Letní děti ve škole - odklad?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
19.11.19 07:44

Letní děti ve škole - odklad?

Maminky, vy, které jste daly šestileté „letní“ děti (červen, červenec, srpen) do školy, jaké máte zkušenosti? Litujete, že jste nedaly odklad?
Váháme u dítěte narozeného v srpnu, holčička, velmi šikovná, s mnoha znalostmi, jen s pár problémy v řeči (sykavky, r, ř - navštěvujeme logopedii). Soustředí se na všechny aktivity, práci dokončuje. Sociálně je zřejmě zralá, s dětmi vychází dobře, snadno řeší i konfliktní situace. Nedovedu si příliš představit další rok ve školce, kde už všechno zná, kde je téměř ve všem napřed už teď. Máme ale obavy, zda nebude v nevýhodě před staršími dětmi, někdy je věkový rozdíl až rok a půl. Jsme objednány do PPP, ale i tak by mě zajímaly vaše názory a hlavně zkušenosti.
Už dopředu všem za příspěvky děkuji! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32825
19.11.19 07:49

@Alavi zřejmě bych ji dala do školy, ve školce může zakrnět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 07:49

Nedávej. Před lety to bylo běžné, ale mám dítě konec května a je ve třídě nejmladší. Dneska jsou odklady časté, děti chodí v 7 letech, někdy jim táhne už na 8. Čerstvá šestiletka tam bude mít velké rozdíly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 07:52

S dovolením se přidám 😀… Zakládala jsem podobné téma, mám srpnová dvojčata, kluka a holku… Taky jsme se objednali do PPP, tak uvidíme… Já zase řeším spíš syna, ale rozhodli jsme se, že vyzkoušíme ve školce edukačně stimulační skupinky, zajdeme do té PPP a uvidíme… U něj spíš váhám z důvodu, že nevím, jestli vydrží 45 v klidu sedět na zadku a poslouchat pokyny, navíc hůř chodi, ale to se za rok neupraví…

• Citovat
  • Nahlásit
13727
19.11.19 07:54

Jsem odpůrce odkladu, syn je narozen koncem června, do školy šel normálně, je ve čtvrté třídě a prakticky premiant. Také jsem si vyslechla, že „červnoví chlapečci“ by snad měli dostávat odklad automaticky :zed: Podle toho, co píšeš, je dcera naprosto v pořádku a připravena na školu. To, že jsou odklady časté opravdu není argument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3389
19.11.19 07:55

Mám holčičku 21.7., v létě ji bylo 6. Navíc je poměrně drobná, asi 116 cm a 20 kg. Takže jsem se fakt bala. Do školy šla, zatím tam je spokojená, paní učitelka si ji chválí, že je bystrá, nevyrusuje, soustředí se. A to je obecně živel, který chvilku neposedi.

Přesně jsem si říkala, že rok ve školce jí nic nedá. Hodně jsem dala na názor učitelek v MŠ, ty důvod k odkladu nevidely. R se naučila teď o prázdninách, Ř až v září. Se sykavkama taky ještě trošku bojujeme na logopedii, tam je důležité, aby ten rozdíl slyšela, i když je hůř říká, tak aby je dobře psala.

Ono do léta udělá ještě spoustu pokroků, uvidíš.

Za mě nelituju. Ale přes prázdniny jsem z toho nervy měla, když jsem viděla seznam žáků včetně datumu narození

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8582
19.11.19 07:56

Pokud vše zvlada v nevýhode nebude. U nás u prvňáčků je,, divný,, když jde dítě pomalu v 8mi letech bez nějakého zdravotního problému. Jako opravdu zdravé deti, co znich jen rodiče dělají lenochy, a dělají všechno za ně - oblékání, krmení, utirani zadku. Pak mají rodiče pocit, že děti musí být ve školce. Sama jsem šla do školy v 6ti, a nepřipadám si že bych nezapadla, nebo to měla nějak těžší. :mrgreen: Své děti bych taky klidne dala v čerstvých 6ti, ale bohužel se narodili v zimě :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13927
19.11.19 07:57

Pokud je na skolu zrala, tak nevidim duvod proc ji do skoly nedat. Vsak jsou inteligentni 6leti a hloupejsi 7leti a naopak. Nechapu ty odklady (neopodstatnene), zvlast kdyz je tlak na to byt mlady, mit odcestovano, odstudovano, mit praxi. Pokud je sikovna, zbytecne ztrati rok, ktery by mohla v budoucnu procestovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.11.19 07:58

Z pozice učitelky musím říct, že pokud je holčička po všech stránkách schopna zvládat školu, odklad bych nedávala. Děti se pak ve školce často nudí, je na nich vidět, že už měly být ve škole ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
19.11.19 07:58

Syn srpnový odklad měl, dcera červencová neměla. Sice je nejmladší a nejmenší ve třídě, ale v mnohém taky nejšikovnější. Obě děti jsem konzultovala s učitelkami ve školce, i v PPP. Poradna u obou dětí ten odklad doporučila, aby se kryli. Po hodinovém rozhovoru toho tolik nepoznají jako učitelka v MŠ po třech letech. Dejte na svůj pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8582
19.11.19 07:59
@Anonymní píše:
S dovolením se přidám 😀… Zakládala jsem podobné téma, mám srpnová dvojčata, kluka a holku… Taky jsme se objednali do PPP, tak uvidíme… Já zase řeším spíš syna, ale rozhodli jsme se, že vyzkoušíme ve školce edukačně stimulační skupinky, zajdeme do té PPP a uvidíme… U něj spíš váhám z důvodu, že nevím, jestli vydrží 45 v klidu sedět na zadku a poslouchat pokyny, navíc hůř chodi, ale to se za rok neupraví…

V první třídě 45 minut opravdu jenom nesedí. Je to spíš učení, a seznamování se hrou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28209
19.11.19 08:01

Moje 2.8 a šla letos do první. Zvládá dobře, naopak oproti školce velký pokrok třeba v kreslení, ty starší děti dost táhnou a problémy nevidím. Neviděla jsem důvod ji nechávat ještě rok ve školce, fakt už by se tam nudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8582
19.11.19 08:01

@Šarlota4 V mém okolí si rodiče opodstatnuji odklad tim, že dítě není dostatečně zralé. Viz co už jsem psala výše. Maji potřebu vše dělat za ně. Včetně oblékání, krmení, atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4402
19.11.19 08:02

Kamaradka ma holcicku narozenou prvni tyden v zari a do skoly nastoupila normalne, tedy prvni tyden skoly ji bylo 5 nez oslavila narozeniny a zvlada to uplne s prehledem. Dnes uz je ve 3.tride a nikdy nemela problemy. Ale tech kecu, co si kamaradka vyslechla, ze chce dat dite do skoly bez odkladu, to ze byla na skolu plne pripravena nikoho moc nebralo. Takze u ditete narozeného v lete by me odklad ani nenapadl, proc taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
19.11.19 08:03

Dávat odklad z důvodu, aby dítě nebylo ve třídě nejmladší, je poněkud zvláštní. Vždy tam musí být někdo nejmladší. :) Pak se tam opravdu nemají objevovat skoro osmileté děti a celé to pak je začarovaný kruh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat