kroužky a finance

12071
20.5.10 11:44

kroužky a finance

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak máte v rodinném rozpočtu vymezeno na kroužky dětí? Omezujete počet nebo částku na rok?

Vzhledem k tomu, že bychom měli začít stavět, splácíme úvěr a auto, přemýšlím, kde ušetřit. Na jídle už to fakt nejde :-? Kroužky představují aktuálně celkem velkou sumu v rozpočtu. Nejstarší má 4 (v zimě ještě bruslení), syn dva kroužky, za rok nás přijdou na víc než pětinu příjmu. Příští rok chce dcera přidat atletiku. Je sportovně nadaná a hodně ji to baví. Samozřejmě počítáme, že za rok dva začnou s kroužky i dvojčata.
Asi by bylo dobře omezit se na jeden sport (i takhle už jsem zatrhla tenis a další, prostě na to není), ale na druhé straně vidím, že je to smysluplné a je úspěšná.
Jak je to u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16470
20.5.10 12:09

Dame za krouzky nekrestanske penize, v Praze pod tisicovku na pul roku zadny krouzek neni… dcera ted chodi treba na gymnastiku, ktera stoji 2500Kc na pul roku… kazde zari a leden se pekne prohnem, dcera ma gymnastiku, anglinu a plavani, druha cviceni s miminy, ja powerjogu a cviceni na bolava zada, manzel powerjogu a jeste chodi na squash a obcas do posilovny(to si ale plati sam a neni to najednou). I tak jsou to desne palky… Kazdy rok dame priblizne stejne, loni mela starsi dcera vic krouzku, ale na hodiny to vychazelo stejne, cena taky. Plavani miminek jsem uz z financnich(ale i jinych) duvodu zavrhla. Kdyz mi kamoska z Decina rikala, ze plati dceri zpivani za 200 Kc na rok, musela jsem se smat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
20.5.10 12:14

Děvčata, to máte teda finanční zátěž. Co takhle místo „živých“ kroužků zkusit nějaké kroužky korespondenční? Zatím jsem o nich jen slyšel, ale pokud je provozují dvě tři kamarádky z jednoho místa současně, tak to prý jde… A co třeba místo tenisu pěší turistiku??? To je podstatná úspora, rodina je spolu a rekreační zatížení těla je srovnatelné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
20.5.10 12:32

Juro, věřím, že třeba filatelie nebo možná i šachy se dá korespondenčně dělat, ale gymnastika? ježdění na koni?
Jinak turistiku a cyklistiku v rodině pěstujem o víkendech :palec: ale přiznám se, že jsem vděčná, že je v týdnu zaměstnám něčím, kde nemusím asistovat i já :wink:

Tak mě napadá třeba nechat něketeré kroužky sponzorovat babičkama jako dárky k narozkám apod. Aspoň částečně.

Jinak dcera jezdí třetím rokem na koni a v úrovni pořád postupuje - nemám to srdce to zastavit. Gymnatsiku dělá první rok, ale hned šla do pokročilých a už mi cvičitelka hlásila, že si ji chce vzít do výběru, že je fakt dobrá. Totéž na bruslích, zkusila letos poprvé krasobruslení a na první hodině mi učitelka nevěřila, že to nikdy nedělala. No a plavání mi přijde jako sportovní základ… Nevím, možná jsem jen zaslepená matka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
20.5.10 12:34

Mroe, na cvičení nebo plavání miminek přispívá VZP, takže to ve finále není taková palba. Teda spoň já toho využívám. (Nevím, jak to mají ostatní pojišťovny :nevim: ).
U těch starších to musí být mazec, zvlášť pokud je potřeba třeba ještě nějaká výstroj, jako třeba u hokejistů… to bych pak asi oželela otatní kroužky a dítě posílala jen tam, co ho nejvíc baví a co mu nejvíc jde. Musí to být těžké rozhodování. :nevim:
Juro, pěší turistika je fajn, ale nedokážu si představit provozovat ji třeba v Praze a pravidelně 1-2× týdně po škole. V létě na dovolené nebo na prázdninách jo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
20.5.10 12:37

Domy dětí a mládeže nebo Sokol apod. mají kroužky poměrně levné :wink:
Já to zatím neřeším, nemáme toho tolik, děti jsou ještě malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
20.5.10 12:39

Dát za kroužky více než 1/5 příjmu mi přijde drsné. Pokud je hodně šikovná, asi bych ji ve sportu podporovala (i na úkor ostatních dětí), ale to, co píšeš, mi přijde přehnané. Zrušila bych jí to plavání.

Já mám děti malé, takže výdaje na kroužky jsou (téměř) zanedbatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
20.5.10 12:40

Teď čtu, že máš holčičku hrozně šikovnou, nojo to by mě taky mrzelo jí o něco ochudit :-( Co jí zkusit dát na sportovní školu?
A dárky od babiček vůbec není špatný nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
20.5.10 12:42

My plaveme. Plavali jsme jako kojenci, teď jako plavci v oddíle. Cena cca 2000 Kč/měs (za dvě děti, kroužkovné, dopravu a individuální tréninky s rodinou). A v plavání budem pokračovat. Se zahájením školní docházky hodlám přidat nějaké umění, asi přípravku pro LŠU a pak jeden nástroj nebo výtvarku. A když budou chtít tak ještě něco „vědomostního“ (jazyk, přírodovědu, matematiku…). Ale nechci aby často měnily zaměření a aby kroužkovaly denně, rodinné víkendy hodlám bránit co to půjde. Do vzdělávání a zábavy dětí jsem ochotna investovat poměrně hodně, tak do 10 tis/měs včetně matriálu (pomůcky a další vybavení). Sobě platím cvičení cca 500/měs. Manžel fyzicky pracuje, utrácí za kytky. A oba za knížky (sláva antikvariátům).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5495
20.5.10 12:43

Nejvýhodnější jsou kroužky při centrech volného času (dříve domy dětí), u nás je výběr veliký, přes umělecké směry po sportovní a jednotná cena je 300,– za pololetí už několik let.
Jako matka dvou hokejistů vyvádím z omylu, že se jedná o drahý sport - výstroj hoši dostanou od klubu, nás to stojí brusle a šestiletý platí ročně 500,– při četnosti 4× týdně trénink + víkendové zápasy, jedenáctiletý syn platí ročně 2000,– zase 4× týdně trénink + zápasy víkend + posilovna, tělocvična, bazén je v tom započítán.M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
20.5.10 12:45
mado píše:
Nejvýhodnější jsou kroužky při centrech volného času (dříve domy dětí), u nás je výběr veliký, přes umělecké směry po sportovní a jednotná cena je 300,– za pololetí už několik let.
Jako matka dvou hokejistů vyvádím z omylu, že se jedná o drahý sport - výstroj hoši dostanou od klubu, nás to stojí brusle a šestiletý platí ročně 500,– při četnosti 4× týdně trénink + víkendové zápasy, jedenáctiletý syn platí ročně 2000,– zase 4× týdně trénink + zápasy víkend + posilovna, tělocvična, bazén je v tom započítán.M

Asi jak kde. Kolegyně měla doma taky dva hokejisty (teď už jen jednoho) a když mi řekla, kolik ji to ročně stojí, tak jsem málem padla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
20.5.10 12:46

Nemyslel jsem filatelii ani šachy. Právě že jsem slyšel o korespondenčních sportovních kroužcích - ale ty jsou asi jenom jako rekreační. Pokud dělá něco na výkon, tak je to samozřejmě nesmysl, pouštět se do čehokoli korespondenčního…
Opravdu mně známý říkal, že takové kroužky jsou, ale asi pro starší děti s vyvinutou sebekázní. Nebo jestli se tam domácí přípravě věnují rodiče, nevím… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
20.5.10 12:48

Přijde mi to taky přehnané,určitě věřím,že jsou děti nadané,ale přijde mi to jako i jejich zatěžování-můj názor-nezabijte mě :mrgreen: Měla by jsi určit něco co jí opravdu baví a tomu se věnovat + jeden doplňkový.

Plácnu krasobruslení a k tomu keramiku :wink:

My jsme zatím jěště malý,ale taky nebudu mít na to ho podporovat ve všem co dneska nabízí…

nechám na něm co si vybere,věřím,že ve velkých městech jsou to palby za tyhle kroužky.,my jsme naštěstí z malého města tak to tu není tak drahé…

Taky splácíme hypo,auto,dost projedeme do práce atd.Prostě peníze nejsou tak to bude must zvládnou s jedním kroužkem…

Přispívání prarodičů není špatný nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
20.5.10 12:51
lulje píše:
Mroe, na cvičení nebo plavání miminek přispívá VZP, takže to ve finále není taková palba. Teda spoň já toho využívám. (Nevím, jak to mají ostatní pojišťovny :nevim: ).
U těch starších to musí být mazec, zvlášť pokud je potřeba třeba ještě nějaká výstroj, jako třeba u hokejistů… to bych pak asi oželela otatní kroužky a dítě posílala jen tam, co ho nejvíc baví a co mu nejvíc jde. Musí to být těžké rozhodování. :nevim:
Juro, pěší turistika je fajn, ale nedokážu si představit provozovat ji třeba v Praze a pravidelně 1-2× týdně po škole. V létě na dovolené nebo na prázdninách jo :palec:

VZP přispívá i letos??? jsem to tam nějak nenašla :nevim: :nevim: mohla bys mi prosím, poslat odkaz, kde to mají, klidně jako SZ, díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
20.5.10 12:51

Vidíš, o tom slyším poprvé 8-o To by pro nás asi nebylo, já nejsem sportovně nadaná skoro vůbec :wink: A o sebekázni se u dcery zatím moc mluvit nedá :lol:

Dům dětí a mládeže u nás taky je, ale jsou tam jen výtvarné kroužky, sportovní ne :nevim:

Uklidňuje mě, že syn sportovně orientovaný není, takže fotbal ani hokej nehrozí :wink: Je to spíš inťoš, který pořád leží v knížkách, takže tam snad budou úspory. Sokol bude mít tedy povinně, ale to není žádná pálka.
Moc jsem si slibovala od skauta, ale ani jedno z mých dětí skaut neoslovil :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama