3,5letý kaká jen do plenky

Anonymní
3.12.19 18:44

3,5lety kaka jen do plenky

Chci radu - snad chapete anonym. 3,5letak kaka jen do plinky… cura mimo plinku od cca 2 let, plenky nenosi, ale na kakani o ni poprosi, jde do pokoje, kde ma klid, vykaka se, umyju ho.

Zkouseli jsme uz zachod/nocnik po dobrem i po zlem… za hracku, za dobrotu, vzit mu hracku, proste plenku nedat a trvat na wc/nocniku… byla jsem tam s nim/sam aby mel soukromi, ruzne kombinace (skoncilo to 4denni zacpou a pokakal se na vylete v lese na 4×, takze pak uz ho neslo do niceho prevliknout a nesli jsme ho v naruci polonaheho k autu).

Zkousime dlouhodobe pohadky, jit prikladem aby videl, davat za priklad kamarady, slibujeme odmeny, vyhrozujeme zakazy…

Chodi normalne do skolky, kakani si nechava domu.

Manzel uz dost tlaci na to, ze to takhle dal nejde a proste je proti, abych mu plenku dala, on byl spoko a cekali jsme, az se to nekdy zlomi…

Co si pocit? Nejak jsem se materstvim naucila duverovat diteti, nelamat nic pres koleno…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11279
3.12.19 19:09

No to jsem zvědavá, co kdo poradí, asi že do 15 let pleny nikdo nenosí, tak abys ho nechala. Já bych mu jí nedala už napoprvé, prosit by mohl, prostě ne…Když může čůrat do nočníku, tak tam může dělat i bobek, nevidím důvod, proč to ty děti takhle dělí…na čůrání jsem neslyšela, že by jí někdo vyžadoval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 19:14

Dcera to samé, stejný věk. Pak mi sle v MŠ řekli, že tam kakala na těch jejich záchůdcích. Zkusila jsem koupit nočník, co vypadá jako normální záchod. Dcera se tam za Babyborn vykakala hned po rozbalení. Od té doby tam chodí normálně. Nočník i velký záchod pro ni byl asi nepohodlný. Tento záchůdek je vyšší než nočník a sedí tam jak na židličce.

• Nahlásit
  • Citovat
393
3.12.19 19:14

Prostě bych nedala a kdyby se pokadil tak vychovna na zadek. Když už to jinak nejde. Nebo bych ho nechala chodit v té pokadene plence

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 19:17

@Monchichik @Leo44 Holky takhle to ale fakt nefungovalo, po dobrém ani po zlém. Dcera měla psychický blok a když už měla zácpu, řekl mi pediatr, že po zlém fakt ne. Vydat se cestou projímadel při zácpě jsem opravdu nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
611
3.12.19 19:20

Já si vždycky myslela, že to snad ani není normální. A že bych byla ta přísná a plínu nedala a nedala. No to jsem přehodnotila, když jsem viděla jaké problémy s tím má syn ( 5let) od kamarádky. Při nedání plínky je schopen zadržovat, tak dlouho až byl už několikrát hospitalizován v nemocnici, klistýr by mohl být jeho nejlepší kamarád a vypěstoval si fakt pěknou zácpu. Co poradit nevím, ale sama v tom nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7632
3.12.19 19:25

@Monchichik @Leo44 Ani jedna absolutně nemáte páru o čem mluvíte :roll: :roll: :roll:

Zakladatelko máme to s 3letou. Nenaděláme nic. Prostě čekáme. Do puberty v tom chodit nebude.
Když jsme to zkusili násilím, tak to zadržovala až měla x týdnů brutální zácpy. Nechtěla na velkou ani do pleny. A když už musela, tak s hysterákem. Nakonec ji to dost bolelo, tak pak nechtěla na velkou už tuplem. :(
Trvalo to nějakou dobu, než se to srovnalo. Brečela i půl dne, že ji bolí bříško, ale že nepůjde na velkou. Prostě ne.

Takže @Leo44 jednu výchovnou by sis měla dát sama. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
3.12.19 19:26

Děti mě učí, že všechno má svůj čas, prostě musí dozrát. Rozhodně bych nezkoušela taktiku nedat plinu nebo dokonce na zadek. U nás se to zlomilo ve 4 letech. Taky jsem z toho už byla hotová, dcera i chodila do školky, ale kakání nechávala na doma. Kdyz jsem plenu odmítla, skončilo to zácpou, kterou jsme po několika dnech museli řešit čípky a ještě rádi ji tu plenu dali. Pak jsem se to snažila řešit o prázdninách a přišly vysoké teploty, jestli náhoda nebo ne, nevím, ale spíš si myslím, že psychika. Tak jsem to nechala být, a pak jednou se potřebovala dokakat, navrhla jsem nočník, ona že to zkusi, a od té doby to šlo naprosto bez problémů. Dávala jsem tedy předtím Bachovy esence na míru, do jaké míry to mělo vliv, netuším. Přeji hodně trpělivosti a opravdu pozor na psychogenní zácpu, je to peklo pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
3.12.19 19:26

Kamarádka tohle řešila se synem a taky jim pomohl ten mini záchod. A dali mu ho do pokoje a ze záclony mu tam udělali takovou jako plentu, aby se cítil dobře. A povedlo se :palec: tak já bych to u vás taky zkusila. Mají něco takového https://www.mall.cz/…toaleta-seda?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 19:30

@kavenka Dcera ten záchůdek má taky v pokojíčku, resp. si ho přenáší, kde nikdo zrovna není.

• Nahlásit
  • Citovat
412
3.12.19 19:30

Moje dcera zacala kakar do zachodu, misto do pliny, ve trech letech.. nezmohla sem nic, ani po dobrym ani po zlym, odmeny nic proste.. radsi se nevykakala, kdyz sem rekla, ze plina nebude..
Podle me k tomu musi dospet nejak sam, rada asi neni:/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
3.12.19 19:33
@Anonymní píše:
@Monchichik @Leo44 Holky takhle to ale fakt nefungovalo, po dobrém ani po zlém. Dcera měla psychický blok a když už měla zácpu, řekl mi pediatr, že po zlém fakt ne. Vydat se cestou projímadel při zácpě jsem opravdu nechtěla.

Tak když chodí někam čůrat, tak proč ne i kakat? Co je ten problém? Dokázala ti to dcera třeba když byla větší pojmenovat? Já mám zase blok na přebalení většího dítěte, takže to teda nevím, kdo by jí přebaloval, já ne…Dávala jsem to tak maximálně do necelých dvou let a cizí dítě nejsem schopná přebalit ani jako miminko, takže u mě by tu plenu fakt nedostal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
3.12.19 19:35

@Šmoulice No čím to je jsi zjistila? Já jsem se jich nikdy neptala, prostě jsem je začala dávat na nočník a hotovo. Ze začátku taky nadšení nebyli, ale tenkrát se na nějaké až se jim bude chtít fakt nehrálo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7632
3.12.19 19:39
@Monchichik píše:
@Šmoulice No čím to je jsi zjistila? Já jsem se jich nikdy neptala, prostě jsem je začala dávat na nočník a hotovo. Ze začátku taky nadšení nebyli, ale tenkrát se na nějaké až se jim bude chtít fakt nehrálo…

Nezjistila. Nevím čím to je. Kdybych to věděla, tak to nějak řeším. :)
Ale věř, že než poslouchat šílený pláč a koukat na to jak trpí, tak bys tu plenu dala taky.
Věřím, že se to nějak vyřeší samo. Až prostě přijde ten pravý čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
3.12.19 19:43

@Šmoulice Já myslela, že už je větší a už chodí normálně…No já bych jí tu plenu fakt nedala, protože bych jí pak prostě nepřebalila…já bych jí klidně držela na záchodě nebo nočníku a prostě by neodešla, dokud by se nevykakala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama