Soud ohledně děti se blíží

Anonymní
18.11.19 09:54

soud ohledně děti se blíží

Ahoj. Nedávno jsem psala, že jsem rozvedená, mám 2 děti (2 a 5)a zatim společnou péči. Já a exmanzel žijeme ve stejném městě, ale každý jinde. Z předchozího vztahu mám ještě 12 letou dceru.Deti žijí semnou a já i děti zde máme hlášeny trvalý pobyt.Ex mi oznámil, že se stěhuje do svého rodného města,120 km odsud a chce zažádat o svěření děti do jeho péče. Já jsem již pres mého právníka zažádala o svěření děti do své péče. Soud se už blíží a já mám strašný strach, že by získal děti do jeho péče on a já bych je viděla třeba jen jednou za 14 dní. Jsem z toho nešťastná a ve stresu. S mladším synem jsem stále na RD a starší je předškolak. Mají zde kroužky školku zázemí. Pěkný vztah i se svojí starší sestrou. Já jsem s nima prakticky denně. Ex si je bere jen 1-2 týdne vždy večer a ráno pro ně jedu protože musí do práce a pak ještě každý druhý víkend, ale to vždy jedou k jeho rodičům. V době manzelstvi mu tam rodiče koupili barák a brzo bude zrekonstruovaný. Pořád mi říká, že on to určitě vyhraje protože bude mít barák zatímco já jsem v nájmu. On bude mít pracovní dobu od rána do večera a o mladšího syna by se starala jeho máma. Je vůbec možné aby se o děti staraly prarodiče, když mají mámu? Prominte, že se na to ptám pořád dokola a že pořád píšu na toto téma, ale opravdu mám strašný strach ze dostane děti do péče on a já už je neuvidím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67029
18.11.19 09:58

Hele a proč furt zakládáš nové diskuze? Myslíš, že ti někdo napíše něco nového objedvního, zaručí ti, že děti dostaneš do péče? Odpovědí jsi dostala dost. Záruku ti nikdo nedá, bohužel opatrovnická justice je kapánek nepředvídatelná. Máš právníka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:10

@Lama Lama ano psala jsem že jsem přes právníka požádala o svěření děti do své péče.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:11

@Lama Lama A vy s tímhle máte zkušenost? Ráda bych, aby mi napsal někdo, kdo s tim zkusenost má.

• Citovat
  • Nahlásit
800
18.11.19 10:13

A myslis si, ze tvuj muz to citi jinak? Ze jemu deti nebudou chybet? Ze nebude nestastny z toho, ze je uvidi jen jednou za ctrnact dni? Ja vim, ze to musi byt strasne, ale mozna by bylo fajn domluvit se na nejakem rozumnem reseni s exmanzelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67029
18.11.19 10:14
@solip píše:
A myslis si, ze tvuj muz to citi jinak? Ze jemu deti nebudou chybet? Ze nebude nestastny z toho, ze je uvidi jen jednou za ctrnact dni? Ja vim, ze to musi byt strasne, ale mozna by bylo fajn domluvit se na nejakem rozumnem reseni s exmanzelem.

Odstěhovává se on. Takže bych řekla, že řešení, jak se dostat za dětmi je na jeho straně. Ne svůj problém přepinkávat na expartnera ( at už je pohlaví obou zůčastněných jakékoli).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:18

@solip Domluva není možná, to jsem už zkoušela. Jenze on je doteď viděl jednou za 14 dní a občas v týdnu. Já jsem s nima pořád. On ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:19

@Lama Lama Přesně. On se stěhuje dobrovolně. Tak proč by to měli odnášet všichni kolem.

• Citovat
  • Nahlásit
32903
18.11.19 10:20

Držím palce, soucasna justice se snaží zajistit spravedlnost oběma rodičům. Netyrej se tím, ze dětí mají maminku a přesto by je měla babička, to nikoho nezajímá (vlastní zkusenost). Věřím, ze tvůj právník zargumentuje vše, co hovoří v tvůj prospěch, zvyk, obvyklá péče, sourozenec, mladší je mala. Víc se nedá napsat, člověk občas jenom čumí. Snáz se udržet po kupě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
18.11.19 10:21

@solip ale zase jejího manžela nikdo nenutí se stěhovat tak daleko :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
18.11.19 10:23

Zakladatelko moc ti držím palce :hug: snad vyhraje selský rozum a dobře to dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:24

@kavenka Moc děkuji. Nemyslím na nic jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
67029
18.11.19 10:25
@Anonymní píše:
@Lama Lama A vy s tímhle máte zkušenost? Ráda bych, aby mi napsal někdo, kdo s tim zkusenost má.

NO, ale když ti nikdo nenapsal na 2 předcházející diskuze založených v posledních 14 ti dnech, tak nejspíš nikdo nenapíše ani v té třetí, čtvrté ani páté.

Ne, zkušenost společná péče, odstěhování otce, svěření do péče otce zkušenost nemám.
Mám zkušenost s odstěhováním jednoho rodiče. Mám zkušenost se společnou péčí. Ale oboje současně nejspíš jen tak nenatrefíš. Obvykle společnou péči mají rodiče, co se dokáží dohodnout a žádné stěhování se nekoná.

Společnou péči má asi 2% dětí, z toho odhaduji, že ještě vlká číst budou děti rodičů těsně před dosažením plnoletosti, žijících na intrech, kde je to beztak fuk. A pak u rodičů rozvádějících se z důvodů zrušení SJM kvuli dluhům, kteří dále spolu žijí ve společné domácnosti.
Takže ti zbyde nějaké 1%. A ted ještě musíš natrefit na někoho, kde se otec chce za této konstalace odstěhovat a matka je uživatelka emimina. Ikdyby se nakrásně ta jedna z mála ozvala, tak při předvídatelnosti rozhodování našich opatrovnických soudů, ti to bude stejnak k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
18.11.19 10:39

@kavenka to prece nevime. Nevime, proc se stehuje nebo ano? Jine diskuze k tomu jsem necetla, tak me klidne vyvedte z omylu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
18.11.19 10:41
@Lama Lama píše:
Odstěhovává se on. Takže bych řekla, že řešení, jak se dostat za dětmi je na jeho straně. Ne svůj problém přepinkávat na expartnera ( at už je pohlaví obou zůčastněných jakékoli). **

Takze pokud by to bylo naopak a stehovala by se zakladatelka, tak by automaticky beze vseho mela nechat deti manzelovi a ani se nepokusit je ziskat do pece?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat