Kam s dětma na vodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Horká.cokolada
Stálice 56 příspěvků 19.03.19 17:13
Kam s dětma "na vodu"?

Ahoj holky, mám jen dotaz, kdyby někdo věděl…
Za „mlada“ :lol: jsem byla se školou na vodě (Vltava).
Nyni bych moc ráda jela i s dětma. Ale je to už 15 let, nic si nepamatuju, nemáme ani žádné vybavení… Jak to funguje, dá se někde přijet a vše si půjčit? Ideálně někde na Moravě, kdyby jste měli i dobrou zkušenost. Můžou s náma sjíždět i děti (4 a 7) nebo ještě pár let počkat? Díky za všechny rady, tipy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PetraKU80
Kecalka 107 příspěvků 19.03.19 17:17

Dobré si je určitě zamluvit loď dopředu na stránkách nějaké půjčovny, v létě o to bývá velký zájem, tak na místě si myslím, že byste nic nepořídili. Já mám zkušenosti s Vltavou a Berounkou a nedám dopustit na rafty, za mě je to super, že se jede ve větší partě a vejde se i víc věcí :-)

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 19.03.19 17:18

Věk v poho. Lodě snad pujcujou na každé větší řece. Moravu neporadím. Čechy určo Sázava. Otava., Vltava, Lužnice, Berounka, Ohře. Menší děti se asi lépe zabaví na raftů s dalšíma detma. Ale zas je třeba najít řeku, která poteče, ale nebude moc divoka

zdencaaa
Kecalka 500 příspěvků 19.03.19 17:18

No my byli dva roky za sebou na vltavě.. s 3 a 4 letým dítětem…jsou půjčovny vše vám půjčí dovezou raft i věci na místo odkud chcete jet…půjčují raft vesty padla barely

Horká.cokolada
Stálice 56 příspěvků 19.03.19 17:21

To je skvělá zpráva, děkuju :) Hrozně bych si přála to zase zkusit. Určitě asi raft, na tom se jelo dobře, co si tak pamatuju.

Sany80s
Kelišová 7166 příspěvků 19.03.19 17:22

Všechno si půjčíte, jde o to, včas to zamluvit.
Ovšem mám takové obavy, aby je to bavilo, poslední roky je tak málo vody, že spíš než sjíždění, to je takové přetahování.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 19.03.19 17:35
@Horká.cokolada píše:
To je skvělá zpráva, děkuju :) Hrozně bych si přála to zase zkusit. Určitě asi raft, na tom se jelo dobře, co si tak pamatuju.

ale ve dvou ho neutáhnete. My máme svůj raft, protože bydlíme u Ohře, takže prostě nafoukneme a jedeme, pak nás manžel vyzvedne. A jezdím jen s dětma, ta starší už celkem pomůže, ale je to prostě takové jakože plácání se na vodě pro zábavu. Muset jet z bodu A do bodu B, abychom třeba dojeli do kempu přenocovat popřípadě na místo vrácení raftu, byli bychom v pytli. Raft prostě ve dvou lidech těžko upádluješ.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 19.03.19 17:36
@Sany80s píše:
Ovšem mám takové obavy, aby je to bavilo, poslední roky je tak málo vody, že spíš než sjíždění, to je takové přetahování.

pěší turistika :mrgreen: fakt jo :mrgreen: chce to vyrazit hnrd začátkem července, to je ještě trocha vody.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34287 příspěvků 1 inzerát 19.03.19 17:37

Podle toho, co vyhledáváte. Sázava, Berounka, Lužnice, Vltava - jsou nejlépe vybavené a nejlépe přizpůsobené rodinným výletům i pro nezkušené. Hlavně ne Moravu s dětmi, ta je dost masakrózní, na toku nad Olomoucí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 19.03.19 17:40
@Sany80s píše:

Musíš jet na začátku cervna

Mišulka728
Povídálka 33 příspěvků 19.03.19 17:43

Jak je již psáno, všude je strašně málo vody. My jezdíme pravidelně každý rok, děti tedy zatím nemáme, berem psíka :mrgreen: a určitě bych doporučila Vltavu. Při tomto stavu vody je ideální, jinde to fakt moc neteče a musí se to hrozně přenášet. Hlavně je tam full servis na každém kroku. Kdekoliv můžete cokoliv vyměnit, zjistit, zařídit, případně i vrátit. K tomu spoustu kempu, občerstvení, myslím si že pro děti ideál. Třeba na té Sázavě je to spíš pěší turistika :mrgreen: kempu málo, jídla taky, takové mrtvé a hlavně velké úseky mezi kempy i mezi těmi půjčovna i, což si myslím že s detma není zrovna ideál. :nevim: a na tom raftu jsou i ty jezy v pohodě a myslím si že bezpečné :) my tedy jezdíme na vydre a ta Vltava je fakt podle mě nejlepší :palec: :) je to super zážitek :)

P4ja
Echt Kelišová 8575 příspěvků 19.03.19 17:56

Většinou ti všude vše půjčí, ale jak psali lidi přede mnou. S vodou je to dost špatné a v létě má vodu snad jen Vltava. A taky je to dálnice, kdy čekáš dobu na jezu a pak tě stejně předjíždí ožralí rafťáci. A nemá to s vodáky nic společného. Spíš se tam většina lidí jezdí vylít a je to znát i na cenách. Nehledě na to, že se kolikrát v kempu ani nevyspíš. Tak pokud ti to nevadí a děti usnou všude, pak se dá. Jinak doporučuju špunty do uší.

Jinak my máme rádi Sázavu, ale jedeme ve chvíli, kdy je voda. A nebo tu Vltavu max v červnu a nejlíp v týdnu, kdy ještě tolik lidí nejezdí. Pak už je to zabitý.

Mišulka728
Povídálka 33 příspěvků 19.03.19 18:26

To jsem úplně vynechala a to je svatá pravda. Jednou jsme tam byli přes víkend a to bylo peklo, vůbec jsem nespala, přesně jak se píše výše, všichni na slupky, hrozny bordel,… :roll: pak už jsme hledali ty menší obyčejný kempy kde měli třeba místo hambáču chleba se sádlem :mrgreen: a tam už to bylo v pohodě :) My jezdíme Teda v sezóně ale jedině v týdnu, to je docela fajn. Nejlépe třeba v pondělí tam dorazit a v úterý vyjíždět. To je tam relativně málo lidí :) :palec:

P4ja
Echt Kelišová 8575 příspěvků 19.03.19 18:41

@Mišulka728 Jj, taky jsme to jednou chytili. Vyjížděli jsme ve čtvrtek a ještě dopádlovali až za Krumlov. A do Boršova už jeli sami. Ale o těch prázdninách už si moc nevybereš ani v týdnu. Jak teď není voda, tak všichni jedou Vltavu…A ty kempy, to je pravda. Ale zase tam většinou nevrátíš loď a nebo ti tam nepřivezou věci, protože ty většinou vozí jen do těch velkých.

Mišulka728
Povídálka 33 příspěvků 19.03.19 18:50

@P4ja s těma lidma je to tam na prd no, my Teda loni jsme to chytli úplně skvělé, na to jak říkali že je to tam děsný, tak jsme se fakt asi zrovna trefili do slepého místa :mrgreen: a co jsme třeba spali předtím v těch malých kempech, tak oni bývají i kousek od těch, kde můžeš vrátit, jednou jsme dokonce spali přímo jen přes břeh od inge a úplně jsme si to užívali, byli jsme tam téměř sami, v klídku ohynek, grilovacka a na druhém břehu byla hlava na hlavě, bylo děsný se na to jen koukat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama