Krém na ekzém?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
109
16.6.22 21:50

Krém na ekzém?

Zdravím maminky,
máte prosím zkušenosti s nějakým krémem na atopický exém bez kortikoidu? Dcera, pět let, má exém na zádech a bříšku. Doktorka nám doporučila koupat v sebamed kosmetice a dala nám vzorky krému, ale ten nijak nezabral. A taky v čem pro atopiky perete? Aby to prádlo bylo fakt vypraný, Jelen mi prádlo nikdy nevypral…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
328
16.6.22 22:15

@Sarus21 ahojky mám taky dcerku 6let a je atopicka perem v obyčejném prášku ale dávám fakt málo a koupila jsem si pračku a je přímo pro alergiky pere se to na 2h a za mě velká spokojenost a co se tyce koupání tak nám vyhovuje avene xeracalm ad sprchovy gel cena je okolo 500kc a na promazání místo kortikoidu nám pomáhá krásně vazelína lékařská :palec: jinak naše Dr. nám napsala Xyzal sirup 2× denne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
17.6.22 06:14

Peru v dětských sensitiv prascich z DM nebo z Lidlu bez aviváž. Mýdlo a krem od La Roche Posay Lipikar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
17.6.22 07:51

Kéž by něco takového bylo. Krém třeba fungoval, ale jen pár týdnů, pak už prostě ne. Za celý svůj život jsem těch krémů a mastiček vystřídala až až. Je potřeba hledat co, co ten ekzém způsobuje. V poslední době mi taky hodně funguje tělové mléko La Roche Posay Lipikar a Uriage Bariéderm CICA čisticí gel. Na nejhorší mi pomohlo i tělové mléko od NEUTROGENA. Na otevřené ranky sice štípe, ale taky zabírá.

Jinak na koupání je skvělý gel na intimní hygienu (bez parfemace). Když je vhodný na taková intimní místa, je to skvělá volba na ekzematickou kůži. Čistím si jím i obličej. Pokožka je pak jemné, hydratovaná.

Já používám ARIEL kapsle, případně Marseilské mýdlo od firmy IN. To plánuji používat s příchodem prcka. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
17.6.22 09:42

Ahoj, dcera od mimina také atopik. Šampon Linola, sprcháč Linola nebo Dermedic, občas do vany dávám olej Linola nebo ovesné vločky, mažeme mlékem Dermedic nebo krémem Linola. Peru v Persil sensitiv bez aviváže na program péče o pokožku - má nějaká máchání navíc.
Jinak mívá větší obtíže přes zimu, jak je v létě hodně sluníčka, tak to je v pohodě.

Ale když byla hodně bolavá, tak jsme dostali krém Lipobase, nebo tak nějak a ten byl také moc dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
17.6.22 09:46

Ahoj, snazim se jet na vlne non toxic. Takze peru v mydlovych vlockach, nepouzivam avivaz a vzdy davam machani navic v telpe vode. Na promazavani jsem toho uz vyzkousela fakt hodne, ale na zadny zazrak jsem nenarazila. Po koupani ted promazavam bambuckym maslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat