Krmení velkého dítěte

Anonymní
6.12.19 12:29

Krmení velkého dítěte

Holky mám takový dotaz. Žiji s přítelem, který má 6ti leteho syna a kluk je stále krmenej :zed:. Nekrmí ho pouze táta, ale i babička. Když už musí jíst sám, tak se pořádně nenaji, vzteká se a musí sedět u pohádky (kde toho ve finále taky moc nesmí). Ve školce jí sice málo ale tam hold sám musí.
Krmíte taky takhle velké děti? A jaký na to máte názor? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10444
6.12.19 12:33

Jak si ho naučili, takový je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 12:33

Jasně, krmim i 15 letyho.

• Citovat
  • Nahlásit
2402
6.12.19 12:43

No tak je to trochu zvláštní, ale tvoje dítě to není :nevim: já bych se jim do toho nepletla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
6.12.19 12:47

Pokud není nějak postižený, tak v 6 letech by měl v pohodě zvládnout jist sám. Ale je jasné, že pokud si ho tak naučili, tak dítě s tím počítá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5804
6.12.19 12:55

Neni to běžné, ale je to čistě jen věc jeho rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
6.12.19 12:58

Bezny to neni, ale jestli je nejedlik, umim si predatavit, ze se radsi rodice obetuji a krmi. Jestli je to dobre, tot otazka. Ja dvouletou nekrmim, ani kdyz nechce jist. Jen polivkou, to by bylo vic prace potom uklizet, nez nakrmit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15539
6.12.19 13:06

Ne, běžné to není, ale je to jejich věc. U nás jsem teda babičku okřikovala, když chtěla krmit i mnohem mladší dítě (3,4 roky)-a ne že by občas nezkoušela strčit lžíci do pusy i druhákovi (7let) :mrgreen: :mrgreen: Naštěstí to našim dětem kolem toho 5.roku už přijšlo samotným nedůstojné :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5783
6.12.19 13:07

Zřejmě je to nejedlik, tak ho raději nakrmi než by nesnedl nic.. Pamatuji si, že moje mladší sestra taky málo jedla a občas ji mamka nakrmila i v těch 6letch.. Zakladatelko nehledej na dítěti které není tvoje zbytečně chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
6.12.19 13:21

Mám šestiletého. Normálně sedí u stolu a jí sám. Pouze pokud stávkuje, že už jíst nebude, tak mu nějakou tu lžíci do pusy šoupnu. Ale že bych ho krmila jak mimino, to ne, nají se sám. Ve školce jí také sám. Vždyť půjde příští rok do školy a tam ho nikdo krmit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
6.12.19 13:24
@Lumíkovec píše:
Bezny to neni, ale jestli je nejedlik, umim si predatavit, ze se radsi rodice obetuji a krmi. Jestli je to dobre, tot otazka. Ja dvouletou nekrmim, ani kdyz nechce jist. Jen polivkou, to by bylo vic prace potom uklizet, nez nakrmit :)

Pokud je nejedlík, musí se dokrmit. Razím názor, že samostatnost je důležitá ale zdraví přednější. Já svému šestiletému, když jíst odmítá, také nějakou tu lžíci do pusy šoupnu. Ale fakt je, že jinak jí normálně sám a také mu říkám, že je velký a ve školce ho také nikdo nekrmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
6.12.19 13:48

A ja mam vycitky, ze nekdy krmim 2.5leteho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7318
6.12.19 13:51

Můj názor je, že nevíš, co tomu předchází a nejspíš sama děti nemáš. Není to běžné, krmit tak velké dítě. Můj syn se „krmí“ sám, jenže u jídla neposedí. Nepochopitelné pro okolí, ale to bych ho musela k židli přivázat a přes vztekání by stejně nejedl. Tak jsem taky zvolila pohádky, u kterých vydrží sedět a jí. Sám toho někdy moc nesní, tak to po čase drapnu vidličku a láduju to do něj, dokud je ochotný jíst. :D Teprve mu budou tři roky, ale umím si představit, že si na tenhle způsob krmení dítě i rodiče zvykli. Jako bezdětná jsem hromadu věcí nechápala a odsuzovala, tak jako ty. Ale potom člověk zjistí, že ne každé dítě se chová podle tvých představ a můžeš se třeba postavit na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7867
6.12.19 13:54
@Anonymní píše:
Holky mám takový dotaz. Žiji s přítelem, který má 6ti leteho syna a kluk je stále krmenej :zed:. Nekrmí ho pouze táta, ale i babička. Když už musí jíst sám, tak se pořádně nenaji, vzteká se a musí sedět u pohádky (kde toho ve finále taky moc nesmí). Ve školce jí sice málo ale tam hold sám musí.
Krmíte taky takhle velké děti? A jaký na to máte názor? :think:

Nekrmim ani dvouletou. Kdyz se vzteka nebo blbne, tak je proste bez jidla. Bud se naji sama nebo vubec. Hlady zatim neumrela. Nicmene je to vec rodicu, ty se muzes maximalne podivit, ale ne do toho zasahovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 14:07

Moje máma má tendence dokrmovat osmiletého, který je podle ní hubený a špatně jí (hubený není). Takže doma jí a u ní se rýpe v jídle, protože čeká, až babička dokrmí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat