Kuba - informace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 03:27
Kuba - informace

Ahoj, byl tu někdo na Kubě? Jaký hotel byste doporucili pro dva mlade lidi? Jaky vylety se tam nabizi a co jste zkouseli? Kolik penez si s sebou vzit? Plati se tam USD? Chci zjistit co nejvic informaci a uz me nic nenapada :mrgreen:

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 13.06.19 04:01

Plati se tam jejich menou pro turisty, urcite bych nevolila ubytovani ve Varaderu, to jsou jen hotely a s Kubou to nema nic spolecnyho. Vylety urcite Havana, Mayecon, Cayo Coco potapeni, Santiago de Cuba, Guantanamo - baracoa, san pedro dl roca, ostrov Cayo Saetia, plaz Cayo Esmeralda… je toho mraky. Brali jsme si pruvodce, jezidli tagem - vyslo to levne.
My jedli mezi mistnakama, jidlo cca 50,– na mesic nam stacilo 15k ve 2lidech. Snad i s pruvodcem. Joo nepocitam, ze jsme se rozsoupli v Havane a ze jsme se byli potapet… je to 5 let zpet

kacenka841
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 13.06.19 07:24

My jsme byli před 10lety a bydleli jsme na Cayo Coco… tam to bylo super, pár hotelů, dlouhá pláž, možnost půjčit si skůtr a projet ostrov.
Na výlety jsme jeli do Havany, Santiago de Cuba, byli jsme plavat s delfínama, ale bohužel si už nepamatuju kde to bylo. Byli jsme se i podívat do fabriky na doutníky. Jen si už opravdu nepamatuju kde všude a jak se to jmenovalo…
Před těmi 10lety měli dvě měny, jedna pro místní a druhá pro turisty. Jestli to je i teď takhle nevím.
Moc jsme tam neutratili je tam celkem levno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 14:21

A kdybysme si chteli dovizt z kuby rum a doutniky, to se muze? A je nejaky omezeny mnozstvi nevite?

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 13.06.19 23:14

Z Kuby můžete vyvézt 100 kusů doutníčků (3 gramy na kus) nebo 50 ks velkých doutníků. Vývoz rumu je neomezený, ten na Kubě nikdo nekontroluje při odletu (doutníky ano), akorát při příletu z Kuby do země EU se může v případě namátkové celní kontroly stát, že alkohol budete muset proclít - záleží na jeho množství a předpisech dané země. Pokud ale rum zakoupíte v duty free zóně na letišti a máte let s přestupem, při něm vám láhev zabaví - procházíte kontrolou na tekutiny.

Váš příspěvek
Reklama