Syn je drzý (4 roky)

Anonymní
21.11.19 08:50

Drzy čtyřleťák

Mám takový dotaz. Jak řešíte to, když jsou na vás vaše dětí drzé? Už jsem si zvykla, že se synem je to jak na horské dráze. Tři měsíce je zlatíčko, pak na nějaký čas zlobí a my s manželem už nevíme co s ním. Pak zas najednou sám id sebe je dobu hodný a pak zas propad. Jak řešit, když ke drzý a neposlouchá? Když mu reknu ve školce třeba at už di obuje boty a on si vede neustále monilog, pak uz vystartuje a řekne “dej mi uz pokoj chvi klid!, doma sis manželem povídáme a on at už si nepovídáme, že je to děs. Když mu řeknem, ze ma neco delat vzteká se a neposlouchá a pořad dokola mele jen co chce on.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11383
21.11.19 09:05

Důrazně říct, že takhle se s rodiči/dospělými nemluví.
Nebo co děláte, když na vás takhke vyjede?

A hlavně si dávat bacha až tak nemluvíte vy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
21.11.19 09:31

No naučte se řešit konflikty tak, aby to fugnovalo. Jako sám od sebe se takovéhle reakce nenaučil a pokud po něm chceš aby reagoval jinak, než to co vidí u rodičů, jen proto že je malej, tak ho nejdřív musíš dost zlomit…

https://www.kosmas.cz/…-porazenych/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 09:34

Nase dracice mela v rijnu 6 let, je jinak zlata, ale take se stava to co pises. Odseknuti, mrceni, ukazkova puberta :lol: odjakziva na ni plati prisna pravidla, samozrejme ne biti, ale durazny prikaz nebo promluva. Vysvetlit, jak musi respektovat rodice ( i jine dospelaky ), ze takto se chovat nemuze a nelibi se vam to s tatinkem. Pokud jde o rozhovor rodicu nebo obecne dospelych ci telefonat, durazne opakovat, ze musi vyckat a pote bude zase on vyslechnut bez prerusovani. Nekdy je to tezke, ale u nas trebas doma fakt pomahala ignorace, pokud bylo nevhodne chovani. Vztekas se, odmlouvas? Budu ti venovat pozornost teprve az se uklidnis. Pak by si mel uvedomit, ze tohle neni spravne :)

Příspěvek upraven 21.11.19 v 12:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2880
21.11.19 09:57

I nás to samé, kluk bude mít za mesic 5 let. Puberťák jak vyšitej… zkoušela jsem mu durazne domlouvat, že takhle se ke mně fakt chovat nebude. Zkoušela jsem se chovat stejně k němu, to chvíli fungovalo, ale jen chvili. Zkoušela jsem mu davat priklady, jak jinak by v danych situacich mohl reagovat. A porad nic. V soucasne dobe ty jejo prupovidky proste ignoruju a doufám, ze kdyz nebude mít tu reakci, tak ho to časem přejde. A taky začíná šíleně knourat, a to mě. vytaci mnohem víc. To se nedá poslouchat. Jenomže nemůžu to dítě celej den ignorovat, že… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
21.11.19 10:03

Opakuje, co slysi. Dcera to dela taky, ale me to teda netoci. Rekne, chci mit klid. Ok, obuj si ty boty a budes ho mit. Nebo prestante mluvit, me to nebavi. Chapu, ze te to nebavi, ale ted mluvit budeme. Remcat si muze, jak chce, ale musi udelat, co se ji rekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11421
21.11.19 12:46

Nahodim svuj vrazedny pohled a reknu, ze takhle s nama mluvit nebude. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
21.11.19 13:03
@Anonymní píše:
Mám takový dotaz. Jak řešíte to, když jsou na vás vaše dětí drzé? Už jsem si zvykla, že se synem je to jak na horské dráze. Tři měsíce je zlatíčko, pak na nějaký čas zlobí a my s manželem už nevíme co s ním. Pak zas najednou sám id sebe je dobu hodný a pak zas propad. Jak řešit, když ke drzý a neposlouchá? Když mu reknu ve školce třeba at už di obuje boty a on si vede neustále monilog, pak uz vystartuje a řekne “dej mi uz pokoj chvi klid!, doma sis manželem povídáme a on at už si nepovídáme, že je to děs. Když mu řeknem, ze ma neco delat vzteká se a neposlouchá a pořad dokola mele jen co chce on.

Jo, to mělo moje starší dítě taky. Periodicky na přesdržku, obvykle se to vázalo k nějakému posunu ve vývoji.

Zaprvé eliminujte reakce typu „Dejmi už konečně pokoj“ u sebe a u muže. Dítě se to někde nazučilo a pak to v adekvátní situaci použije.

Zamezíš tak tomu, že pokud na něj zareaguješ zcela správně větou „Takhle se semnou bavit nebudš“, že ti nevpálí „Ty se mnou takhle mluvíš.“

Vysvětlit mu, že pokud bude dělat to co se po něm chce, tak mu to ty nemusíš x krát připomínat a čílit ho.

Pokud nechce něco udělat, klidně diskutovat do zblbutí ale být důsledná a trvat na tom, že to udělá. Můžeš mu dát prostor se rozhodnout, zda to udělá hned, do určité doby, podle situace, ale prostě to udělá dle domluvy a na tom trvat, i kdybys pak nad ním měla stít jak dráb. Plus samozřejmě motivace typu bonbon/pohádka bude, až budeš mít splněno, na čem jsme se dohodli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
22.11.19 12:35

Ak sa nenahneváte, popišem vám moju situáciu. Moj 4ročný išiel ráno kakať a vypytal si za to čokoladove lizatko. Povedala som mu, že dostane, ked pridem pre neho na obed do školky, lebo práve si umyl zuby. Keď dokakal, chcel to lizatko okamžite. Zopakovala som, že až na obed, začal robiť tzv. čoro moro. Lízatko som mu do školky priniesla a tam na mna vrieskal, že som mu ho nedala hned, ale až potom, ako bol oblečený. Hanbila som sa jak pes. Kedysi by decko dostalo pár faciek za také správanie, a dnes? Ani pomyslieť!!! Ešte aj pred učitelkou vrieskal na mna ako na špinavú handru. Nebude mať ani dnes rozprávku - kvoli ránu, ani zajtra - kvoli dnešku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
25.11.19 11:18

S rodiči musí mluvit slušně, o tom žádná. Ale chce to i trochu sebereflexe. Na něco tím zřejmě reaguje. Co tomu vyjetí předcházelo? Kulomet z vaší strany? Možná jo, možná ne, já nevím. Já jsem byl na mámu taky drzý a přesně si pamatuju, proč. Byla pruďas a strašně moc toho vždycky nakecala. Neuměla říct věci jasně a stručně. I když jsem vnímal dobře, pořád mi zvýšeným hlasem vykecávala díru do hlavy.
Já ve školce neříkám „Už se konečně obuješ?!“ ale něco ve stylu „Daníku, já spěchám, můžeš se prosím obouvat rychleji? Když přijedu dřív do práce, budu dřív i doma.“ Je to rozdíl. Pokud startuje stylem „nech mě už být“, je to třeba reakce na konverzaci, která nebyla příjemná jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
2.12.19 20:24

Ked si moj na mna otvára ústa, pošlem ho do jeho izby a minimálne hodinu sa s ním nerozprávam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama