si ale protirecis, vis to? Pises, ze nekdy utoci bez duvodu a hned za to pises, ze nektere cuby vyjizdi po stenatech, aby si udelaly poradek a to je prece ten duvod, proc vyjely ne? (nerypu, jen konstatuju)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat