Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
Máme zimu a už je to tu zase. V sobotu jsme byli v kině v jednom nákupním centru v Praze a nevěřila jsem co jsem zahlédla v jednom kočárku. Miminko zabalené v takovém tom superchlupatém overalu a ještě nacpané v superteplém beránkovém pytli. Vlastně mimi nebylo ani vidět, ale vše bylo růžové, takže tam zřejmě byla chudák upečená holčička. sice jsem je neviděla ale předpokládám že měla i čepičku, rukavičky. Zespoda, po stranách koukalo ještě cosi na vystlání spodku kočárku. Prostě hromada růžových dek…
Podotýkám že v nákupním centru bylo vedro a hromada lidí. Paní jsme potkali víckrát, lezla tam po obchodech atd…
Já tohle prostě nechápu. Copak ty maminy zešílely? Už jsem to vídala minulý rok(vlastně i tento rok) při procházkách s malým. Jaro… léto a mimina nabalená tak že z kočárku jen čouhaly deky a koukaly hlavičky v čepičkách. Nejvíc mě dostalo v létě… já syna jen v bodíčku… 27 stupnů, lehkou plínu na sobě aby na něj nesvítilo tolik sluníčko a potkám maminu a ta v kočárku dítě hezky nabalené v teplém overalu v kapuce…
Hrůza…
![]()
@Lištička81 to je snadný-miminko spi tak co by ho vybalovali, ještě by nedej bůh mohlo procitnout a bylo by po čumění po hadrech. Bud v klidu taky to nechápu, ale hlavně, ze ony sam tam bloncaj jen v tričenku. ![]()
@Lištička81
Kamarádka to dělá taky…a ještě kritizuje matky, co oblékají,,málo" a pak se diví, že mají nemocné děti…to nevysvětlíš…
@Lištička81 chudáci děcka.. pak nemají být pořád nastydlá i ta nejmenší mimina - pak vyleze ven, dítě zpocené, venku na nule a je to hned
celkově nechápu tenhle trend lítat po nákupních střediskách s děckama a trávit tam půl dne ![]()
V nákupních centrech kroutím hlavou už delší dobu. Polovina dětí zimní bundy a čepice ![]()
@nikol.ondrášovka píše:
A co tím vyřešíš?
tak je možné že si to nějaká z nich přečte a alespon některé z těch miminek bude ušetřeno úžehu a dehydrataci za nabalení
… ale je pravda že tu teď koukám do emimina a jsem nervozní z dnešního prvního očkování.. tak mě napadlo sem hodit tohle o oblíkání ![]()
Jéé no tak byla nabalená, třeba je to ještě malé miminko a máma je celá vyjakaná a neví jak obléci, svět se nezboří
Ty to děláš dobře a to je hlavní jak to dělají ostatní je mi šumák, kámošce bych to řekla, ale cizí děti pokud se jim neubližuje neřeším
@Lištička81 píše:
tak je možné že si to nějaká z nich přečte a alespon některé z těch miminek bude ušetřeno úžehu a dehydrataci za nabalení… ale je pravda že tu teď koukám do emimina a jsem nervozní z dnešního prvního očkování.. tak mě napadlo sem hodit tohle o oblíkání
aha, tak jo, spasitelka, chápu ![]()
@martina.se Jo to taky nechápu, já nákupní centra nesnáším
Co sem bydlela v Praze tak sem znala maminy co tam normálně šli jako na procházku, ne nakupovat, ale prostě se tam procházet to by mě fakt zajímalo co je zajímavého na těch obchodácích pokud se tam nenakupuje ![]()
No jo no… já spíš nechápu, proč s malýma dětma lezou po nákupních centrech.,.. A taky nechápu lidi, co maj potřebu cizí děti řešit na emiminu ![]()
NEřeš to, ty maminy zřejmě myslí, že dělají dobře nebo jsou rádi, že ty dětí spí a neotravujou při nákupu
Neuděláš s tím nic, tvoje dítě to není, tak co ![]()