Krvácení 5. den po ET

7.12.19 16:25

Krvácení 5.den po ET

Zdravím Vás :)
Jsem dnes 5. Den po ET. Kolem oběda se mi rozjelo poměrně silnější špinění…není to úplně krvácení jako při MS, ale úplně slabounký to taky není :(
Je nějaká šance, že by to mohlo ještě dobře dopadnout? Měl jste někdo stejný problém?
Je to naše první IVF, máme ještě zamrazeno do rezervy, ale znáte to…
Bolesti mám v břiše jako na ms ale to už od druhého dne po ET…spíše odpocivam, nic těžkého nedělám…do toho mám teda rýmu a měla jsem i 37,5 teplotu dva dny, ale dnes už jsem ok…:(
Moc dekuju za vaše poznatky a info :))) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4432
7.12.19 18:00

@Kulička26 ahoj zítra si zavolej do car a třeba ti zvýší dávku utrogestanu nebo toho co bereš. Mě dr. po ET řekla že při horečce brát jedině paralen. Já jsem dnes 3 den po ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:05

@potvurka89
Dnes tam byli do 12, ve 12 už mi to ale nikdo nezvedl a zítra tam nejsou :( chodím do Iscaru, tam mají neděle volno…:(
Byla jsem na pohotovosti, tam mi paní doktorka ale nic moc kloudneho neřekla…ms by to prý byt neměla ještě, tu mám dostat až za 8 dni…teď se to zase trochu zmírnilo…jsem z toho paf..přála bych si, aby si byla hnizdeni, ale nevím nevím…v pondělí jedu ráno do CARu stejně na krevní testy kvůli srazlivosti, tak uvidíme no… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4432
7.12.19 18:09

@Kulička26 a kolik bereš utrogestanu? Kvůli sržlivosti krve pícháš nějaké injekce? Já třeba na lepší uhnízdění mám clexan u toho by to mohlo třeba být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:16

@potvurka89 já utrogestan neberu vůbec, mám 1-1-1 Duphaston a na srazlivost picham 0,3 fraxiparin :think:
Mám OHSS, měla jsem náběh na trombozu..proto ten fraxik..no šílený…teď do toho tohle…:( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4432
7.12.19 18:22

@Kulička26 s duphastonem zkušenost nemám, víc s tím že se dává utrogestan na vkládání aby se držela hladina hormonů které pomáhají k udržené těhotenství, jsou i jiné značky ale stále na stejný způsob. Pěkně si užíváš když tě potkalo OHSS hlavně ať se ti to dá do kupy a nerozjede se to víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 18:31

Já začala krvácet 5 den po ket a byla to bohužel menstruace.

• Nahlásit
  • Citovat
18.12.19 14:44
@Kulička26 píše:
Zdravím Vás :)
Jsem dnes 5. Den po ET. Kolem oběda se mi rozjelo poměrně silnější špinění…není to úplně krvácení jako při MS, ale úplně slabounký to taky není :(
Je nějaká šance, že by to mohlo ještě dobře dopadnout? Měl jste někdo stejný problém?
Je to naše první IVF, máme ještě zamrazeno do rezervy, ale znáte to…
Bolesti mám v břiše jako na ms ale to už od druhého dne po ET…spíše odpocivam, nic těžkého nedělám…do toho mám teda rýmu a měla jsem i 37,5 teplotu dva dny, ale dnes už jsem ok…:(
Moc dekuju za vaše poznatky a info :))) :kytka:

Zdravím, jak jsi nakonec dopadla?? Já jsem minulý měsíc začala slabě krvácet už 4. den po KET. Bylo to takové slabé tmavočervené krvácení, někdy jen špinění (podobné jako poslední dny MS), trvalo to dokonce 7 dní. Do CAR jsem taky volala a měla jsem jen dodržovat klidový režim a prostě čekat. Ale postupně jsem si doma zkoušela testy a nejdřív duch (týden po KET), během dní čárka sílila. Takže někdy může i takto uhnízdění vypadat. Snad toto info ostatním snažilkám pomůže. Jinak příznaky těhu absolutně žádné, ani prsa nebolela. Také jsem brala Duphaston a Estrofem.
Na druhou stranu potom byl v 6tt konec. Takže žádný veselý konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 17:02

@Sarkaa90 Tak to mě mrzi :( u mě to nedopadlo, byla to normalni menstruace…takže na začátku února nás čeká první KET :palec: tak snad to dopadne… jen mě zarazilo, ze je možný, aby menstruace přišla takhle moc brzo…:/ dostala jsem to 7.12 přitom jsem to měla dostat až 16.12 :/ tak nevím, kde se stala chyba :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 19:13

@Kulička26
To je neobvyklé, že MS dorazila tak brzo. Příčinu ti nikdo asi přesně neřekne, ale nejspíš špatná dávka hormonů, třeba příště dostaneš jiný rozpis. Každé tělo reaguje jinak, nedá se to vždy předvídat.
Já byla poprvé na transferu v září (po IVF) a brala jsem utrogestan v dávce 2-2-2, což není málo a MS mi dorazila přesto asi 11 dní po transferu. Přitom většině utrogestan brzdí MS dokud ho nevysadí.
V listopadu jsem byla na KET a dostala jsem duphaston 1-1-1, divila jsem se a doktor říkal že na toto zkouší přecházet. Někdo ale tvrdí že není dost silný oproti utrog. Někdy je to prostě pokus omyl.
Ještě mám 2 embrya zmrazené, takže další KET nejspíš únor/březen. V lednu máme odběry na genetiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 19:19

@Sarkaa90 aha aha…no já měla 1-1-1 Duphaston…takže uvidíme, co mi nasadí v tom únoru :nevim:
Je pravda, ze mě ten duphaston to dost brzdil…když jsem ho vysadila, spustilo se to naplno :( ale jak říkáš, nikdo mi není schopny příčinu vysvětlit, jak je to možný, ze to přišlo takhle rychle :( Tak to držím palce, ať to dobře dopadne! Budete zavádět obě embrya?
My jich máme zamrazenych ještě 8, takže v tom únoru necháme zavést dvě…snad se chytne aspoň jedno :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 20:33

Obě najednou ne, chtěla bych zavést jen jedno a druhé schovat na další pokus. Představa dvojčátek mě moc neláká. No a víc už jich nemáme takže potom jedině další IVF.
Máš pěknou zásobu zmrazených, to je aspoň uklidňující viď. Já jsem taky ráda že jsem měla i ty 4. Na začátku kultivace hodně embryí a pak se dne na den hodně odpadla, vypadalo to že bude jen jedno kvalitní a nakonec se vyvinuly aspoň tyhle čtyři.
V lednu akorát bude ta genetika, předtím mě tam neposlali. Imunologie mi dělali dvakrát.
Ty máš za sebou všechny testy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 19:20

@Sarkaa90 Jasný no…my by jsme klidně dali i ty dvojčátka…po 5 letech snažení by nám to už ani nevadilo :srdce: Pravda, to ze jich máme dost zmrazenych mě trochu uklidňuje…jedno z těch 8 se proste chytit musí :andel:
Já mám všechny testy a vše ok naštěstí :palec:
Ta zmrazeny jsou krásný 5ti denni blastocysty, tak je to proste asi jenom o načasování a psychicky pohodě…tohle první mě trochu rozhodilo, ale do února jsem ok a budu i míň zničena hormonama, hypestimulakem a nervama co budu muset ještě podstupovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 09:13

@Kulička26
Víš že jsme na tom skoro podobně, také už snažím otěhotnět 4,5 roku. K IVF jsme se dopracovali teprve letos (úplně jsem tomu od začátku nefandila, ale pak už stejně není co jiného zkusit). Během snažení jsem se začala léčit se štítnou žlázou, ale to už mám 2 roky snad ustálené. Jinak žádné jiné zdravotní překážky nemáme.
Jak píšeš k těm embryům, také jsme měli krásné 5ti denní, moc podrobností mi k tomu neřekli, ale říkali jen že jsou super. Při KET udělali i asistovaný hatching (nevím jestli to nebylo zbytečné, ale prý po rozmražení je to lepší narušit obal). Sice je to přípatek navíc, ale odporovat jsem nechtěla. Navíc toto embryo se vážně uhnízdilo, takže třeba to pomohlo a třeba by to dopadlo stejně i bez AH.
Nevím kolik jsi celkem měla při odběru vajíček. Mě odebrali 20 vajíček, z toho 16 bylo nejvíce zralých oplodněných ICSI. No a během kultivace většina postupně odpadávala. Embryolog to na začátku říkal, že v průměru z tolika vajíček na konci kultivace bývají kvalitní třeba jen 3 embrya, ať s tím počítáme. A fakt jsem to tak měla - výsledek 4 kvalitní embrya.
Ale jde hlavně o to, že pokud se neudělá navíc genetická diagnostika, tak není žádná jistota, že krásná 5ti denní blastocysta se za pár dní nerozpadne (jako ty předchozí pár dní před ní).
Právě toho je výsledkem biochemické těhu, které končí v prních týdnech, prostě špatně založené embryo, které nemá správný počet chromozomů či čeho a jeho vývoj v určité fázi přestane. Nebo se třeba ani nestačí pořádně uhnízdit.
Tohle je velice těžké zodpovědět. Představa, že kdyby nebyla prodloužená kultivace a embryo by se vkládalo 2-3 dny po oplodnění, tak je úspěšnost o dost menší. Právě nejvíc se projeví ta kvalita embryí až v 5. dni. Kdyby se dala kultivovat embrya ještě déle tak by to taky hodně řeklo, ale šestý den je musejí přenést kvůli uhnízdění.
Na diskuzích jsem četla o ženách, co měli preimplantační gen. diagnostiku, a stává, že z několika pěkných embryí je geneticky správně založených jen pár, někdy i žádné.
Musíme jen doufat, že se ty naše zmrazená embryjka budou vyvíjet správně :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama