Která z těchto sedaček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 27.04.19 23:01
Která z těchto sedaček???

Kterou byste vybrali, z ohledu na bezbečnost atd. Nedívám se na cenu.
 https://autosedacky.heureka.cz/…9-wine-rose/

https://autosedacky.heureka.cz/…osmos-black/

https://autosedacky.heureka.cz/…8-flame-red/

https://m.heureka.cz/…lack-marble/?…

Jedna má to druhá to… Nevím co je podstatné pro bezpečnost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8669 příspěvků 27.04.19 23:16

Myslím si, že je to celkem jedno, je to kvalitní sedačka, mezi jednotlivými modely zas tak velký rozdíl v bezpečnosti není.

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 27.04.19 23:27

Romera v kategorii 15-36 už bych nebrala. Máme ho doma v jednom autě a nejsou povedený. Sedák je vepředu zvednutý, větší děti tlačí do stehen a opěrka je nevychytaná, když dítě usne, padá mu hlava a dítě se v sedačce sesune dopředu. Ve druhým autě mám Cybex Solution s polohovatelnou opěrkou hlavy a to je úplně jiná káva. Když jedeme delší trasu, tak sedačky přehazuju, na jízdu s romerem už nemám nervy.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 27.04.19 23:30
@Janli píše:
Romera v kategorii 15-36 už bych nebrala. Máme ho doma v jednom autě a nejsou povedený. Sedák je vepředu zvednutý, větší děti tlačí do stehen a opěrka je nevychytaná, když dítě usne, padá mu hlava a dítě se v sedačce sesune dopředu. Ve druhým autě mám Cybex Solution s polohovatelnou opěrkou hlavy a to je úplně jiná káva. Když jedeme delší trasu, tak sedačky přehazuju, na jízdu s romerem už nemám nervy.

Mohu poprosit přesně který máte tip autosedačky? Já se rozhodovala mezi romer a cybex původně.

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 27.04.19 23:41

@Veru1987 máme CYBEX SOLUTION S-FIX s naklápěcí opěrkou hlavy, výborná je i CYBEX SOLUTION Z-FIX, M-fix má naklápěcí celou opěrku zad, ale to není ono, pro dítě je výhodnější naklápěcí opěrka hlavy.

KacenkaKKK
Stálice 69 příspěvků 27.04.19 23:42

Romera jsme si byli vyzkoušet a neseděl. Místo něho Cybex. Je to potřeba zkusit.

Uživatel je onlinemag12
Kecalka 419 příspěvků 27.04.19 23:55

Podepisuji co napsala @Janli, mam stejnou zkušenost, Romer mají v autě moji rodiče a není to pro dítě tak komfortní (aspoň tedy moje dítě). Tři roky jezdí v našem autě v Cybex Solution Q2 Fix a naprostá spokojenost, tak jsem před měsícem pro mladší koupila inovovanou verzi https://www.detske-kocarky.cz/…ht-blue.html. Proběhla už i zatěžkávací zkouška v podobě 5,5 hodinové cesty a fakt tam dítě spí, hlava oprena a chráněna, za mě top.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.04.19 22:03

@Janli @mag12 mohu se zeptat, u romera jsem četla že jde opěrka do výšky dítěte 135cm a pak podsedák. Jak je to u cybex, chápu dobře že jde opěrka zvýšit a sedačka vydrží do těch 150cm??? Děkuji

Uživatel je onlinemag12
Kecalka 419 příspěvků 28.04.19 22:38

@Veru1987 nevím, jestli zrovna 150 cm, výrobce uvádí 36 kg/12 let a ano, jednou packou ovládas výšku i šířku (zvětšuje se automaticky), má 12 pozic. Asi by bylo nejlepší, pokud mas možnost, zajet do nějaké obchodu s autosedackama a podívat se na živo ;).

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 28.04.19 22:52

Můžu zítra zkusit změřit, které sedačce jde opěrka dát výš. Ale pro mě to nic nemění na tom, že cybex je z hlediska bezpečnosti a komfortu lepší. Kolikrát se mi až udělalo špatně, když jsem se v autě otočila a uviděla jsem, jak je spící dítě zhoucený a úplně mimo pásy. Kdyby v tu chvíli došlo k nehodě, tak si zlomí vaz o přední sedačku. Bohužel se testy bezpečnosti dělají jen s ideálně připoutanými dětmi, což u romeru nejsem při usnutí dítěte schopná zajistit. U cybexe se mi to nestává. Ta opěrka hlavy je vyřešená geniálně. Obě děti mám spací, usnou mi během dvanácti kilometrové cestě k babičce. Na romery v kategorii 0-18 a 9-18kg nedám dopustit, ale 15-36kg nee. Navíc je ta sedačka poměrně úzká. Starší dcerka má pět let, 24kg a 118cm a na šířku už teď je ta sedačka tak tak. V zimním oblečení je jako sardinka. Až mladší dcerka opustí kategorii do 18kg, tak v ní chvíli odjezdí a pak půjde z domu a vyměníme ji za cybexe.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.04.19 23:02
@Janli píše:
Můžu zítra zkusit změřit, které sedačce jde opěrka dát výš. Ale pro mě to nic nemění na tom, že cybex je z hlediska bezpečnosti a komfortu lepší. Kolikrát se mi až udělalo špatně, když jsem se v autě otočila a uviděla jsem, jak je spící dítě zhoucený a úplně mimo pásy. Kdyby v tu chvíli došlo k nehodě, tak si zlomí vaz o přední sedačku. Bohužel se testy bezpečnosti dělají jen s ideálně připoutanými dětmi, což u romeru nejsem při usnutí dítěte schopná zajistit. U cybexe se mi to nestává. Ta opěrka hlavy je vyřešená geniálně. Obě děti mám spací, usnou mi během dvanácti kilometrové cestě k babičce. Na romery v kategorii 0-18 a 9-18kg nedám dopustit, ale 15-36kg nee. Navíc je ta sedačka poměrně úzká. Starší dcerka má pět let, 24kg a 118cm a na šířku už teď je ta sedačka tak tak. V zimním oblečení je jako sardinka. Až mladší dcerka opustí kategorii do 18kg, tak v ní chvíli odjezdí a pak půjde z domu a vyměníme ji za cybexe.

Taky se začínám přiklánět ke cybexu co čtu. Uzkou až tak neřeším, v zimě dávám stejně do auta jedině v mikině, zimní bundu sundávám. Ale jak jsem u některých romeru četla že je jen do 135cm, což tedy odhaduji na nějakých 7-8-9 let netuším. Tak to se mi nelíbí, že pak už jen bobek, to nechci. Ještě pojedem osobně do prodejny a vyzkoušíme. Stojí to tolik peněz, tak chci ať koupíme jednou a pořádně. Máme teď sedačku romer evolva ta je 9-36, je super, je bez izofixu. Ale je zatím je dcera poutaná pětibodovýma pásy v ní. A je polohovatelná. takže na spaní super. Evolva pak půjde do auta co bude jen na převoz do školky a do druhého auta chci izofix.

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 28.04.19 23:15

@Veru1987 Jen jsem chtěla říct, že pokud tam pětiletý dítě nemá dost prostoru pro ramena, tak desetiletý se tam už nevejde. Evolva je suprová, taky jsem o ní uvažovala. Já opravdu s čistým svědomím doporučuju Cybex. Ale určitě vyzkoušej obě.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.04.19 23:23
@Janli píše:
@Veru1987 Jen jsem chtěla říct, že pokud tam pětiletý dítě nemá dost prostoru pro ramena, tak desetiletý se tam už nevejde. Evolva je suprová, taky jsem o ní uvažovala. Já opravdu s čistým svědomím doporučuju Cybex. Ale určitě vyzkoušej obě.

JJ ale myslím že dcera bude asi menšího vzrůstu. Ve třech má 15kg a necelých 100cm. Za dva roky nedoroste do 24 kg a 118cm si myslím. My jsem oba s mužem malí, nemá moc být po kým velká.

steeve
Kelišová 7061 příspěvků 29.04.19 08:32

@Veru1987 ohledně bezpečnostních prvků tedy tu poslední, a to Kidfix II XP SICT ( má boční ochranu SICT, čelní pás XP Pad a i mezinožní Secutre Guard - ten XP Pad nebo Secure Guard třeba Cybex nedělá), ale novější model 2019 : http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…

jinak ty starší modely Kidfix nejdou rozdělat na podsedák rostou až do 150 cm, u těch nových Kidfix 2R a Kidfix 2 S se dají rozdělat na podsedák( od 135 cm), ale je to pouze do aut, kde se nevejde sedačka na plné vysunutí, třeba sportovní auta, malé hatchbacky atd. jinak standartně ty sedačky zůstávají v celku až do 150 cm.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 29.04.19 19:21

Tak jsem dneska pořídíli konečně. Skončili jsme u cybex, cenově jsem došli až kam jsem nechtěla…
 https://www.detskyruzek.cz/…darky-zdarma

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama