Krevní destičky

151
26.7.21 12:24

Krevní destičky

Krásný den všem
Dnes jsem dostala výsledky preventivního vyšetření krve. Kromě málo sodíku a malinkou zvýšeného cholesterolu mám zvýšené krevní destičky ne nijak dramaticky, ale kontrola za dva měsíce. Ani jsem se nestihla zeptat na příčinu? Co zvyšuje krevní destičky? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
745
26.7.21 12:37

Použij Google… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3213
26.7.21 12:53

@Vladusxx bezva rada. :roll:

@katern Zvysit se muzou treba pri nachlazeni, pri nedostatku zeleza. No a pak nejaky ty zavaznejsi krevni choroby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
26.7.21 13:04

@bobulka88 Děkuji už jsem si něco přečetla. Je mi 41 let třeba to bude i věk :jazyk: a nebo mě napadlo vzhledem mého zaměstnání jsem se nechala naočkovat a je to, 14 dní po druhé dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.21 13:10

Zvýšení krevních destiček může mít milion příčin od banálních až k vážným a jelikož zakladatelka o sobě nic nenapsala je lepší odkázat na google kde ji vyjedou všechny možnosti a ona si pak najde co na ní sedí nejlíp vzhledem k svému věku, celkovému zdravotnímu stavu a nedávným událostem v jejím životě.. :roll: jinak předpokládám že a i její lékař to v tuhle chvíli netuší…pokud budou zvýšené i při kontrole za ty 2 měsíce jistě ji posle na podrobnější testy na hematologii ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
26.7.21 13:23

@Vladusxx Děkuji za reakci :mavam:. Celkově jsem jinak zdravá žádné léky pravidelně neužívám krom antikoncepce. Krev i moč jinak v pořádku. Rozbor krve jsem měla na vše vzhledem i věku. Tak uvidím co bude dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.21 13:33

@katern přeji aby to bylo vporadku a mohlo za to např. očkování které vlastě způsobí že tělo reaguje jako při nemoci ;) pokud ostatní výsledky krevního obrazu byly vporadku je to dost pravděpodobné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
26.7.21 13:34
@Vladusxx píše:
@katern přeji aby to bylo vporadku a mohlo za to např. očkování které vlastě způsobí že tělo reaguje jako při nemoci ;) pokud ostatní výsledky krevního obrazu byly vporadku je to dost pravděpodobné…

Děkuji ano všechny ostatní výsledky byli v pořádku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70637
26.7.21 17:50

Nejčastěji zánět, infekce, anémie z nedostatku železa, chronické krvácení, nic.
z hematoonkologickych diagnoz pak esenciální trombocytemie. kolik máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat