Kroucení ručičkama

7.6.17 10:51

kroucení ručičkama

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti ostatních. Naučila se asi v půl roce tak tak všelijak a dělá to moc hezky. Nicméně když něco chce, nebo se zlobí, používá to v rychlejším pohybu. Něco jako dej dej!!! Na pravidelně prohlídce, byl klasický řev, máme období že cizí moc nemusíme a chtěla vzít a tak začala kroutit ručičkami. Doktorka mi řekla že to dělají autistické děti a kdyby neviděla to že má normální oční kontakt, tak by měla podezření. Samozřejmě mě nahlodala. Dcerka mi přijde jinak v pořádku, umí máma táta, a dalších pár slov. Normálně má radost když nás vidí a směje se, dělá bubu. Má někdo dítě které když je třeba naštvané nebo se naopak těší tak to rukama dělá??? Aniž by byl podezříván s autismu. Možná Vám přijde že to moc řeším, ale doktorka mě nahlodala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

916
7.6.17 11:53

Nevim jaké kroucení přesně myslíš, ale dcerka dělala rukama porad neco. Obecně byla jak pytel blech a ani ruce neměla minutu v klidu. Při „vzruchu“ jimi trepala a taky různé kroutila. Cca do dvou let. Dnes se tim autismem straší az neúměrně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 12:00

No něco jako tak tak všelijak, ale v rychlejším tempu, nebo kroucení v zápěstí. dělá to když něco chce, nebo když se zlobí. Prostě mě to přijde jako vyjádření emoce. Když je v klidu tak si hraje normálně. I mě a ostatní sleduje, teda vyjma reklam, to jsme ji fuk. Hlavně u reklamy na Billu :))) Já jsem to nesledovala dokud mi to nesdělila. Jinak není ani vztekloun, spíš klidnější dítě, má svoje chvilky, ale žádný hodinový řevy. Mě s těch doktorů asi trefí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
7.6.17 12:41

Můj syn to taky dělal, už od miminka, točil rucickama dost rychle :D. Taky si vydržel půl hodiny točit s kolečkem od auta a pozorovat to. A je úplně normální ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 12:43

Zapomněla jsem napsat dcerce je 10 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
7.6.17 12:49
@Míša05 píše:
No něco jako tak tak všelijak, ale v rychlejším tempu, nebo kroucení v zápěstí. dělá to když něco chce, nebo když se zlobí. Prostě mě to přijde jako vyjádření emoce. Když je v klidu tak si hraje normálně. I mě a ostatní sleduje, teda vyjma reklam, to jsme ji fuk. Hlavně u reklamy na Billu :))) Já jsem to nesledovala dokud mi to nesdělila. Jinak není ani vztekloun, spíš klidnější dítě, má svoje chvilky, ale žádný hodinový řevy. Mě s těch doktorů asi trefí.

Mladší syn to dělal v období od půl roku tak do roka, vždy, když se na něco těšil - jídlo, pochování. Rozparádil se a točil ručičkama. Až se jakoby třásl. Po roce to už nepozoruju - myslím, že je to spíš nevyzrálost nervové soustavy. Mává, oční kontakt udržuje. Tak zkus neplašit. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama