Krupice na noc - 4 měsíce

29
22.7.15 12:13

Krupice na noc 4 měsíce + stolička na UM

Ahoj Holky,
chci se zeptat na názor - jasně, všimla jsem si, že zde už je pár témat z minulosti ohledně krupičky a dost lidí to odsuzuje kvůli lepku. Chtěla bych malého zasytit na noc, spával celou noc a najednou se začal pravidelně budit kolem 1-2 hod ráno (dáváme spát mezi 19-20 hod, na to už je zvyklý). Vždy jsem dávala odvar z ovesných vloček a do toho UM - přijal to v pohodě bez potíží a hezky spinkal(teď to nějako nezabírá, ale možná to je hold, že roste a mění se i jeho potřeby, nevím). Na váze přibírá dost, je to buclík, takže názory typu, že by se mělo 4 měsíční mimčo krmit zásadně i v noci mě moc neberou :-) Napadlo mě, že pokud snáší odvar z vloček, tak jak by snesl tu krupičku (mamka teda o krupičce mluví už dlouho, že mu to mám normlně udělat a že mu to úrčo bude chutnat.. :-) ) Taky nejsem nějak zastánce těch oslazených kaší a obyč rýžovou kaši naprosto odmítá.. Nedávno jsme měli problém se střevní chřipkou a musela jsem podávat BEBA AL110 a příjde mi, že mu i docela sedla (předtím babylove, sem tam se vykakal, ale žádná sláva..v nemocnici mi ho dr. nedoporučovala, tak nevím..) potom jsme zkusili Nutrilon Low lactose, ale to byl docela „zabetonovaný“..no a po brouzdání a čtení celého netu jsme zkusili tu BEBU (taky nemůžu říct, že pravidelně kaká :-( ale já už fakt nevím, když mu dám trubičku, abych zjistila, jestli je „ucpaný“ nebo zatvrdlý, tak nic takového, vykadí se a stolička je OK..nj, ale s trubičkou.. No takže je toho dost v čem tápu, MOC DÍKY VŠEM ZA VEŠKERÉ ZKUŠENOSTI A RADY :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7797
22.7.15 12:17

Zkušenosti - mám dvě děti a ve 4 měsících byly jen na mléku. Rada - 4 měsíční dítě má naprosté právo se v noci budit na jídlo, proboha. Přestaň se chovat jako tydýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko

A proč ho zacpávat krupičkou, která mu nic nedá? nechceš zkusit třeba sytou polívčičku? (brambor+mrkev+ cuketka-uvařit, rozmixovat, přidat ždibek másla. vznikne kompaktní hmota, zdravé jídlo. já kaši nedávám skoro vubec.. takže za mě kaši fakt ne-e. a pokud se ti začal budit, tak to muže být i těmi vedry, rustovým spurtem a pod… a bud ráda, že se ti budí je jednou za noc-já mám roční dceru a ta na dnešek 3 krát vzhuru, ale já kojím a tak chce podudlat prso :) :D krom toho bysem když už, tak tu polívku dala jako první večeři a teprve před spaním um.. :nevim: krom toho jestli přibírá.. jde o to buzení? jestli jo, tak ani tu polívku bych nedala, vzbudit se jednou za noc je lahoda

Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:22

• Nahlásit
  • Citovat
7016

Nema jen zizen? Je horko…
Moje deti se v tomto veku nebudily hlady, byla to vyvojova vec, rustovy spurt, zuby, horko… Po kasi byva jeste vetsi zizen.
A neodsizpvala bych kojenecke kase, rozhodne lepsi nez krupice, tu bych malickemu miminu fakt nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38873
22.7.15 12:18

Promiň ale řešit krupičkou to, že se ti dítě budí ve 4 měsících jednou v noci na jídlo snad ani nemyslíš vážně ne? :roll: Můžeš to zkusit, ale tipla bych, že se ti po krupičce vzbudí víc jak 1×. Kluk nějaké dětské kaše začal snášet až jako poslední příkrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
22.7.15 12:19
@Anael píše:
Zkušenosti - mám dvě děti a ve 4 měsících byly jen na mléku. Rada - 4 měsíční dítě má naprosté právo se v noci budit na jídlo, proboha. Přestaň se chovat jako tydýt.

ale paní nekojí.. já teda prvního nekojila, ale je fakt, že krupičkou jsme ho necpala…dostával právě polívky, ale stejně se budil :) mi se ty kaše docela eklujou :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
2751
22.7.15 12:25

Ve 4. měsících mu stačí pouze a jenom mléko. Možná přes den v horku trochu dětského čaje od žízně. Tak malé dítě má nárok se v noci budit. Jednou v noci vstát a dát druhou dávku mléka není žádná hrůza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1572
22.7.15 12:27

Já osobně čekám třetí dítě. A ani třetímu bych krupici tak brzy nedala. Ještě počkej. Je to těžké na bříško. Udělej třeba na večeři mrkvicku ale krupici raději ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
22.7.15 12:27

@brko
i to, že nekojí neznamená, že ve 4 měsících musí dostávat něco jiného než mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 12:32

Ve 4 měsících musí stačit mléko, ať už mateřské nebo umělé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
22.7.15 12:39

@xmaki
V prvé řadě nechápu, proč do něj pořád hnípeš trubičkou :roll: To že se 2 nebo 3 dny nevykaká, ještě není žádná trága.. Teď už snad dáváš normální mléko, ne? Tak ho nech, ať se zase srovná..
Co se kaše týká, zbytečnost.. Jestli si myslíš, že ti bude líp spát, když ho zabetonuješ kaší, tak se takymůže stát, že nebude.. Taky se může budit, protože je nesnesitelné horko..
Pokud chceš začít s kaší, kup raději nějakou Sunarku od 4. měsíců, které se mimo jiné vyrábějí i bez přidaného cukru.. http://www.sunar.cz/znacky?… Synovi nejvíc chutnala ta Vanilková. A výběr je i ze spousty jiných značek a určo jsou taky bez cukru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
22.7.15 12:40
@Anael píše:
Zkušenosti - mám dvě děti a ve 4 měsících byly jen na mléku. Rada - 4 měsíční dítě má naprosté právo se v noci budit na jídlo, proboha. Přestaň se chovat jako tydýt.

Tak nevím, ale nepsala jsem zde, aby mě někdo hned „urážel“ a říkal, jak se mám chovat :) jestli jste si nevšimla, tak jsem psala „ale možná to je hold, že roste a mění se i jeho potřeby“..nestěžuji si, že se budí, ale že najednou hladoví, což předtím NIKDY nedělal, tak se prostě jen ptám :D mám hodné a spavé mimčo, tak si myslím, že od toho tu ty diskuze jsou, aby se mámy poradily..né si navzájem klepaly na čelo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
22.7.15 12:42

Já mám 5.ti měsíční a teď jsem zkusila do Nutrilonu dát 1lžíci krupicové kaše od Hami právě kvůli lepku, abychom otestovali reakci, takže jsem to nedělala kvůli spaní a v pohodě to zbaštila a bez reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1020
22.7.15 12:43

Krupicovou kaši jsem malýmu začala dělat až teď a to hlavně proto že málo přibírá a tohle mu docela chutná. Čtyřměsíční bych držela na UM, max opatrně zkusila začít trochou zeleniny. Buzení 1× za noc je luxus, mě se oba kluci budila po hodině, max po dvou… Ti tedy byli kojení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
22.7.15 12:43
@Bibi239 píše:
Nema jen zizen? Je horko…
Moje deti se v tomto veku nebudily hlady, byla to vyvojova vec, rustovy spurt, zuby, horko… Po kasi byva jeste vetsi zizen.
A neodsizpvala bych kojenecke kase, rozhodne lepsi nez krupice, tu bych malickemu miminu fakt nedala.

Děkuji :-) ano je to asi i tím horkem, to jem si taky všimla, podávám mu čaj právě než přejdu ke krmení UM.. někdy se napije čaje a ještě na 2 hod usne a pak už k ránu dám mlíčko.. a taky asi i tím, že roste jak píšeš.. myslím, že na krupici není nic špatného, my to jako malí milovali.. (souhlasím, že asi né ve 4 měsících), tak od kdy tedy? od roku a více? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama