Režim předškoláka bez školky

Anonymní
27.11.19 16:39

Režim předškoláka bez školky

Jak zabavujete předškoláky, kteří nechodí do školky? Jaky máte režim, jak často se věnujete předškolní výchově a vzdělávání? Jaké kupujete časopisy?
Syn byl ve skolce prvních 10 dní v září a zase půjde až po Vánocích.
Pojďte si popovídat a vyměnit tipy a rady.
Doma se střídáme s manželem, prarodiči a hlídací tetou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21086
27.11.19 16:58

A to je nemocný nebo proč nechodí do školky? Já teda nemám ještě předskolaka, ale když je doma (a ne zrovna z důvodu že by ležel smrtelně nemocný v posteli), tak jedu režim dne jako v té školce. Snídaně, pak hrajeme nějakou deskovou hru nebo něco vyrábíme, pak cvičíme nebo jdeme ven, oběd, po obědě je klid, to si buď hraje sám nebo kouká na pohádku a já si zatím třeba uklidím a pak jdeme zase třeba ven nebo mi třeba pomáhá s pečením, něco hrajeme, přijde návštěva a jak pride chlap z práce, tak si de hrát s dětmi on 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 17:03

@Kriss Tina už je zdravý a nudí se.
My máme ještě komplikované to, že mi přechází do práce, protože musí do práce babička. Případně ho vede k hlídací tetě.

• Citovat
  • Nahlásit
21086
27.11.19 17:10
@Anonymní píše:
@Kriss Tina už je zdravý a nudí se.
My máme ještě komplikované to, že mi přechází do práce, protože musí do práce babička. Případně ho vede k hlídací tetě.

Ja bych to nehrotila, přecházení k babičce nebo do práce prostě ber jako procházku a doma se mu věnujte kdo můžete, něco vytvářejte, čtěte, ty deskovky jsou taky fajn, někdy vyrazit na hřiště ať je mezi detma, teď třeba zapojit do pečení cukroví. Jestli má nějaké mezery, co víš že by měl dohnat před nástupem do školy, tak pracovat nenásilně na tom, ale normální dítě nepotřebuje žádný velký režim, učení apod. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 17:15

@Kriss Tina s přípravou problém nemám. Jsem učitelka, takže vím, co bude potřebovat a stejně bude mít odklad.
Takže se spíš bojím, že ho prehlcujeme :lol: Ve školce udělají 2× týdně pracovní list.
Na hřiště nechodíme, protože ho máme dlouhodobě držet mimo kolektiv.

• Citovat
  • Nahlásit
21086
27.11.19 17:23
@Anonymní píše:
@Kriss Tina s přípravou problém nemám. Jsem učitelka, takže vím, co bude potřebovat a stejně bude mít odklad.
Takže se spíš bojím, že ho prehlcujeme :lol: Ve školce udělají 2× týdně pracovní list.
Na hřiště nechodíme, protože ho máme dlouhodobě držet mimo kolektiv.

Tak aspoň víte co potřebuje. Toho kolektivu je škoda, většinou jsou ty děti nejvíc spokojené zase mezi dětmi, než zavřené doma s rodiči, ale pokud jsou to zdravotní důvody, tak to se nedá nic dělat a přežít to no :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
27.11.19 18:28

Tak jestli jste učitelka, určitě znáte různé pohybové hry, různá didaktická cvičení a tak… Režim není na škodu, spíš naopak. Akdyž se mu budete věnovat - tedy opravdu si s ním hrát a trávit s ním čas, tak je to to nejlepší, co pro něj můžete udělat :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 19:02

@HrozTaj on právě režim nemá.
Udělal velký pokrok. Začíná číst.
Mě by zajímaly realne zkušenosti třeba i těch časopisu. On se už hodně nudí. Nebaví ho nic. Je doma už dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
394
27.11.19 20:08
@Anonymní píše:
@HrozTaj on právě režim nemá.
Udělal velký pokrok. Začíná číst.
Mě by zajímaly realne zkušenosti třeba i těch časopisu. On se už hodně nudí. Nebaví ho nic. Je doma už dlouho.

Joo, to je těžký, když je zavřený pořád v jednom prostředí… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 21:18

@HrozTaj on prostředí střídá. Chvíli doma, chvíli u babičky, chvíli u tety… Ale stejně to je pořád totéž.

• Citovat
  • Nahlásit
658
27.11.19 21:25

A co treba nejake vylety, to muzete? Treba do knihovny, muzea, ted na vanocni trhy, do divadla…at ma zpestreni a zaroven i nenasilne uceni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 21:33

@Bondgirl007 s ohledem na starší dítě, co chodí do školy a komplikované předávání to v týdnu nejde. O víkendu se snažíme. Ale bydlíme na vsi, takže to je komplikovanější.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat