Cikanie v noci (4 roky)

348
14.11.19 09:11

cikanie v noci

Môj 4ročný fešák má stále v noci plienky, lebo sa pocikáva. Inak je veľmi múdry, vie veľa básničiek, písmenká pozná, pekne rozpráva, vie aj niečo napísať, rátať do dvadsať - len to cikanie a dudlíka sa nevie zbaviť. Čo sa týka tých nocí - plienky mu už dávať nechcem, lebo už je na ne starý - či je lepšie ho raz v noci zabudiť, prípadne v polospánku dač cikať na šerblík, alebo sa na to vykašľať a keď sa pociká, tak ho to zobudí. A vraj existujú špeciálne plienky, ktoré to cikané vpijú a on bude mať mokré iba pyžamko. Neviem, či nie sú to tie, ktoré sa dávajú v nemocniciach napríklad po pôrode na posteľ. Niekto hovorí, že dieťa v noci dať cikať, iný zase, že je to dosť kruté. Nedávno sa mu to stalo poobede a pýtala som sa ho, že či to necítil, on na to, že áno, ale sa mu nechcelo sa mu vstávať. Za cikanie ho nekritizujem, len si nahlas vzychnem a dám oprať. Vďaka za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

624
14.11.19 09:30

Větší problém než noční čůrání bych viděla v dudlíku. Opravdu má ve 4 letech dudlika? A na co? Vždyť už je veliký… Jinak k tvojí otázce, ano, dávala jsem dcerku, když se ještě v noci pocuravala, čůrat i v noci. Prostě v půli noci probudit a dát na nočník či záchod… Nijak drastické se mi to nezdá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
14.11.19 09:34

Syn bude mit 5 a taky plenku na noc jeste ma. Pokud mu to v hlavicce nedocvakne a nedozraje, neudelas s tim nic. Syn se pocura tak jednou za mesic, ne moc, ale plenku chce, boji se, ze by se pocural. Tak jeste pockam.. Moje sousedka ma triletou a rika, jak uz spi v noci bez plenek a jak je sikovna. Skoro kazde rano ma na snurach perinku, povleceni, potah i igelit. Prijde mi to zbytecne trapeni. I na nefrologii, kam dochazime kvuli zanetu ledvin, mi doktorka rikala, ze se to do 6. let bere jako normalni.
Muzes zkusit omezit vecer piti, nejvic pit do 15 hodin, do 18 h uz jen malicko a pak uz vubec.
Hlavne se nestresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
14.11.19 09:43

@paandatko taky mi přijde běžné, že dítko na noc plinku má. Dcerka ji nemá cca od 3 let a čtvrt ale to nic neznamená. Jak píšeš, dítě k tomu musí dospět a stačí když se zbaví nočních plen než půjde do školy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
14.11.19 09:54

Dovolim si tvrdit, ze za tyhle obtize muzou jednorazove pleny. Jelikoz se dite od mala bezpecne pochcava a posrava, neni mu to neprijemne jelikoz jsou konstruovane tak, aby ditko bylo v konfortu. On ten diskomfort nutil deti vice premyslet o tom zda byt v nekomfortu nebo potrebu zajit vykonat ci si o ni rict.

Dudlik bych mu vytahl a zahodil :nevim: nic se nestane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
14.11.19 09:54

Ja jsem na doporuceni doktorky davala curat v noci. Drasticke mi to neprislo. Deti jsem odnesla na zachod, v polospanku se vycuraly a pak jsem je odnesla zpatky do postele a hned spaly dal. Postupne se v noci zacaly budit na curani samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
14.11.19 09:59
@Komsomol píše:
Dovolim si tvrdit, ze za tyhle obtize muzou jednorazove pleny. Jelikoz se dite od mala bezpecne pochcava a posrava, neni mu to neprijemne jelikoz jsou konstruovane tak, aby ditko bylo v konfortu. On ten diskomfort nutil deti vice premyslet o tom zda byt v nekomfortu nebo potrebu zajit vykonat ci si o ni rict.Dudlik bych mu vytahl a zahodil :nevim: nic se nestane

Dovolim si nesouhlasit. Mam tri deti a vsechny vyrostly na latkovych plenach, ale nemuzu rict, ze by se plenek zbavily nejak vyrazne rychleji nez jejich vrstevnici v jednorazovkach.
Jsou i jine faktory, napriklad to, jak tvrdy ma dite spanek nebo jak ma zralou nervovou soustavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
14.11.19 10:02

@murra Souhlasim. Mamka mi rikala, ze driv to tak bylo. Kdo mel dite ve dvou letech na plenach byl divny. Tak vsude nosila nahradni obleceni, v noci neustale prevlekala a porad prala. Ted uz by se na to vykaslala a mou nejmladsi sestru uz nechala na plenkach mnohem dyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
14.11.19 10:05
@murra píše:
Dovolim si nesouhlasit. Mam tri deti a vsechny vyrostly na latkovych plenach, ale nemuzu rict, ze by se plenek zbavily nejak vyrazne rychleji nez jejich vrstevnici v jednorazovkach.
Jsou i jine faktory, napriklad to, jak tvrdy ma dite spanek nebo jak ma zralou nervovou soustavu.

Ono nejde ani o tu plenu jako takovou, ale nechat to dite chvili v ty posrany nebo pochcany aby zazilo ten nekomfort. Nerikam ze nejak dlouho, ale nechat. Zvlast kdy uz je vekem na to aby si reklo ci nejak naznacilo ba dokonce samo vykonalo jinde nez do plin. Kazdopadne chcat do plen v peti letech neni uplne v poradku. O dudliku se ani bavit nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
14.11.19 10:08
@paandatko píše:
@murra Souhlasim. Mamka mi rikala, ze driv to tak bylo. Kdo mel dite ve dvou letech na plenach byl divny. Tak vsude nosila nahradni obleceni, v noci neustale prevlekala a porad prala. Ted uz by se na to vykaslala a mou nejmladsi sestru uz nechala na plenkach mnohem dyl.

Protoze to je pohodlny. Kdyz budu kourit u pc tak vajgl mrsknu z okna a nepujdu jej splachnout do zachodu protoze to je pohodlny. Jenze kdyby mu ty vajgly nekdo nechal uklizet, tak by chodil s kazdym spackem na wc. To muzu delat i jako dospelej, kdyz prijdu z hospody a nechce se mi chodit mocit na nejakou vylevku ci misu, natahnu pliny a muzu chcat do rana :nevim: jak ti to bude pripadat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
14.11.19 10:11

@Komsomol no tak já nevím kolik máte děti ale jsou děti, kterým špinavé pleny nevadí… A nechávat v tom dítě schvalne je opravdu metoda na medaili :zed:. Asi jste nikdy neměl dítě citlivé na opruzeniny a vůbec, zkuste si to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
14.11.19 10:13

@Komsomol vy se srovnavate s čtyřletým dítětem?:D ach, tohle může vymyslet opravdu jen chlap :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
14.11.19 10:16
@Komsomol píše:
Ono nejde ani o tu plenu jako takovou, ale nechat to dite chvili v ty posrany nebo pochcany aby zazilo ten nekomfort. Nerikam ze nejak dlouho, ale nechat. Zvlast kdy uz je vekem na to aby si reklo ci nejak naznacilo ba dokonce samo vykonalo jinde nez do plin. Kazdopadne chcat do plen v peti letech neni uplne v poradku. O dudliku se ani bavit nebudu.

Moje deti spaly v pocurane latkove plene celou noc a neprobudily se. Proste spaly tak tvrde, ze jim nejaky diskomfort byl uplne ukradenej. Jinak souhlas, v peti letech mi to take neprijde v poradku. Proto jsem zacala davat deti v noci curat cca od 3, 5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
14.11.19 10:19
@Mia25 píše:
@Komsomol no tak já nevím kolik máte děti ale jsou děti, kterým špinavé pleny nevadí… A nechávat v tom dítě schvalne je opravdu metoda na medaili :zed:. Asi jste nikdy neměl dítě citlivé na opruzeniny a vůbec, zkuste si to…

Detska rit v peti sesti letech je uplne stejne citliva na opruzeniny jako rit dospeleho cloveka. Treba by si spojil pet a pet ze kdyz bude pochcanej bude ho stipat sulinek a prdylka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
14.11.19 10:22

@Komsomol :mrgreen: můžu se zeptat, kolik dětí jste vychoval? Jen ze zvědavosti ;) jinak každé dítě je jiné a některému to nesepne ani v pěti letech. Ani když ho bude štípat zadek. Prostě musí dospět do věku kdy mu to sepne samo. Na některé děti opravdu nezabírají osvědčené metody výuky na noc bez plen ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama