Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
V lednu budeme křtít naši holčičku a nějak tápu co jí obléct
v tom lednu bude mít tři a půl měsíce a je celkem dlouhánka, takže do peřinky už ji nezabalím. Mám kvůli tomu kupovat bílý fusak nebo kombinézku? Fakt nějak nevím
Jak jste to řešily? A co jste si pro tuto příležitost oblékly vy?
My jsme měli křtiny v unoru malý měl tenkrát 3 měsíce, měl kombinézu a přes sebe sněhobílou deku, já měla dlouhý černý kabát, kozačky, a manžel měl oblek.
@nodysek první jsme křtili v prosinci, 3,5 měsíce, měla normální kombinézku - světle modrou, pokud by měla tmavou, taky bych neřešila, případně zkusila sekáč nebo zabalila do světlé deky přes kombinézu.
Druhou jsme křtili v lednu, ale v kostele se topí, takže měla šaty, svetřík a punčochy (byl jí rok). Třetí chystáme ve stejném kostele také leden-únor. Šaty, svetřík, punčochy.
My byli společensky oblečeni, pokud je kostel nevytápěný, nechala bych si kabát.
nechat křtiny až na jaro ![]()
takhle to teda vyřešili brácha se švagrovkou - mají listopadové dítě a křtili až v červnu… ![]()
Já mám obě děti letní a křtili jsme jednoho v červenci - to bylo úplně bez problémů s oblečením a druhého v říjnu - to jsem trochu měla strach, ale byl oblečený v bílé pletené soupravě a ještě ve vazačce
Malaou jsem křtila take v lednu, kostelik byl mensi ale byla zima i tak, mala měla 5 měsicu a vypadala tak na 7 takže nejaky fusak neboli pytel nehrozil
byla navlečena mela vice vrstev a nahoře kremovy hruby svetr a na tom ještě bežovou kožiškovou vestičku ale mela jsem to vše bilo kremove takže to vypadalo moc hezky ![]()
My měli v prosinci, holky měly 7 měsíců - oblečené byly v bílém včetně čepiček, ale nesli jsme je v emitex fusacích.. jinak to nešlo
Já nemám až tak velkou zkušenost se křtinami, ale když mí známí křitili dcerku, byl jí přesně rok a bylo to v květnu, měla na sobě šatičky - bílé a podnimi ještě punčocháčky a tričíčko, ale pokud to chcete v zim co jí zabalit do bílé deky či nějaké peřinky…?
My křtili v únoru, malej měl 3 měsíce a měl na sobě body, tlusté punčošky, svetřík a na tom bílý kabátek, kalhoty a klobouček a byl v krajkové zavinovačce.
Super holky, díky
já myslím, že ta bílá deka je dobrej nápad ![]()
Tady mrkněte, krásné a teplé šatičky a komplety na křtíme dítě