Kréta v půlce května

91
22.3.19 08:42

Kréta v půlce května

Ahoj,
chci se zeptat, byl jste někdo na Krétě nebo kdekoliv v Řecku takhle brzy? Letím s dětmi 11/5 na Krétu, moc se tam těšíme. Původně jsem měla letět sama a chtěla jsem to vzít trochu dobrodružněji, ale situace se změnila a beru sebou děti 7a 10 let, takže sice cestování po ostrově ano, ale asi bychom rádi i to koupání v moři. Myslíte, že už se dá?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6640
22.3.19 08:57
:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
22.3.19 09:04

No pokud nevyžadujete teplotu vody 28,tak se dá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2568
22.3.19 09:08

Ale jo, děti vlezou do všeho. I když jsou celí modří a drkotají přitom zubama. :mrgreen: Jestli se vykoupáš ty, tím si nejsem až tak jistá.
Edit: koukala jsem, a moře má na Krétě v květnu v průměru 18°-19°. Takže taková trochu chladnější řeka. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
22.3.19 09:11

@Helen11 Já bych vodu na Krétě v polovině května nezvládla.Ale bude nejspíš hezké počasí-i když někdy je květen ještě hodně deštivý-bude vše zelené,voňavé,ostrov s minimem turistů.Užijete si Krétu,jak jí moc lidí nezná.A ty můžeš ležet na dece na pláži,děti vždy vběhnou do vody,potom se zahřejou na dece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
22.3.19 09:12
@Helen11 píše:
Ahoj,
chci se zeptat, byl jste někdo na Krétě nebo kdekoliv v Řecku takhle brzy? Letím s dětmi 11/5 na Krétu, moc se tam těšíme. Původně jsem měla letět sama a chtěla jsem to vzít trochu dobrodružněji, ale situace se změnila a beru sebou děti 7a 10 let, takže sice cestování po ostrově ano, ale asi bychom rádi i to koupání v moři. Myslíte, že už se dá?
Děkuji

Záleží na oblasti kam jedete. Ale cca 21 stupňů by mohlo mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
22.3.19 09:19

Moc se těším, že bude Kréta kvést a vonět , bude minimální počet turistu snad.. Tak vloni jsem se koupala v 16 stupnovém moři, tak tohle je cajicek. Trošku spoléhám na Elafonissi beach , ale max jeden den. Jinak jedeme Skaleta , kousek od Rethymna …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
22.3.19 09:37

@Helen11 ahojky,bydlim v recku a na krete mame ‚letni byt‘ v kvetnu uz tam bude docela teplo,more bych asi jeste neriskla,ale ja jsem moc zhejckana :-) ale v kvetnu je tam krasne a hlavni vyhoda je,ze tam jeste v tu dobu nebude tolik lidi,takze tam bude docela klidek :-) uz vite kam presne pojedete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
22.3.19 09:43
@kackarec píše:
@Helen11 ahojky,bydlim v recku a na krete mame ‚letni byt‘ v kvetnu uz tam bude docela teplo,more bych asi jeste neriskla,ale ja jsem moc zhejckana :-) ale v kvetnu je tam krasne a hlavni vyhoda je,ze tam jeste v tu dobu nebude tolik lidi,takze tam bude docela klidek :-) uz vite kam presne pojedete?

Já chci taky bydlet v Řecku :-D , miluji to tam . Budeme ve Skaletě, ale víceméně spíš cestovat. Ráda bych taky někde přespala , jih Kréty nebo u Elafonisi, třeba i v autě , ale nevím, jestli se to smí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
22.3.19 10:06

@Helen11 nechces ver mi :-) ono to tady neni tak ruzovy jak se zda,dovolena super,ale zvyknout si na ten jejich styl zivota holt chvilku trva,ale jsem tu 10 let tak uz je to trosku lepsi :-) my mame bytecek v jedny vesnicce kousek od rethymna…s tim spanim v aute asi by to slo,ale pokud jedes s detma,tak bych si to docela rozmyslela :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
22.3.19 10:44
@kackarec píše:
@Helen11 nechces ver mi :-) ono to tady neni tak ruzovy jak se zda,dovolena super,ale zvyknout si na ten jejich styl zivota holt chvilku trva,ale jsem tu 10 let tak uz je to trosku lepsi :-) my mame bytecek v jedny vesnicce kousek od rethymna…s tim spanim v aute asi by to slo,ale pokud jedes s detma,tak bych si to docela rozmyslela :-)

Já tomu věřím, ale věřím i tomu, ž se dá spoustě věcem přivyknout. No :-) děti jsou celkem zvyklí , ale uvidíme na miste jake budou moznosti a nalada a nabídky třeba i jinych vyletu ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
22.3.19 10:56

@Helen11 tak to mas pravdu,ja uz si taky zvykla,stal se ze me klasickej reckej flegmous :mrgreen: tak ja bych ti chtela poprat krasnou dovolenou,uzijte si to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
22.3.19 14:05
@Helen11 píše:
Já chci taky bydlet v Řecku :-D , miluji to tam . Budeme ve Skaletě, ale víceméně spíš cestovat. Ráda bych taky někde přespala , jih Kréty nebo u Elafonisi, třeba i v autě , ale nevím, jestli se to smí..

Sice to je na Elafonisi trochu dál,ale ten výlet za to opravdu stojí.Ještě je nádherná zátoka Balos,Gramvousa-prý tam byla princezna Diana na svatební cestě.Záleží,jak jsou děti zvyklý chodit,jinak bych určitě prošla soutěsku Samaria.Celkově západní pobřeží se mě líbilo víc než východ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
22.3.19 16:44

My jsme tam byli v tuto dobu na svatební cestě - a paráda. Moc na to vzpomínáme. Voda byla sice malinko chladnější, ale ne žádná tragédie, počasí nádherné, písek už v tu dobu na pláži rozpálený. Určitě to bude super, těšte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
25.3.19 08:14
@lasička1 píše:
Sice to je na Elafonisi trochu dál,ale ten výlet za to opravdu stojí.Ještě je nádherná zátoka Balos,Gramvousa-prý tam byla princezna Diana na svatební cestě.Záleží,jak jsou děti zvyklý chodit,jinak bych určitě prošla soutěsku Samaria.Celkově západní pobřeží se mě líbilo víc než východ.

Gramvousa a Balos jsme byli , ale už jet to 7 let zpátky ale nejvíc se mi líbilo práve na Elafonissi a ráda bych projela místa, kde jsem ještě nebyla , jenže je toho tolik :-D Moje dětu jsou zvyklé od mala hodně cestovat a chodit , takže i Samarii bychom chtěli zvládnout . Ideálně někde s přespáním mimo hotel , ale to uvidíme na situaci na místě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat