Krev na toaletním papíru!

Anonymní
3.4.17 16:59

Krev na toaletním papíru!

Prosím poraďte. Zjistila jsem, když jsem šla na malou a utřela se, tak jsem měla krev na papíře. Myslela jsem, že se mi to zdá, ale utřela jsem se ještě jednou a přitiskla ho ke konečníku a byla krev. Lekla jsem se a napadá mě z čeho? Zácpu nemám. Je mi 26 let a vůbec netuším z čeho?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

963
3.4.17 17:03

Hemeroid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.17 17:04

Nevsimla jsem si, ze bych ho mela ani me tam nic neboli. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
31294
3.4.17 17:10

Pokud je jasně červená, čerstvá, praskla Ti zřejmě žilka v konečníku. Pokud by byla načernalá, tady pozor, to jde ze střev a může či nemusí značit něco závažnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
3.4.17 17:10

Jasná červená je z praskliny, buď hemeroid(i vnitřní, nemusí bolet), nebo cévka.. Pokud by se to opakovalo, navštiv lékaře, zřejmě ti napíše pouze Faktu mast, nebo tě může poslat na vyšetření.
Neplašila bych, pokud myslíš na rakovinu, tak většinou takto jasná krev není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 17:11

Počkej do zítra, jestli se to nebude opakovat, není důvod k panice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.17 17:14

Ano, byla jasně červená. Dobře, vyčkám a když tak zajdu radši. Děkuji Vám. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
31294
3.4.17 17:15
@Anonymní píše:
Ano, byla jasně červená. Dobře, vyčkám a když tak zajdu radši. Děkuji Vám. :kytka:

buď v klidu! :kytka:

Příspěvek upraven 03.04.17 v 17:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
3.4.17 17:17

Buď nějaký vnitřní hemoroid(to poznají na chirurgii, zasunutím prstu do konečníku) nebo polypy na střevech-výrustky. Já byla poprvé na kameře-kolonoskopii ve 25letech, světlá, jasná krev, někdy trochu, někdy hodně a byly to vnitřní výrůstky na střevech. To se ovšem pozná jen na kolonoskopii. Já pro klid na to šla, protože člověk nikdy neví co to může být. Pomůže hodně pít, změna stravy a životosprávy.
Když se zamyslím, tak znám jen málo lidí co na tom ještě nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 17:32

Jasně červená krev by mělo být spíš nějaké podráždění, hemoroid apod. horší je natrávená krev, která evidentně pochází odněkud zevnitř. Ale určitě se nech vyšetřit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31294
3.4.17 17:44
@radkka píše:
Jasně červená krev by mělo být spíš nějaké podráždění, hemoroid apod. horší je natrávená krev, která evidentně pochází odněkud zevnitř. Ale určitě se nech vyšetřit :kytka:

jj, ta je tmavá, až do černa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 17:46
@Burj Chalifa píše:
jj, ta je tmavá, až do černa.

Přesně tak, to jsem zapomněla napsat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1123
3.4.17 18:29

Tak u mě jasně červená krev znamenala diagnózu „idiopatická proktitida (+ prognóza do budoucna "ulcerózní kolitida“), takže bych být Tebou k lékaři určitě zašla a nic nepodcenila.
Přeji, aby to nebylo nic vážného. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31294
3.4.17 18:41
@Yaya2 píše:
Tak u mě jasně červená krev znamenala diagnózu „idiopatická proktitida (+ prognóza do budoucna "ulcerózní kolitida“), takže bych být Tebou k lékaři určitě zašla a nic nepodcenila.
Přeji, aby to nebylo nic vážného. :hug:

nechci moc zabíhat do příliš realistických detailů, ale u ulcerózní kolitidy jsou ke krvácení ještě křeče a velké množství hlenu.Moc se omlouvám slabším povahám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1123
3.4.17 18:46
@Burj Chalifa píše:
nechci moc zabíhat do příliš realistických detailů, ale u ulcerózní kolitidy jsou ke krvácení ještě křeče a velké množství hlenu.Moc se omlouvám slabším povahám.

Souhlasím a slabší povahy prosím nečíst.
Při proktitidě jsem měla zasažený jen konečník, takže křeče jsem neměla, ty jsou podle mě až je zasaženo střevo. Hlen ano, ale tomu jsem coby neznalá tématu nevěnovala až takovou pozornost a domnívala se, že se jedná o nestrávené zbytky. Vyburcovala mě až ta krev ve stolici, jinak mě nic nebolelo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama