Krev po utření

Anonymní
20.8.20 10:07

Krev po utření

Včera jsem po “velké” zaregistrovala trochu krve na toaletním papíru. Ve stolici žádná krev nebyla. Dnes ráno to samé. Vyprazdňování nebolí, nic.
Nemá někdo zkušenost? Bojím se toho nejhoršího :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5267
20.8.20 10:13

Hemeroid! :mavam: nebo jen nějaká prasklá žilka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42990
20.8.20 10:16

Muze to byt jenom odrenina
muzou to byt hemeroidy
muze to byt neco horsiho.

Ja to resila takto:
vyckala jsem par dni, jestli to neprestane
navstivila jsem praktika-dal mi leky na hemeroidy-nepomohlo
navstivila jsem praktika-dal mi doporuceni na kolonoskopii
vysetreni na kolonoskopii vyslo dobre, mam nejakou odreninu, ktera se obcas otevre, jim leky na srazlivost krve

takze par dni vyckej, pokud se to nezlepsi, navstiv praktickeho lekare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 10:21

Děkuju holky, počkám ještě pár dní, pokud se to nejlepší, zajdu k doktorce :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
42990
20.8.20 10:25
@Anonymní píše:
Děkuju holky, počkám ještě pár dní, pokud se to nejlepší, zajdu k doktorce :mavam:

jo, ja se trochu stydela, ale je to bezna zalezitost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 14:08

Pardon za anonym, stydím se :lol: Ale já to měla že dvou důvodů, první byly hemeroidy v těhotenství, po porodu zmizelo, to jsem cítila i malinko bolest, ale fakt jen trochu. Druhý bylo to, že jsem se řízla žiletkou při holení :lol: ani jsem si nevšimla, takhle se to projevilo, asi 3 dny se ta odřenina takhle projevovala a pak už bylo zahojeno. Takže jak radí výše, pár dní vyčkat a když tak k lékaři, kdyby to byly hemeroidy, tak bych si přečetla i různá doporučení ohledně životního stylu (zvýšit příjem vlákniny atd).

• Citovat
  • Nahlásit
54
22.8.20 14:53

Dobrý den. Vůbec se nestyďte. Je to naprosto normální věc a koukala by jste co lidí tento problém má. Já jsem tyto problémy začala mít po prvním porodu před 20 lety-Hemoroidy a po druhém před 15 lety se mi udělaly tři praskliny -fisury a to bylo utrpení. Několikrát jsem skončila na chirurgii, vyšetření střev a teď se odhodlávám s řešením dalšího problému a to je fibrom. Zatím jsme odvahu nenašla. Pokud to máte jen maličko a nic vás nebolí nebude to žádná hrozná věc. Předpokládám, že ta krev byla normálně světlá, třeba jako když se říznete. Mohlo vás ze stolice něco škrábnout-semínko, slupka… nebo trošku praskla žilka. Vyčkejte. Doporučila bych po stolici osprchovat, pokud máte nějakou mastičku, tak namazat i dovnitř, zvýšit pitní režim, hodně ovoce, zelenina, prostě vláknina, aby byla stolice měkká. Za pár dnů by mělo být vše v pohodě. Výborné jsou třeba i tyto čípky Hemagel PROCTO čípky. Zavést na noc, ale ráno si dejte na zadek slipovou vložku nebo budete mít vše promaštěné. Ty mám doma v pohotovosti stále a vždy mi při těchto problémech pomůžou. Pokud bude chtít poradit, klidně mi napište do zpráv. Přeji krásný den. Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
29.9.20 11:55

Ahoj, druhý den když jdu na stolici tak po utreni mám trošku krve na toaletní papíru, nic hrozného jen trošku světlé krve nic víc. Ve stolici jsem ji nepostrehla tam si myslím že problém nebude. Když jdu na velkou neboli mě nic jen trošku cítím jak mě to škrábe při tlačení :nevim: omlouvám že to píšu takhle narovinu ale nějak se zeptat musím 😏 moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9376
29.9.20 12:03

@Sarka334 no pokud je krev jasně červená, tak se bude jednat buď o hemeroid nebo ještě spíš o trhlinu…jako ono se to občas snad stane každýmu…chce to po záchodě dávat sprchu, jíst jídlo na změkčení stolice a pokud to nepřejde třeba do deseti dnů, tak vyrazit k dr…nic zvláštního to ale nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
29.9.20 14:57

@Tarinka takže kdyby to bylo něco vážného tak by to bylo horší?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
29.9.20 15:38
@Sarka334 píše: